Opis kierunku

Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.


Studia w formule online (synchronicznie).

 

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Kierunek, który Cię interesuje jest efektem współpracy Uniwersytetów WSB Merito z Poznania, Szczecina, Chorzowa i Warszawy.

 

online

Dziś zarówno w firmach, jak i w administracji publicznej rośnie znaczenie i prestiż stanowisk związanych z ochroną środowiska. Dzieje się tak dzięki rosnącej świadomości społeczeństw na temat środowiska naturalnego i roli człowieka w jego odbudowie. Ponadto mnożą się przepisy, tak  unijne, jak i krajowe, które mają za zadanie zahamowanie wyniszczania zasobów Ziemi.


Dlatego też, na rynku pracy liczy się obecnie nie tylko znajomość rozwiązań przyjaznych dla środowiska, ale przede wszystkim biegłość w poruszaniu się w sferze międzynarodowych rozwiązań prawnych w tym zakresie.


Absolwenci kierunku Ochrona środowiska nauczą się wprowadzać w swoim środowisku pracy politykę przyjazną środowisku, oceniać działania organizacji pod kątem oddziaływania na środowisko, a ponadto tworzyć wnioski, raporty i dokumentację na bazie najnowszych rozwiązań prawnych. 

Głównym zadaniem kierunku Ochrona Środowiska jest nabycie i poszerzenie wiedzy uczestników studiów podyplomowych dotyczącej sfery ochrony środowiska w zakresie działalności administracji publicznej w szczególności urzędników gminnych i powiatowych, ale też innych podmiotów zajmujących się ochroną środowiska.

Uczestnicy zostaną zapoznani z podstawami prawnymi ochrony środowiska, kwestią ochrony poszczególnych elementów środowiska (gruntowo-wodnego, leśnego czy powietrza), nowymi rozwiązaniami przyjaznymi dla środowiska oraz innymi tematami związanymi z jego ochroną. Docelowo studia pozwolą przygotować przyszłe i obecne kadry do zarządzania ochroną środowiska w administracji publicznej i prywatnych organizacjach.  

Chcesz skorzystać z dofinansowania Bazy Usług Rozwojowych?

Sprawdź nasze usługi w BUR: Wyszukiwarka usług - Baza Usług Rozwojowych - PARP


Jeśli nie możesz znaleźć usługi, która Cię interesuje, skontaktuj się z nami, a wprowadzimy ją specjalnie dla Ciebie!

Napisz: dsp@warszawa.merito.pl

 

Dowiedz się więcej o BUR

BUR

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek i chcesz dowiedzieć się więcej w kwestiach rekrutacji (np. ilość dostępnych miejsc czy terminy składania dokumentów) skontaktuj się z naszym Działem Studiów Podyplomowych.

 

 

Zostaw kontakt

kontakt

Korzyści

Absolwenci studiów nabędą wiedzę, która ułatwi im pracę lub poszukiwanie pracy w działach związanych z ochroną środowiska i ochroną przyrody, w administracji publicznej oraz firmach oferujących usługi w tym kierunku. Studia tego kierunku mogą w znaczny sposób ułatwić prowadzenie własnej działalności gospodarczej oraz wykonywanie pracy na rzecz firmy w zakresie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia.

Dla kogo?

Kierunek jest dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska oraz pracujących lub poszukujących pracy w podmiotach zajmujących się tym zagadnieniem. Tematyka studiów będzie też interesująca dla osób, które chcą zapoznać się z przepisami prawnymi z zakresu ochrony środowiska, procedurami w ochronie środowiska oraz nowymi rozwiązaniami przyjaznymi dla środowiska.  

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku ochrona środowiska:

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Grażyna Żarlicka
 dr Jacek Zatoński
MG
 dr Adrianna Ogonowska
 Błażej Chmielewski
Grażyna Żarlicka

Absolwentka Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu, wdrażaniu i doskonaleniu systemów zarządzania ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, Wewnętrznego Systemu Kontroli (WSK) jako konsultant oraz audytor wewnętrzny i...

dr Jacek Zatoński

Trener i konsultant z zakresu ochrony środowiska, śladu węglowego i BHP. Od 2006 roku aktywny zawodowo w branży ochrony środowiska. Obejmował stanowiska związane z pracami laboratoryjnymi, geologicznymi, opracowaniami dokumentacji przyrodniczej i dokumentów strategicznych dla gmin,...

Mariusz Gołąb

Inżynier ochrony środowiska, łączący zarządzanie w obszarze zrównoważonego rozwoju z doświadczeniem analitycznym i marketingowym. Absolwent programu stażowego z zakresu zaawansowanej analizy chemicznej wód w Landesbetrieb Hessisches Landeslabor, Wiesbaden. W 2011 r. zaangażowany w...

dr Adrianna Ogonowska

Dr Adrianna Ogonowska doradza w kwestiach związanych z ochroną środowiska, w tym ochroną środowiska morskiego. Posiada bogate doświadczenie w postępowaniach w sprawie ocen oddziaływania na środowisko w ramach uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz postępowaniach w...

Błażej Chmielewski

Absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ze specjalnością Gospodarka Leśna. Wieloletni pracownik PGL Lasy Państwowe, w tym przez dekadę w biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku oraz na stanowisku nadleśniczego Nadleśnictwa Szczecinek....

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Dział studiów podyplomowych i szkoleń

Pokój 002
Łabiszyńska, 25
03-204 Warszawa

Godziny otwarcia:
  • pn-cz: 08:00 - 16:00
  • pt: 08:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF