Adam Sztaba
Adam Sztaba

Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Rudzińskiego. W wieku 17 lat zainspirowany musicalem „Metro” stworzył własny musical „Fatamorgana?” wystawiony w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Debiutancką muzykę docenił Janusz Stokłosa i Janusz Józefowicz, z którymi w roku 1994 rozpoczął współpracę w Teatrze Studio Buffo w Warszawie. W wieku 20 lat został kierownikiem muzycznym zespołu Maryli Radowicz. W latach 1997-2001 współpracował z Edytą Górniak jako kierownik muzyczny, aranżer i pianista. W roku 2002 i 2003 pełnił funkcję kierownika muzycznego oraz pianisty w programie telewizyjnym „Idol”. W 2003 roku napisał muzykę do spektaklu tanecznego „Opentaniec”, nad którym patronat objął Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Premiery spektaklu odbyły się w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz w Teatrze
Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

W 2005 - 2006 r. był kierownikiem muzycznym, dyrygentem i aranżerem w programie telewizyjnym „Taniec z Gwiazdami”. Stworzona na na potrzeby programu Orkiestra Adama Sztaby funkcjonuje do dziś. W roku 2010 r. był kierownikiem muzycznym, aranżerem i dyrygentem Ceremonii Otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Warszawie.
W tym samym roku podczas koncertu z okazji 85-lecia Polskiego Radia poprowadził Polską Orkiestrę Radiową podczas recitalu Stinga z zespołem. W lipcu 2011 r. był kierownikiem muzycznym, aranżerem i dyrygentem koncertu „Tu Warszawa”, który inicjował polską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Tego wieczoru na scenie pojawili się m.in: Dolores
O’Riordan, Chris Botti czy Michael Bolton, a towarzyszyła im orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Adama Sztaby. W 2012 r. podczas koncertu „Stańko +” w ramach festiwalu „Solidarity of Arts” wykonał premierowo własną aranżację utworu Krzysztofa Komedy „Sleep Safe and Warm” pochodzącego z filmu „Rosemary’s Baby”. Aranżacja ta stanowiła część recitalu Quincy Jones’a, który zapowiedział wykonanie. Solistką była Urszula Dudziak, a muzyków NDR Big Bandu poprowadził Adam Sztaba.

Od 2011 do 2016 roku pełnił rolę jurora w popularnym programie telewizyjnym „Must be The Music. Tylko muzyka”. W grudniu 2014 wydał swój autorski album pt. „Muzyka własna”, który zawiera muzykę̨ze spektaklu tanecznego „Opentaniec” oraz ścieżkę̨ dźwiękową̨do filmu „Od pełni do pełni” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia.. W 2016 r. był jednym z kierowników muzycznych, aranżerów i dyrygentów podczas centralnych wydarzeń „Światowych Dni Młodzieży”.
W maju 2017 r. dyrygował recitalem Terence’a Blancharda z zespołem, którym towarzyszyli muzycy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. W marcu 2020 r. wystąpił wraz z Richardem Galliano prowadząc Narodową Orkiestrę Polskiego Radia w Katowicach.
W kwietniu 2020 r. miała premierę pandemiczna wersja utworu „Co mi Panie dasz” Beaty Kozidrak w aranżacji Adama Sztaby z udziałem 732 instrumentalistów i 16 śpiewających gwiazd.
W grudniu 2021 r. był kierownikiem muzycznym, aranżerem i dyrygentem koncertu telewizyjnego „Skrzydła umysłu”, który otwierał Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021. Tego wieczoru prawykonana została pieśń Adama Sztaby do wiersza Wisławy Szymborskiej - „Nic dwa razy”. Wśród solistów pojawili się m.in.: Richard Bona, Natalia Kukulska, Dorota Miśkiewicz, Kasia Moś, Stanisław Soyka, Andrzej Lampert, Piotr Cugowski i Marcin Wasilewski, którym towarzyszyła Narodowa Orkiestra Symfoniczna pod batutą Adama Sztaby.
Adam Sztaba był również twórcą aranżacji i dyrygentem docenionych koncertów telewizyjnych z udziałem czołowych wokalistów: „Życia Mała Garść” (2012 r.) oraz „Grzegorz Ciechowski. Spotkanie z Legendą” (2014r.)
W ostatnich latach powstało kilka kompozycji symfonicznych Adama Sztaby, m. in.: Leopoldinum (2016), Riffenuto (2017), Polonez 1918 (2018), ŁeMkONIUSZKO (2020) oraz Po-głosy (2021). Utwór „Riffenuto” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia znalazł się̨ w aplikacji „Orkiestrownik” i, wraz z Polonezem Wojciecha Kilara, wypełnił audycje edukacyjne prowadzone przez Adama Sztabę przybliżające elementy muzyki. Poza wspomnianymi artystami Adam Sztaba współpracował też z wieloma polskimi gwiazdami, m.in.: Kayah,
Kasią Kowalską, Ewą Małas – Godlewską, Natalią Kukulską, Katarzyną Nosowską, Kasią Wilk, Dorotą Miśkiewicz, Haliną Frąckowiak, Przemysławem Gintrowskim, Grzegorzem Turnauem, Mietkiem Szcześniakiem, Igorem Herbutem, Kubą Badachem, Piotrem Cugowskim, Atom String Quartet, Grupą MoCarta oraz gwiazdami światowymi, m.in.: Karelem Gottem, Caro Emerald, Heleną Vondráčkovą, José Carrerasem, José Currą, Demisem Roussosem, WDR Big Bandem.

 

Adam Busławski
Adam Busławski

Poza swoją karierą naukową, ma również bogate doświadczenie muzyczne. Przez osiem lat był integralnym członkiem orkiestry, gdzie z powodzeniem grał na instrumentach, takich jak klarnet i saksofon. Jego wkład w zespół nie ograniczał się tylko do gry na instrumentach – przez pięć lat pełnił funkcję menedżera zespołu muzycznego, efektywnie zarządzając organizacją koncertów, sesji nagraniowych oraz tras koncertowych.

Dzięki swojemu zaangażowaniu i wszechstronnym umiejętnościom, Busławski zyskał uznanie wśród muzyków. Jego zdolności organizacyjne i przywódcze przyczyniły się do sukcesu zespołu, co tylko podkreśla jego umiejętność skutecznego łączenia różnych dziedzin zawodowych.

Artur Wieczerzynski
Artur Wieczerzyński

Producent muzyczny, altowiolista od 5 roku życia związany z muzyką. Jako muzyk klasyczny występował na najważniejszych scenach w Europie i Azji będąc członkiem orkiestry Opery w Zurichu, a także orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie. W 2016 roku porzucił muzykę klasyczną na rzecz komponowania/produkowania własnej muzyki. Współpracuje z wieloma polskimi artystami takimi jak: the dumplings, tęskno, kacperczyk, Buslav, Baasch i wielu innych. Jest współzałożycielem kilku projektów artystycznych takich jak OH LOU!, Splice Girls, a od niedawna wydaje swoją solową muzykę pod aliasem "flyology".

Tomasz Busławski
BUSLAV – Tomasz Busławski

Producent muzyczny, multiinstrumentalista, kompozytor twórca tekstów. Pracował z największymi gwiazdami polskiej oraz światowej sceny muzycznej takimi jak :Kayah, Anna Maria Jopek, Mietek Szcześniak, Cheryl Pepsii Riley, Lenny White, Mrozu, Maciej Maleńczuk, Marika, Andrzej Smolik, Agim, Kuba Badach, Krzysztof Zalewski, Skubas, Micromusic, Daria Zawiałow, Team Horn Section NYC. Podczas swojego pobytu w NYC w 2012r i 2013 grał z najlepszymi światowymi muzykami współpracującymi z takimi gwiazdami jak, Alicia Keys, Prince, Janelle Monae czy Missy Elliot, będąc częścią House Bandu legendarnego klubu Village Underground. W 2017 roku artysta został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach „Album Roku Pop” którego był też producentem oraz Fonograficzny „Debiut Roku”. Wraz ze swoim autorskim projektem „Buslav” koncertował w Korei, Niemczech, Portugalii, Holandii, Serbii, oraz Czechach na festiwalach oraz koncertach.

Skubas (Radosław Skubaja)
Skubas (Radosław Skubaja)

Songwriter, wokalista, autor tekstów, instrumentalista. Jego przygoda z dźwiękami rozpoczęła się od gry na gitarze elektrycznej. Jego talent i zapał do muzyki doprowadziły go na Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie podjął studia na kierunku wokalistyki w 2005 roku. Debiutancki album Skubasa, "Wilczełyko", wydany w 2012 roku, zyskał uznanie krytyków oraz nominacje do prestiżowej nagrody Fryderyka w kategoriach Debiut Roku oraz Utwór Roku za piosenkę "Linoskoczek". Sukces debiutanckiego albumu utorował drogę do kolejnych projektów muzycznych. W 2014 roku Skubas wydał swój drugi album, „Brzask",gdzie znalazł się słynny przebój Skubasa „Nie mam dla ciebie milosci”. Album dotarł do trzeciego miejsca na liście sprzedaży w Polsce. W swojej karierze Skubas współpracował z wieloma cenionymi artystami, takimi jak Smolik, Kayah, Mikromusic, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni i wielu innych. Jego muzyka charakteryzuje się lekkim folkowym brzmieniem, wzbogaconym emocjonalnymi tekstami, co przyciąga szerokie grono słuchaczy. Wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, takich jak Open’er Festival, Przystanek Woodstock, Męskie Granie, Jarocin, Inside Seaside i inne, zdobywając uznanie zarówno wśród publiczności, jak i krytyków muzycznych.
 

Marika
Marika

Marika (Marta Kosakowska), to uznana polska wokalistka, autorka tekstów oraz dziennikarka radiowa. Pisze i wykonuje alternatywny pop oraz urban music: mieszaninę dancehallu, soulu, funku, rapu i elektroniki. Jest członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV. Od lat przyciąga uwagę zarówno krytyków, jak i słuchaczy swoją różnorodnością muzyczną i angażującymi tekstami.

Marika swoją karierę zawodową rozpoczęła w 2002 roku, gdy jako wokalistka sound systemu Bass Medium Trinity wydała album „Mówisz i masz”.  Solowa kariera Mariki  rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy to wydała singiel „Moje serce” pod szyldem Karrot Kommando, a rok później debiutancki album „Plenty” z singlem „Masz to”, który zdobył nominację do nagrody Fryderyk. Jej drugi album „Put Your Shoes On/Off” z 2010 roku, promowany singlem „Uplifter”, zdobył nominacje do Fryderyka i Superjedynki. W 2015 roku wydała album „Marta Kosakowska”, promowany singlami „Tabletki” i „A jeśli to ja”, a rok później książkę „Antydepresanty”. Najnowszy album „Cykl” z 2023 roku zdobył nominację do nagrody Fryderyk (był wśród 3 finalistów konkursu).
Marika nadal tworzy i występuje, łącząc różne gatunki muzyczne, co czyni ją jedną z najbardziej wszechstronnych artystek na polskiej scenie muzycznej. Dzięki swojej długoletniej karierze pozostaje inspiracją dla wielu, stale rozwijając swoje umiejętności i zdobywając uznanie w kraju i za granicą. Reprezentuje środowisko polskich twórczyń i twórców biorąc udział w pracach komisji zarówno w polskim Sejmie, jak i w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Marcin Szwajcer
Marcin Szwajcer

Jest uznanym profesjonalistą w branży muzycznej, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w realizacji dźwięku. Swoją karierę rozpoczął już w wieku 18 lat, koncentrując się na obsłudze koncertów i wydarzeń publicznych. Wraz z upływem czasu, Marcin rozwijał swoje umiejętności mikserskie na poziomie studyjnym, zyskując szacunek i uznanie wśród artystów i specjalistów z branży.

Od 2016 roku prowadzi własne przedsiębiorstwo, które dzięki jego zaangażowaniu i profesjonalizmowi szybko zyskało ogólnokrajowy zasięg. W ciągu pierwszych czterech lat działalności, Marcin nawiązał współpracę z licznymi artystami, wydawnictwami i agencjami artystycznymi, zarówno z niszowego sektora, jak i z rynku masowego.

Jego wyjątkowe umiejętności techniczne, w połączeniu z doskonałymi zdolnościami interpersonalnymi, czynią go cenionym specjalistą w branży. Natomiast jego zaangażowanie i pasja sprawiają, że jest niezastąpiony w świecie realizacji dźwięku, dostarczając usługi najwyższej jakości.