Progress Days | Duża dawka wiedzy, aktualne tematy i cenne porady praktyków
Każdy ceni swój czas, dlatego elastyczność i możliwość dopasowania opcji do indywidualnych potrzeb jest tak ważna. Na Uniwersytecie WSB Merito doskonale to rozumiemy i nie tylko nasze studia podyplomowe mają różne formuły (tradycyjna, online lub hybrydowa), ale również organizowane przez nas wydarzenia.
W tym roku podczas Progress Days będzie można wybierać spośród wielu spotkań online oraz stacjonarnych warsztatów organizowanych na terenie naszej uczelni.
Ale to nie wszystko! Każda zapisana osoba dostanie od nas bonusy w postaci podcastu "Jak skutecznie się przebranżowić" oraz dostęp do nagrań ze wszystkich spotkań online, które będzie można obejrzeć w dogodnym dla siebie momencie.
BONUSY!Każda zapisana osoba otrzyma:
|
Czy wiesz, że?
Nie musisz mieć dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe.
Sprawdź jakie kierunki proponujemy w tym roku, może znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj, że wiedzę zdobytą podczas Progress Days możesz pogłębić właśnie na naszych studiach podyplomowych. Obecnie mamy ponad 90 kierunków do wyboru.
Kiedy? 29.05-2.06.2023
(dokładny harmonogram poniżej)
Spiesz się! Wydarzenie jest darmowe, ale obowiązuje rezerwacja miejsc.
HARMONOGRAM
Do wyboru warsztaty online i/lub stacjonarne!
(zastrzegamy sobie prawo do zmian)
WARSZTATY STACJONARNE
(na terenie Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu, ul. Fabryczna 29-31)
29 maja (poniedziałek)
-
godz. 18:00-19:30 | Neurolider – przywództwo ekstremalne | Adam Busławski, Piotr Pietrakowski i Gustaw Michalewski | s. 220, bud. A
Czy liderem trzeba się urodzić? Absolutnie nie! Podczas naszych warsztatów dowiesz się, w jaki sposób kształtujemy kompetencje przywódcze na studiach podyplomowych neurolider – przywództwo ekstremalne. Poznasz nasze metody kształcenia oraz nowoczesne technologie, które wspierają nas w procesie badania i kształtowania predyspozycji przywódczych. Dowiesz się również na czym polega przywództwo ekstremalne oraz w jaki sposób je kształtujemy. Chcesz zostać nowoczesnym liderem w swojej dziedzinie? Chcesz budować zwycięskie zespoły i umiejętnie komunikować swoją wizję i misję? Zapraszamy na nasze warsztaty i studia.
30 maja (wtorek) Zapisy zakończone!
-
godz. 18:00-19:30 | Bezpieczeństwo i prywatność w firmie oraz domu dzięki produktom firmy Apple. | Miłosz Staszewki | s. 204, bud. B
Produkty Apple są budowane od podstaw z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa i poszanowaniu prywatności użytkownika. Takie podejście sprawia, że wszystkie warstwy stosu technologicznego posiadają odpowiednie mechanizmy. Składają się na nie rozwiązania wspólne dla każdej z platform systemowych, jak i technologie dedykowane unikatowym potrzebom rozwiązań mobilnych, biurkowych, zegarka bądź urządzeń smart home. W trakcie naszego warsztatu dokonamy szybkiego ich przeglądu, pomagając uczestnikom zorientować się, dlaczego iPhone, iPad czy Mac to najlepsze rozwiązania dla firmy, organizacji czy domu.
31 maja (środa) Zapisy zakończone!
-
godz. 18:00-19:30 | Neurolider – przywództwo ekstremalne | Agnieszka Gawor oraz Gustaw Michalewski | s. 220, bud. A
Czy liderem trzeba się urodzić? Absolutnie nie! Podczas naszych warsztatów dowiesz się, w jaki sposób kształtujemy kompetencje przywódcze na studiach podyplomowych neurolider – przywództwo ekstremalne. Poznasz nasze metody kształcenia oraz nowoczesne technologie, które wspierają nas w procesie badania i kształtowania predyspozycji przywódczych. Dowiesz się również na czym polega przywództwo ekstremalne oraz w jaki sposób je kształtujemy. Chcesz zostać nowoczesnym liderem w swojej dziedzinie? Chcesz budować zwycięskie zespoły i umiejętnie komunikować swoją wizję i misję? Zapraszamy na nasze warsztaty i studia.
WARSZTATY ONLINE (WEBINARY):
29 maja (poniedziałek)
-
godz. 10:00-11:30 | Mediacje z samym sobą. Jak skutecznie radzić sobie z konfliktami. | dr Ewa Kosowska-Korniak
Unikasz sytuacji konfliktowych? Prawdopodobnie należysz do osób, które boją się rozwiązywania trudnych sytuacji w obawie przed popsuciem relacji i niepotrzebnym wybuchem emocji. Podczas webinaru pokażę Ci, jak zmienić swoje nastawienie do konfliktów, dostrzec ich konstruktywny wymiar i zastosować proste narzędzia mediacyjne, które pomagają w codziennym życiu. - godz. 12:00-13:30 | Robot kontra człowiek - czyja praca będzie w cenie? | Monika Kosicka
Podczas webinaru wprowadzę Cię w świat narzędzi low-code/no-code wskazując, jak kluczowa w rozwoju kariery zawodowej jest umiejętność współpracy z nowymi technologiami.
30 maja (wtorek)
-
godz. 10:00-11:30 | Storytelling w budowaniu angażującej komunikacji marki osobistej. | mgr inż. Adam Pioch
Umiejętność opowiadania to fundamentalne narzędzie prawdziwego przywódcy, kogoś, kto potrafi zmobilizować innych do działania. Niezależnie czy jesteś menedżerem, aktorem, politykiem, czy po prostu człowiekiem u progu wyzwania, to, w jaki sposób opowiadasz, tworzy wyobrażenie o Tobie i o tym, co chcesz przekazać. Sztuka wykorzystania opowieści stanowi także o sile sprzedaży. Dobrze opowiedziana historia zapewnia liderom kluczową korzyść – istotną przewagę na dzisiejszym konkurencyjnym rynku. Dobra narracja potrafi przekonać klientów, pracowników, inwestorów, że twoja firma, produkt lub pomysł, pomogą im odnieść sukces.
- godz. 12:00-13:30 | Strona firmowa w chmurze w 10 minut lub mniej | mgr inż. Wojciech Guzik
Obecność w sieci jest standardem i choć istnieją platformy typu social media, posiadanie własnej strony internetowej nadal jest pożądane. Uruchomienie swojej witryny bezpośrednio w chmurze jest doskonałym pomysłem na rozpoczęcie swojej przygody z tą technologią. W trakcie zajęć podsumujemy podstawy technologii chmury Azure, a następnie wykorzystamy gotowe szablony do szybkiego utworzenia witryny z wykorzystaniem WordPress. Skupimy się na zadaniach, jakie czekają inżynierów w obszarach Cloud i DevOps, czyli automatyzacja, bezpieczeństwo, skalowalność i koszty. A to tylko początek!
31 maja (środa)
-
godz. 10:00-11:30 | Trening mentalny, czyli jak być uważnym. | dr Ewa Kosowska-Korniak
Uważność odmienia nasze życie, trwale zmienia nasze nawyki, a nawet, co udowodnione, zmienia budowę naszych mózgów. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Celem warsztatu jest przeprowadzenie Ciebie przez proces zmiany sposobu myślenia, który pozwoli Ci inaczej postrzegać rzeczywistość, mniej się stresować i bardziej radować. Trening mentalny, regularnie praktykowany, może odmienić Twoje życie. - godz. 12:00-13:30 | 3 techniki, które pozwolą Ci wygrać w publicznych sporach. | Katarzyna Rzemyszkiewicz
Podczas webinaru nauczysz się, ja przekonać publiczność do swojej racji, wzmocnić swój przekaz, bronić się przed zastosowaniem technik ze strony przeciwnej oraz jak ocenić etyczność argumentacji.
1 czerwca (czwartek)
-
godz. 10:00-11:30 | Inkluzywność i różnorodność - business case, moralne zobowiązanie czy wartość? | Agnieszka Halikowska
Inkluzywność i różnorodność to jeden z 15 trendów, które według raportu infuture.institute mają największy pozytywny wpływ na realizację celów zrównoważonego rozwoju. Dlaczego warto nie odkładać tego tematu na później?
Jaki ma związek z dyrektywą CSRD? O znaczeniu terminów równość, dostępność, włączanie i jaki mają związek z dobrostanem pracowników? W podejściu do różnorodności i inkluzywności przyjrzymy się 3 głównym narracjom: 1) biznes case i powiązanie z konkurencyjnością firmy oraz jej wynikami, 2) etyczny aspekt wspierania równości oraz grup mniejszościowych oraz 3) D&I jako wartość. - godz. 12:00-13:30 | GitOps czyli nowoczesne podejście do Continuous Deployment. | Maciej Gołaszewski
Konteneryzacja, Infrastructure as Code i Continuous Integration/Deployment to branżowe standardy, które pozwalają rozwijać projekty w szybkim tempie. Niemniej duża liczba komponentów sprawia, że śledzenie wdrożonych zmian staje się trudne. GitOps to podejście, w którym zmiany w repozytorium kodu są na bieżąco wdrażane w infrastrukturze (i weryfikowane!), co upraszcza wdrożenia oraz zapewnia dobrą widoczność. W ramach zajęć omówimy podstawy podejścia oraz uruchomimy jedno z popularnych narzędzi do GitOps z wykorzystaniem chmury Azure.
2 czerwca (piątek)
-
godz. 10:00-11:30 | Jak śledzić postęp prac w projekcie? Jedna mądra i kilka innych metod raportowania. | Marek Kowalczyk
Project manager ma mieć kontrolę nad projektem. Do tego potrzebuje wiedzy o prawdziwych postępach prac w projekcie. Jeśli tej wiedzy nie ma, działa "na czuje", w stanie ciągłej "nerwówki". Jedną z powszechnie stosowanych metod uzyskiwania informacji o projekcie jest popularna "nasiadówka". Metody bardziej "nowoczesne" obejmują mierzenie procentu zaawansowania pracy, a w wersji usankcjonowanej przez PMI — metodę Earned Value Management. Jak się okazuje, wszystkie one nie dają realnego obrazu rzeczywistego zaawansowania projektu. Co więc zamiast? I o tym będzie to spotkanie. Nietrudno zgadnąć, że przyjrzymy się tematowi łańcucha krytycznego (Critical Chain Project Management) Goldratta. - godz. 12:00-13:30 | Śpiewać każdy może, ale czy każdy może pracować w IT? Poznaj możliwe ścieżki rozwoju w automatyzacji i robotyzacji procesów biznesowych. | Dawid Borycka
Warsztat skierowany do osób, które chcą poznać możliwości pracy w obszarze RPA (Robotic Process Automation) i dowiedzieć się, czy któraś z zaproponowanych ścieżek jest właśnie dla nich.
Masz pytania? Skontaktuj się z koordynatorem wydarzenia.
Katarzyna Boćkowska
E-mail: katarzyna.bockowska@wsb.wroclaw.pl
Kom.: + 48 532 758 875