Ruszają zajęcia online!
Od 17 marca br. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu wznowiliśmy zajęcia na studiach wyższych. W pierwszej kolejności wznowiliśmy zajęcia: seminarium dyplomowe, techniczny projekt nowatorski, seminarium magisterskie i lektoraty. Niektórzy wykładowcy wznowili też inne zajęcia, o czym informowali studentów w wyprzedzeniem poprzez korespondencję mailową. Dlatego może się zdarzyć, że chociaż nie masz jeszcze np. seminarium, to już uczestniczyłeś w pierwszych zajęciach online.
Od 21 marca br. wznawiamy pozostałe zajęcia na studiach I i II stopnia - w weekend 21-22 marca br. pierwsze zajęcia zdalne będą mieć studenci studiów niestacjonarnych, a od poniedziałku ruszają zajęcia zdalne na studiach stacjonarnych. Szczegółowe informacje na ten temat udostępniamy w komunikatach publikowanych na bieżąco na specjalnej stronie z informacjami dotyczącymi organizacji studiów w czasie pandemii.
Kształcenie zdalne planujemy do 17 kwietnia br. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli na wcześniejszy powrót do zajęć w formie tradycyjnej, postaramy się to zrobić jak najszybciej.
Na czym polega nauka zdalna?
Nauka zdalna odbywa się przez Internet, najlepszym narzędziem do uczestniczenia w zajęciach online jest laptop lub komputer. O godzinie, o której masz zaplanowane zajęcia bądź przy komputerze zalogowany do odpowiedniego serwisu/platformy/środowiska informatycznego.
Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem czterech rozwiązań:
- Platformy e-learningowej Moodle - dowiedz więcej,
- Pakietu Microsoft Office 365 - dowiedz się więcej,
- VDI - Virtual Desktop Infrastructure - dowiedz się więcej,
- Korespondencji mailowej prowadzonej z Tobą przez wykładowcę na adres e-mail, który podałeś nam do kontaktu.
Zajęcia będą odbywać się zgodnie z planami semestralnymi o godzinach i w dni, które były dotychczas zakładane. Niektóre zajęcia z uwagi na swoją specyfikę nie mogą być realizowane online i zostaną odrobione w późniejszym czasie. Informację, które to zajęcia znajdziesz w Extranecie.
Plany zajęć
O tym, które z powyższych rozwiązań będzie wykorzystane do przeprowadzenia poszczególnych zajęć dowiesz się z Extranetu. Na planie zajęć w polu "Uwagi" przy każdych zajęciach znajdą się specjalne oznaczenia (np. Moodle-R, Moodle-N, Microsoft Office 365, Microsoft Teams, VDI), które będą informowały o sposobie prowadzenia tych zajęć. Dzięki nim dowiesz się do której platformy powinieneś się zalogować, aby uczestniczyć w zajęciach.
Jeśli jeszcze nie widzisz tych oznaczeń - bądź spokojny. Pojawią się przed terminem zajęć. Sprawdzaj Extranet a jeśli masz pytania, kontaktuj się bezpośrednio z Dziekanatem - dane kontaktowe i godziny pracy Dziekanatu również znajdziesz w Extranecie.
Przygotowanie do nauki
Wiemy, że zapisując się do WSB nie planowałeś studiów online. My też planowaliśmy uczyć Cię inaczej, ponieważ cenimy interakcję, żywą dyskusję i bezpośredni kontakt. Wszyscy jesteśmy jednak w sytuacji, w której musimy się odnaleźć. Chcemy, abyś mógł kontynuować studia, tak jak to sobie zaplanowałeś. Dlatego przeorganizowaliśmy funkcjonowanie uczelni i dołożymy wszelkich starań, żebyś mógł to zrobić w bezpiecznych dla Ciebie warunkach, czyli online.
Zanim zaczniesz zajęcia:
- Sprawdź w Extranecie kiedy masz zajęcia.
- Sprawdź czy Twój komputer ma wszystkie aktualizacje.
- Jeśli potrzebujesz, pobierz pakiet Microsoft Office 365 - uzyskasz dostęp do Word, Excel, Power Point innych przydatnych programów.
- Sprawdź czy masz aktywne dostępy do Moodle, Microsoft Office, VDI.
- Zapoznaj się z instrukcjami korzystania z Moodle, Microsoft Office i VDI.
- Sprawdź maila (tego, którego podałeś nam do kontaktu z Tobą) - wykładowca może przesłać Ci informacje organizacyjne do zajęć lub zadania do opracowania.
- Sprawdź czy Twój email podany w Moodle jest tym samym, który podałeś do kontaktu z uczelnią - wykładowca przez forum na Moodle może przesłać Ci informacje organizacyjne do zajęć lub zadania do opracowania, otrzymasz wówczas powiadomienie mailowe.
- Zapewnij sobie komfortową przestrzeń do nauki - miej przy sobie coś do picia i przekąszenia; w miarę możliwości usuń też źródła hałasu; upewnij się, że masz wygodne krzesło i dobrze oświetlone biurko.
- Miej przy sobie notes i coś do pisania.
- Jeśli potrzebujesz, miej przy sobie słuchawki lub myszkę.
- Najważniejsze - nie spóźnij się na zajęcia!
➡ Polecamy Ci artykuł na naszym blogu "8 rzeczy, o których warto pamiętać, kiedy uczysz się online".
Elektroniczne zasoby Biblioteki
W Bibliotece WSB we Wrocławiu znajdziesz ponad 2000 tytułów! W zasobach elektronicznych udostępniamy:
-
2 platformy książek online (Ibuk Libra i Nasbi),
-
bazy danych m.in.: prawnicze (LEX i Legalis), finansowo-księgowe (Inforlex) i inne.
Więcej informacji znajdziesz na stronie www Biblioteki oraz na jej profilu na Facebooku: @bibliotekawsbwro.
Masz pytania?
Działy WSB są dostępne i pracują zdalnie. Kontakty i godziny pracy Dziekanatów, Biblioteki oraz pozostałych działów znajdziesz w Extranecie.