Na naszym uniwersytecie powstały trzy wyjątkowo wyposażone sale dydaktyczna dla kierunku studiów kosmetologia. Studenci będą w nich uczyć się wykonywania zabiegów na wysokiej jakości sprzęcie i markowych kosmetykach, przejdą też dodatkowe, specjalistyczne szkolenia.
Kosmetologia to jeden z najnowszych kierunków studiów na naszej uczelni, można się na nim specjalizować w odnowie biologicznej, podologii, wizaż fashion i beauty a od przyszłego roku również trychologii.
Kierunek zrzesza kadrę dydaktyczną o dużym doświadczeniu branżowym oraz firmy z branży beauty i medycy estetycznej, które zostały naszymi partnerami biznesowymi, patronami pracowni kosmetologicznych i sponsorami – są to firmy DermoElite, Este Group i SEK Centrum.
Od lewej: Anna Słowik z SEK Centrum, dr Agnieszka Ciszek, Magdalena Sowa z Este Group, Klaudia Mazur z DermoElite.
We współpracy utworzyliśmy specjalistyczne pracownie, wyposażone w wysokiej klasy urządzenia i sprzęty, które umożliwiają naukę na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych stosowanych w branży kosmetologicznej.
Wszystkie sale powstały dzięki wizji i działaniom dr Agnieszki Ciszek, wykładowczyni i menedżer kierunku studiów kosmetologia, odpowiedzialnej za taki jego rozwój i ofertę, aby studenci nabywali wiedzę i umiejętności będące odpowiedzią na bieżące i przyszłe potrzeby rynku.
- Sale patronackie Kosmetologii Pielęgnacyjnej i Estetycznej, Podologii oraz Trychologii i Wizażu – to odpowiedź na dynamicznie rozwijające się potrzeby rynku pracy oraz wzrastające oczekiwania studentów w zakresie zdobywania praktycznych umiejętności. Zostały zaprojektowane tak, aby połączyć najwyższe standardy edukacyjne z najnowszymi trendami w kosmetologii, podologii i trychologii, przygotowując studentów do efektywnego funkcjonowania w branży beauty i medyczno-estetycznej – wyjaśnia dr Agnieszka Ciszek, menedżer i wykładowca kierunku kosmetologia.
dr Agnieszka Ciszek
Efekt współpracy uczelni i biznesu
Utworzenie tak specjalistycznych pracowni było możliwe dzięki współpracy z partnerami biznesowymi – firmie Dermoelite, która działa w dziedzinie trychologii, firmie SEK Centrum działającej w obszarze podologii oraz firmie Este Group dostarczającej wysokiej klasy kosmetyki i sprzęty dla gabinetów kosmetycznych.
Firmy te zostały patronami i sponsorami sal kosmetologicznych, dostarczając do nich wyposażenie w postaci urządzeń, akcesoriów pielęgnacyjnych oraz kosmetyków profesjonalnych. Pani Magdalena Sowa założycielka i prezes Este Group dołączyła do grona wykładowców kierunku kosmetologia i będzie prowadzić zajęcia ze studentami.
Ponadto nasi patroni przeprowadzą dla studentów specjalne szkolenia z możliwością uzyskania certyfikatów branżowych, zapewniają również naszej uczelni doradztwo i wparcie techniczne w związku z objętymi patronatem pracowniami.
- Współpraca z renomowanymi sponsorami była wynikiem szczegółowej analizy ich pozycji na rynku, jakości oferowanych usług oraz profesjonalizmu prowadzonych szkoleń. Wybór partnerów opierał się na wielu czynnikach m.in.: jakości kosmetyków i sprzętu, dostępności serwisu technicznego w ciągu 24 godzin, braku powikłań pozabiegowych związanych z ich technologiami, gwarancji stabilności firm i podążania za światowymi trendami oraz wysokich standardach transparentności, uczciwości i profesjonalizmu. Sale te stanowią przykład synergii nauki i biznesu, gdzie misją jest kształcenie wykwalifikowanych specjalistów, gotowych sprostać wyzwaniom współczesnego rynku – opowiada dr Agnieszka Ciszek, która prowadziła rozmowy ze sponsorami.
Ważnym źródłem finansowania przy realizacji tego przedsięwzięcia jest również dofinansowanie ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.
- Obecnie realizujemy projekt dofinansowany ze środków europejskich pt. „Dołącz, doświadczaj, rozwijaj się”, o wartości prawie 13 mln zł. Jego celem jest jeszcze większe dostosowanie oferty dydaktycznej wybranych kierunków studiów, m.in. kosmetologii, ale również dietetyki, psychologii czy inżynierii zarządzania do potrzeb gospodarki i rynku pracy oraz do zielonej i cyfrowej transformacji. W ramach pozyskanych środków powstały już pracownie kosmetologii, a w sumie utworzonych zostanie 14 laboratoriów dydaktycznych zwiększających praktyczność kształcenia. Projekt ten obejmuje jeszcze szersze działania, studenci i studentki będą mogli podwyższyć swoje kompetencje poprzez udział w szkoleniach, stażach i wizytach studyjnych, a kadra dydaktyczna poprzez udział w szkoleniach i wyjazdach zagranicznych podniesie kompetencje cyfrowe w zakresie zielonej transformacji i umiejętności branżowych – wyjaśnia Anna Magnowska, dyrektor Działu Zarządzania Projektami Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu.
Anna Magnowska
Co zyskali studenci kosmetologii?
- Rosnące zainteresowanie zabiegami kosmetologicznymi, podologicznymi i trychologicznymi wymaga od specjalistów nie tylko wiedzy teoretycznej ale umiejętności zaprojektowania najatrakcyjniejszych i najbezpieczniejszych terapii. Nasze nowo otwarte pracownie umożliwiają studentom pracę na sprzęcie najwyższej klasy, stosowanie renomowanych preparatów oraz ćwiczenie umiejętności w warunkach odzwierciedlających rzeczywiste sytuacje zawodowe. To nie tylko inwestycja w przyszłych specjalistów, ale także w jakość usług świadczonych przez absolwentów uczelni – zapowiada dr Agnieszka Ciszek.
Studenci zyskają możliwość:
- pracy z najnowszymi urządzeniami i preparatami stosowanymi w branży,
- nauki diagnostyki i wywiadu z klientem,
- doskonalenia technik zabiegowych w kosmetologii, podologii, trychologii i wizażu,
- poznania zasad bezpieczeństwa, ergonomii i higieny pracy,
- rozwijania umiejętności interpersonalnych i budowania relacji z klientami.
Uroczyste otwarcie
Sale zostały oficjalnie otwarte 12 grudnia 2024 r. W wydarzeniu wzięli udział patroni, władze uczelni, wykładowcy, pracownicy administracyjni i studenci kierunku kosmetologia. Podczas części konferencyjnej spotkania zostały wręczone podziękowania dla patronów, którzy wygłosili prezentacje na temat swoich firm, produktów i świadczonych usług, dzięki czemu studenci mogli poznać firmy z branży. Następnie dokonano uroczystego przecięcia symbolicznej wstęgi w skrzydle budynku G, gdzie znajdują się sale patronackie i wszyscy uczestnicy udali się do pracowni, w których odbywały się prezentacje zabiegów i można było skorzystać z indywidualnego doradztwa.
Zapraszamy do obejrzenia relacji telewizji Echo24 z tego wydarzenia!
Dowiedz się więcej
Szczegółowo opisaliśmy pracownie kosmetologiczne, mamy też dodatkowy materiał wideo prezentujący pomieszczenia. Zajrzyj na stronę i dowiedz się więcej!