Studenci IV roku studiów inżynierskich na kierunku logistyka pod opieką wykładowcy dr. inż. Gustawa Michalewskiego odbyli 29 listopada br. wizytę studyjną w zajezdni autobusowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ul. Obornickiej 131. Wizyta odbyła się w ramach przedmiotu Zarządzanie flotą transportową, który studenci realizują w toku studiów na kierunku logistyka.

Wizyty studyjne to zajęcia odbywające się poza murami uczelni w przedsiębiorstwach i organizacjach, które goszczą studentów, aby opowiedzieć im o swojej działalności, pokazać swoje wnętrza i umożliwić zapoznanie się z funkcjonowaniem danej instytucji. Tematyka wizyt studyjnych związana jest z kierunkiem studiów. Dzięki osobistemu doświadczeniu, możliwości zobaczenia na własne oczy jak wyglądają np. innowacyjne wnętrza firm produkcyjnych lub jak funkcjonują kluczowe w branży podmioty, a także dzięki okazji do rozmowy z ich pracownikami i menedżerami, studenci mają okazję do poszerzenia wiedzy i poznania branży.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) zarządza kluczową dla miasta Wrocław infrastrukturą transportową obejmującą 285 tramwajów oraz 328 autobusów, a także blisko 90 autobusów działających na zlecenie miejskiego przewoźnika. We Wrocławiu znajdują się trzy zajezdnie tramwajowe oraz zajezdnia autobusowa przy ul. Obornickiej, gdzie stacjonuje tabor miejskich autobusów. To właśnie tu z wizytą studyjną gościli nasi studenci.

 

- W ramach wizyty zostały zaprezentowane najważniejsze zadania MPK w zakresie zarówno realizacji przewozów pasażerskich w komunikacji miejskiej, jak i ważne z punktu widzenia kierunku studiów logistyka zagadnienia dotyczące zarządzania flotą transportową. Kwestie eksploatacji i utrzymania sprawności pojazdów, a także zasady funkcjonowania floty transportowej wrocławskiego MPK przedstawił studentom Kierownik Zajezdni Autobusowej Obornicka Pan Edward Filiks. Interesujące okazały się również zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi, które omówił Zastępca Kierownika ds. Ruchu Pan Tomasz Kaszana. Dotyczyły one m.in. wykorzystania kompetencji społecznych w pracy menadżerskiej w przedsiębiorstwie komunikacji miejskiej. Zdobyta wiedza i przekazane doświadczenie będzie stanowić bardzo wartościowy zasób zarówno dla studentów logistyki, jak i cenne inspiracje naukowo-dydaktyczne dla kadry nauczycielskiej naszej uczelnipodsumowuje spotkanie jego organizator dr inż. Gustaw Michalewski prowadzący zajęcia z zarządzania flotą transportową.

 

Dziękujemy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu oraz kierownictwu Zajezdni Autobusowej za gościnę, profesjonalne poprowadzenie spotkania ze studentami oraz otwartość do dzielenia się merytoryką, praktyczną wiedzą i doświadczeniem.
 


Jesteś zainteresowany studiami na kierunku logistyka? Dowiedz się o nich więcej!

Nie musisz czekać do października z podjęciem studiów, są specjalności na które rekrutujemy już dziś, abyś mógł pojąć naukę od marca. 

Czytaj więcej