WSB Wrocław. Mężczyzna w niebieskiej koszuli siedzący przy laptopie.
mgr inż. Sebastian Sobczyk

Menedżer kierunku studiów informatyka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener systemu SAP ERP oraz SAP S/4 HANA. Konsultant wdrożeń i wsparcia rozwiązań informatycznych w firmach. Od lat prowadzi z sukcesem własną działalność gospodarczą, jest doradcą biznesowym w zakresie technologii nowoczesnych rozwiązań informatycznych w sieci. Wspiera i pogłębia wiedzę użytkowników w obszarze fachowego wykorzystania systemu SAP w procesach zachodzących w organizacji. Bierze udział w transferach wiedzy dotyczącej procesów logistycznych u klienta. Posiada również duże doświadczenie praktyczne jako administrator sieci komputerowych i analityk hurtowni danych. Absolwent Politechniki Wrocławskiej.

Marcin Pieleszek wykładowca
mgr inż. Marcin Pieleszek

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia różnego rodzaju programów edukacyjnych, na różnych szczeblach kształcenia. Dydaktykę zawsze łączył z praktyką. Z technologiami IT związał swoją drogę zawodową: prowadząc firmę wdrożeniową, pracując jako informatyk, a następnie administrator systemów informatycznych. Jest autoryzowanym inżynierem systemowym i trenerem technologii Microsoft (Microsoft Certified Trainer, MCSE, Microsoft Certified IT Professional, Microsoft Certified Solutions Associate). Prowadzi zajęcia na uczelniach biznesowych oraz doradza w zakresie infrastruktury, narzędzi i bezpieczeństwa IT w firmach. Współautor "Biblii e-biznesu 2" (red. Maciej Dutko, wyd. grupa Helion, 2016), twórca i kreator nowego projektu easyITsecurity.pl, przybliżającego w sposób przystępny wiedzę z dziedziny bezpieczeństwa technologii IT.



Marcin Pieleszek jest również ekspertem WSB Merito w mediach. Wywiady i komentarze medialne przez niego udzielane dostępne są w Centrum Prasowym WSB.

Barczyński
mgr inż. Wojciech Barczyński

Dyrektor Infrastruktury w Codility, programista i system inżynier. W Codility buduję wiodącą platformą dla zdalnego zatrudniania, która pomaga obiektywnie ocenić kandydatów na podstawie ich umiejętności. Wcześniej Head of Engineering w dwóch siostrzanych startupów Machine Learning FinTech - Hypatos.ai i SMACC.io.  Wcześniej w LykeHQ (venture Rocket Internet), jako system inżynier przewodził transformacji platformy na mikroserviwy na Kubernetesie. Pierwsze doświadczenie z dużymi systemami zdobył w Cloud&Heat, a zaczynał swoją karierę w SAP Research&Development. Praktyk (entuzjastyczny) Kubernetesa, CloudNative i rozwiązań chmurowych od AWS do GCP. Kiedy czas na to pozwoli - programista Golang.

Kontakt do wykładowcy: wojciech.barczynski@wsb.wroclaw.pl

mgr inż. Bartosz Szubzda

Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Kierownik zespołu konsultantów z obszaru SCM. Ekspert SAP w dziedzinie modułów funkcjonalnych: QM, MM, LE, PP z naciskiem na QM. Silne umiejętności w dziedzinach: WM / LE. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle farmaceutycznym, motoryzacyjnym, elektrycznym oraz IT. Szeroka wiedza w zarządzaniu jakością, procesami zakupowymi, MRP, Lean Manufacturing, Lean Six Sigma, produkcji i wytwarzania cGMP, SOX, analizie ryzyka, walidacji systemów, ITIL. Audytor wewnętrzny. Doświadczenie SAP zdobyte w firmach produkcyjnych z bardzo mocnym naciskiem na procesy biznesowe. Lider w licznych wdrożeniach SAP R/3 dla modułów logistycznych. Project Manager w implementacji SAP IDES R/3 6.0 ECC. Project Manager w projekcie integracji systemu RFID do SAP R/3. Wielokrotnie pełnił funkcję mediatora pomiędzy działem IT i zespołami biznesowymi. Konsultant Application Management Services. Bardzo duże doświadczenie międzynarodowe (projekty w Niemczech, Francji, Polsce, Austrii, Hiszpanii, Holandii, USA, Rumunii, na Węgrzech i Czechach). Doświadczenie w projektach optymalizacji istniejących procesów. Project Management (menedżer w 2 projektach, lider w 5 projektów, uczestnik w ponad 20).

mgr inż Łukasz Marczewski

Absolwent Politechniki Lubelskiej. Obecnie CEO Frool Ltd. Twórca narzędzi internetowych Frool oraz LeadPRO, które swoim zasięgiem objęły już ponad 14 000 000 ludzi w Polsce oraz na świecie. Specjalista pozyskiwania klientów w Internecie, pasjonat Big Data, psychologii sprzedaży i analityki. To wybuchowe połączenie sprawia, że wiedza, którą Łukasz przekazuje jest niezwykle cenna. Na co dzień konsultuje i doradza klientom z zakresu skutecznego marketingu i pozyskiwania klientów.

Tomasz Świątek

IT Project Manager w Benhauer Sp. z o.o.  Z wyksztalcenia psycholog (absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie), z zamiłowania marketingowiec i muzyk. Przygotowuje i wdraża zaawansowane strategie z zakresu Marketing Automation (w oparciu o system SALESmanago) dla klientów Benhauer, prowadzi certyfikowane szkolenia dla specjalistów Marketing Automation.

Paweł Kołodko wykładowca
mgr inż. Paweł Kołodko

Absolwent Politechniki Wrocławskiej kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Administrator specjalizujący  się w technologiach Microsoft, VMware oraz Cisco. Doświadczenie zdobywał w dużych wrocławskich firmach. Jego wiedza poparta jest licznymi certyfikatami. Na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu zajmuje się wdrażaniem i obsługą VDI (Virtual Desktop Infrastructure),​​ administracją domenami Microsoft oraz chmurą Azure. Prowadzi również własną działalność związaną z doradctwem i administracją IT. Jego hobby to nowoczesne technologie i ich zastosowanie. W wolnych chwilach lubi biegać i jeździć na rowerze, szczególnie w górskim otoczeniu.

WSB Wrocław, wykładowca, stojący mężczyzna w koszuli.
Grzegorz Mazur

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet WSB Merito) - Nowoczesne technologie Webowe i Mobilne oraz  studiów podyplomowych - Android i iOS, na Politechnice Wrocławskiej. Pracował w międzynarodowej firmie budującej oprogramowanie w branży lotniczej a także w mniejszych firmach softwarowych. Posiada doświadczenie w przekazywaniu wiedzy i praktycznym szkoleniu ludzi dorosłych. Prowadzi szkolenia w IT od 2015r. Obszar zainteresowań to budowa aplikacji webowych, mobilnych oraz testowanie oprogramowania. Od 2016 roku przeszkolił ponad 200 osób na studiach podyplomowych. Opiekun merytoryczny kierunku Programista Front-End z Angular na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

mgr inż. Kinga Moska

Absolwentka studiów Informatyka w biznesie, o specjalności Menadżer systemów informatycznych na Wydziale Finansów, Informatyki i Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Konsultant SAP Business Warehouse(BW), Business Objects(BO) i Business Planning and Consolidation(BPC), Team Leader i Single Point of Contact w jednym z wrocławskich Software Solution Center. Posiada doświadczenie w projektach związanych z tranzycją usług SAP BI z Niemiec i Holandii do Polski, utrzymaniem globalnej hurowni danych, administracją platformy SAP BusinessObjects. Wewnętrzny trener w firmie, coachujący Junior SAP Konsultantów. Wcześniej Analityk SAP Business Intelligence w amerykańskim koncernie zajmującym się produkcją w wielu branżach, gdzie przygotowywała raporty w narzedziach tj. Web Intelligence, Design Studio, Lumira. Jeszcze wcześniej po wygranym konkursie jednej z polskich spółek i czołowego producenta miedzi rafinowanej na świecie, wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracowała jako Analityk SAP Business Intelligence w amerykańskiej kopalni „Robinson”, w Nevadzie, obsługując analitykę i biorąc udział w I-wszej fazie dalszego wdrażania narzędzi SAP BI. Karierę rozpoczynała jako Junior SAP Konsultant w firmie doradczej świadczącej usługi związane z implementacją i wdrażaniem SAP Retail. Wykładowca i szkoleniowiec na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, a także na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, prowadzi zajęcia w obszarze IT, głównie z SAP, baz danych, hurtowni danych, Data Mining, a także zarządzania projektami. Nagrodzona tytułem SAP Developer Hero 2017 for Building and Supporting Developer Community. Aktywnie działa w SAP Community, m. in. wspomagając organizację SAP MeetUp. Organizatorka wielu warsztatów z SAP dla studentów wrocławskich uczelni, tj. SAP CodeJam, SAP InsideTrack. Pasjonatka zarządzania projektami IT. Posiada certyfikaty ze Scrum, AgilePM i PRINCE2®. 

mgr inż. Karol Kolański

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od początku kariery pracownik centrów badawczo-rozwojowych. Zawodowo związany z projektowaniem oraz programowaniem systemów wbudowanych. Posiada doświadczenie w pracy jako inżynier testów (embedded, web oraz mobile). Pracował przy projektach związanych z inteligentnym domem, Internet of Things oraz automotive. Członek Biznesowego Klubu Absolwenta Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

mgr inż. Klaudia Lubicka

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej. Studia „Android i iOS – aplikacje mobilne” pozwoliły na zgłębienie tajników jej ulubionych języków programowania – Swift'a oraz Javy. Doświadczenie zdobyła w amerykańskich korporacjach. Zawodowo - z sukcesem i pasją łączy wysoko rozwinięte umiejętności miękkie (m.in. kierownicze i trenerskie) w branży finansowej i informatycznej. 

mgr inż. Katarzyna Wojciechowska

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej kierunku Elektronika i Telekomunikacja oraz Teleinformatyka. Od trzech lat Linux Server Administrator w jednej z wrocławskich firm IT. Zwolenniczka oprogramowania Open Source oraz certyfikowany Red Hat System Administrator. Jako jeden z organizatorów comiesięcznych spotkań„DevOps Wroclaw Meetup” propaguje w środowisku IT kulturę DevOps. 

dr hab. Tadeusz Gospodarek, prof. UWSB Merito

Długoletni współwłaściciel firmy produkującej oprogramowanie klasy ERP dla sieci samochodowych (Peugeot, Citroen, Ford, Mercedes, Renault, Nissan, DAF) oraz dla firm produkcyjnych od gospodarstw rolnych aż do spółek giełdowych włącznie. Współtwórca systemów Motomanager, Supermanager, Agromanager i Hospitalmanager, wdrożonych z powodzeniem w ponad 100 organizacjach. Specjalista od modułów EIS (Executive Information Systems) oraz integracji systemów rozproszonych. Właściciel firmy konsultingowej Instytut Funduszy Europejskich, specjalizującej się w opracowywaniu dokumentacji dla projektów informatycznych oraz strategii informatyzacji. Autor licznych dokumentacji eksperckich (strategie, studia wykonalności, oszacowania wartości). Ex biegły sądowy w zakresie informatyki i systemów informatycznych. Aktualnie członek Rady Naukowej i rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Posiada liczne certyfikacje zawodowe z zakresu informatyki i zarządzania oraz duże doświadczenie we wdrażaniu systemów IT w praktyce, w szczególności w dopasowaniu kultury organizacji do wymogów technologii ICT systemów zintegrowanych. Jest autorem następujących książek z zakresu informatyki i zarządzania: "Systemy ERP. Modelowanie, projektowani wdrażanie 2015", "Zarządzanie dla racjonalnego menedżera 2014", "Aspekty złożoności i filozofii nauki w zarządzaniu 2012", "Modelowanie w naukach o zarządzaniu oparte na metodzie programów badawczych i formalizmie reprezentatywnym 2009" oraz wielu publikacji. Jest profesorem na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Zajmuje się zagadnieniami teorii złożoności i ujęciem systemowym w zarządzaniu, teorią wartości i zastosowaniem filozofii nauki w biznesie oraz reprezentacjami formalnymi procesów biznesowych i organizacji dla celów informatyzacji.

Wiktor Ziętara

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Opolskiego. Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia różnego rodzaju programów edukacyjnych, na różnych szczeblach kształcenia. Dydaktykę zawsze łączył z praktyką. Z technologiami IT związał swoją drogę zawodową: pracując jako informatyk, informatyk (wdrożeniowiec), a następnie administrator systemów informatycznych. Jest autoryzowanym trenerem technologii:

Microsoft: 

  • Microsoft Certified MS 6421
  • Microsoft Certified MS 6425
  • Microsoft Certified MS 6426
  • Microsoft Certified MS 6433
  • Microsoft Office Specjalist. 

CISCO:

  • IT Essentials,
  • Discovery,
  • Exploration,
  • Security, 
  • CCNP- uprawnienia trenera Akademii Sieci Komputerowych 

ECDL: 

  • PODSTAWOWY |B1|B1e|B2|B3|B4|eC|S1|S2|S3|S3v2|S9|tst|
  • ADVANCED |A1|A2|A3|A4|
  • e-Citizen (bez pakietu PODSTAWOWY) |eC|
  • IT Security (bez pakietu PODSTAWOWY) |S3|
  • EPP e-Nauczyciel |eN1|eN2|
  • EPP e-Urzędnik |eU| 

Posiada uprawnienia audytora zarządzania jakością. Prowadzi zajęcia na uczelniach biznesowych oraz doradza w zakresie infrastruktury, narzędzi i bezpieczeństwa IT w firmach. 

dr inż. Piotr Ciskowski

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, obecnie adiunkt w Katedrze Informatyki Technicznej na Wydziale Elektroniki. Wieloletni współpracownik Uniwersytetu WSB Merito. Działalność dydaktyczna obejmuje technologię informacyjną, systemy baz danych, podstawy programowania, algorytmikę, struktury danych, programowanie obiektowe, inżynierię oprogramowania, oraz inżynierskie zastosowania statystyki i sztuczną inteligencję. Zainteresowania naukowe skoncentrowane są na tematyce wspomagania decyzji i sztucznych sieci neuronowych. Uczestnik projektów naukowo-badawczych w zakresie optymalizacji ruchu drogowego w inteligentnych systemach transportu oraz adaptacyjnych algorytmów ogrzewania w inteligentnych budynkach. Właściciel firmy informatycznej spin-out, w ramach której opracowuje systemy zarządzania kapitałem i transakcją na rynku forex, narzędzia wspomagające analizę techniczną, a także komercjalizuje wyniki badań nad zastosowaniem sieci neuronowych do podejmowania decyzji na rynkach giełdowych.

dr Radosław Wójtowicz

Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) na kierunku Informatyka i Ekonometria. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny. Autor i współautor prawie 70 publikacji dydaktycznych i naukowych z zakresu informatyki gospodarczej i zastosowań informatyki w biznesie. Członek Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej. Konsultant i kierownik projektów w kilku wrocławskich przedsiębiorstwach. Specjalizuje się w zarządzaniu przedsięwzięciami informatycznymi, a także zarządzaniu dokumentami elektronicznymi i przepływami pracy.

mgr inż. Jakub Malewicz

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, zajmuje się opracowywaniem, testowaniem i wdrażaniem oprogramowania obsługującego e-handel. Przygotowuje aplikacje i rozwiązania dla urządzeń Embedded oraz rozproszonych sieci sensorycznych i automatyki przemysłowej. Opracowuje rozwiązania z zakresu data miningu.

mgr inż. Jarosław Grząślewicz

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Obecnie inżynier programista ( konsultant techniczny ABAP )  w międzynarodowej firmie konsultingowej. W przeszłości także prowadzący zajęcia dla studentów  z matematyki oraz informatyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.

mgr inż. Paweł Woźniak

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Konsultant SAP w modułach: MM / WM / QM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Doradca w zakresie wykorzystywania modułów SAP: MM / WM / QM / PP. Praca z użytkownikami, polegająca na wspieraniu i pogłębianiu wiedzy dotyczącej fachowego wykorzystania SAP w procesach zachodzących w organizacji.

mgr inż. Bartłomiej Bojarski

Doświadczony inżynier mający szeroką wiedzę z zakresu projektowania i budowy środowisk IT dla przedsiębiorstw, łączący w swojej pracy elementy wiedzy na styku biznesu i rozwiązań zaawansowanych. Na co dzień prowadzi dział zajmujący się wsparciem inżynieryjnym i zarządzaniem projektami w zakresie zaawansowanych technologii informatycznych, opracowuje i projektuje infrastruktury wirtualizacji oraz chmur prywatnych i hybrydowych. Prowadzi szkolenia, webinaria i warsztaty techniczne skoncentrowane na nowych technologiach i ich implementacji w środowiskach IT. Posiada certyfikaty MCSE Cloud Platform and Infrastructure, MCSE Productivity, MCT, VCP, CompTIA Cloud+. Zawodowo miłośnik rozwiązań chmurowych.

mgr inż. Jakub Korczyński

Po kilku latach pracy jako programista Ruby On Rails zdecydował się założyć własną firmę. I tak w latach 2011-2015 był prezesem spółki Sendingo - startupu skupiającego się na rozwoju oprogramowania związanego z tematyką email marketingu. Razem z zespołem, który prowadził zbudował platformę do email marketingu, rozproszone API do wysyłek emaili, system do marketing automation oraz edytor emaili z "inteligentnym" systemem zarządzania animacjami. Pracował dla takich marek jak: PZU, WWF, JTI, SWISS, Intersport, Praktiker, Burger King, ING, Hyundai RTV AGD, 4F, AZ.pl, Bloomberg Businessweek Polska, Pixers, Domodi. Finalnym projektem, nad którym pracował w Sendingo był system oparty na rozwiązaniach zaczerpniętych ze sztucznej inteligencji do generowania mobilnych katalogów. Aplikacja automatyzuje proces konstrukcji personalizowanego katalogu połączonego z systemem ecommerce. Z rozwiązania skorzystały m.in. Tchibo, Super-Pharm i Grene. Obecnie Jakub zajmuje się rozwojem firmy Giant Lazer sp. z o.o. i marki Virtuality360, będącej polskim pionierem w dziedzinie technologii wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości. W ramach swojej działalności wyprodukował filmy 360 dla m.in. MK Cafe, Militaria.pl i UNIT4.

Maciej Kotkowski

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Troy University (Troy, AL., USA): MBA Information Systems i Master of Science in Computer Science. Specjalizuje się w Machine Learning, data science, Artificial Intelligence. Odpowiadał za wdrożenie systemu informatycznego w Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) o strategicznym znaczeniu dla BGK. Po uzyskaniu tytułu magistra informatyki, wykładał informatykę na Troy University w 2016 i w 2017 roku. W 2017 rozpoczął studia doktoranckie na FSU (Florida State University) na kierunku Informatyka, które będą kontynuowane w Polsce. Publikacje naukowe: Kotkowski, M., Nguyen, H., Getahun, Y. and Mago, V.K., 2015, November. A novel agent based method for intelligent public transportation system. In Proceedings of the 1st International ACM SIGSPATIAL Workshop on Smart Cities and Urban Analytics (pp. 85-93). ACM.

WSB Wrocław, wykładowca, stojący mężczyzna w garniturze.
dr Krzysztof Hauke

Absolwent Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) we Wrocławiu Wydziału Zarządzania Informatyki (obecnie Zarządzania Informatyki i Finansów). Doktor nauk ekonomicznych z zakresie nauk o zarządzaniu. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny. Od wielu lat współpracuje z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito). Jego obszar naukowy i dydaktyczny skoncentrowany jest na technologii informacyjnej. Przez kilka lat równolegle z pracą na uczelni nabywał doświadczenia w biznesie. Był autorem systemu informatycznego, który swoim oddziaływaniem obejmował cały kraj. Jest specjalistą z zakresu technologii baz danych (analiza, projektowanie, programowanie, testowanie i wdrożenie) wykorzystującego model relacyjny. Bardzo dobrze zna środowisko: ORACLE, Microsoft SQL Server, MySQL. Od wielu lat prowadzi zajęcia z tego zakresu. Propaguje podejście postrelacyjnych baz danych, między innymi NoSQL do zastosowań w biznesie. Potrafi budować hurtownie danych i osadzać na nich systemy Business Intelligence. Zna  podejście Big Data i jego zastosowanie w biznesie. Jest gorącym propagatorem przetwarzania danych wykorzystującego chmurę obliczeniową. Od początku swojej kariery naukowe j na początku a później dydaktycznej zajmuje się także technologią systemów inteligentnych. Jest autorem kilku aplikacji inteligentnych o charakterze dydaktycznym wykorzystujących systemy ekspertowe. Zajmuje się też nie tylko wykorzystaniem ale i administrowaniem w szerokim znaczeniu systemów zdalnego nauczania. Zna wiele języków programowania: proceduralne, obiektowe, internetowe. Jest promotorem kilkuset prac licencjackich i magisterskich. Prowadzi zajęcia na studiach Executive Master Business Administration (EMBA) z nowoczesnych technologii informacyjnych i licznych studiach podyplomowych (programowanie, bezpieczeństwo systemów informatycznych, tworzenie stron internetowych, ryzyko przedsięwzięć informatycznych). Jest autorem ponad stu pozycji naukowych. Był na stażach naukowych, między innymi w Belgii. Był i jest kierownikiem lub wykonawcą wielu projektów naukowych.

Kamil Musiał wykładowca
dr inż. Kamil Musiał

Certyfikowany tester ISTQB. Przez 7 lat pracował jako Inżynier ds. Integracji Oprogramowania w firmie Nokia - na początku w technologii LTE, a przez ostatnie 4 lata w technologii 5G. Obecnie pracownik Tieto na stanowisku Inżynier Testów. W trakcie swojej kariery zawodowej stale zgłębia zagadnienia programistyczne, telekomunikacyjne, sieciowe, testerskie. Pracuje również, jako trener w różnych projektach szkoleniowych. Fan nowatorskich rozwiązań, zagadnień optymalizacyjnych oraz technologii „od środka”. W wolnych chwilach chodzi po górach.

Witalij
mgr inż. Witalij Rudnicki

Architekt w globalnym zespole Developer Relations w firmie SAP. W centrum zainteresowań: rozwiązania Big Data i Fast Data, analityka oraz Internet Rzeczy. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako konsultant technologiczny najpierw w Polsce, potem w USA w Dolinie Krzemowej. Autor artykułów, blogger, prelegent na konferencjach po obu stronach Atlantyku. W 2010 roku wybrany do grupy SAP Mentors - osób uznawanych za najbardziej wpływowe w społeczności technologicznej SAP. Od kilku lat z powrotem w Polsce, mieszka we Wrocławiu i oddaje się pasji kolekcjonowania starych grafik tego ukochanego miasta.

WSB Wrocław, wykładowca, stojący mężczyzna w okularach i koszuli.
mgr inż. Łukasz Pyrzyk

Absolwent Politechniki Opolskiej na kierunku Informatyka. Programista z wieloletnim doświadczeniem nabytym w międzynarodowych korporacjach. Z wiekiem odkrywa tajniki Computer Science i innych języków programowania. Interesuje się szeroko pojętą wydajnością i optymalizacją kodu. Członek Wrocławskiej Grupy .NET oraz współzałożyciel Dotnetos.

dr Jolanta Pondel

Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) na Wydziale Zarządzania i Informatyki (obecnie ZIF) na kierunku Informatyka i Ekonometria. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o ekonomii. Wieloletni wykładowca, pracownik naukowo-dydaktyczny, trener z tematyki szeroko pojętej informatyki, zarządzania w odniesieniu do współczesnego rynku. Promotor i recenzent wielu prac o charakterze naukowym. W dorobku naukowym jest ponad 40 publikacji z dziedziny szeroko pojętej informatyki i zarządzania. Autor projektów naukowych, materiałów i szkoleń a także organizator konkursów i członek komisji konkursowych. Analityk systemów informatycznych, członek komercyjnych projektów informatycznych (tworzenie serwisów internetowych Whiskas, Pedigree, Sheba, wymiana dokumentów elektronicznych w firmach grupy Allianz, tworzenie multimedialnego systemu edukacyjnego dla firmy Techland). Zainteresowania naukowe związane są z wykorzystaniem systemów informatycznych w zarządzaniu przedsiębiorstwem, zarządzaniem projektami informatycznymi, Competitive Intelligence, Business Intelligence.

WSB Wrocław, wykładowca, stojąca kobieta w koszuli.
dr inż. Tatsiana Viarbitskaya

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Kierowała zespołem Test i SW Architektów w dziale SmartRadio Nokia. Autor i prelegent artykułów dotyczących cyfrowego przetwarzaniu sygnałów również na międzynarodowych konferencjach.

mgr inż. Bartłomiej Trojan

Absolwent Politechniki Wrocławskiej z zakresu Inżynierii górniczej i warszawskiej SGH o specjalizacji Zarządzanie projektami. Obecnie pracuje dla globalnej firmy z sektora FMCG w obszarze integracji systemów ERP i MES dla wszystkich zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na całym świecie. Certyfikowany Konsultant wdrożeniowy SAP modułów logistycznych oraz kierownik projektów. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w międzynarodowych projektach SAP w branżach farmaceutycznej, FMCG, automotive i urządzeń dla przemysłu. Dzięki pracy w charakterze konsultanta zewnętrznego jak i pracy bezpośrednio dla biznesu, nabył unikalną wiedzę o tym jak wygląda świat SAP z "dwóch stron barykady." Dodatkowym atutem jest szeroka wiedza z zakresu wszystkich głównych procesów biznesowych w łańcuchu dostaw, takich jak Zarządzanie jakością, Utrzymanie ruchu, Zakupy, Magazynowanie i dystrybucja, Gospodarka materiałowa, Produkcja i planowanie produkcji itd. 

mgr inż. Adrian Kurowski

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Architekt systemów i sieci w jednej z firm z branży finansowej. Specjalizuje się w technologiach Microsoft, VMware, Dell-EMC. Koordynator projektów międzynarodowych z dziedziny IT. Dydaktykę zawsze łączy z praktyką. Miłośnik wirtualizacji i hodowca maszyn wirtualnych. 

WSB Wrocław, wykładowca, stojący mężczyzna w garniturze.
dr inż. Dominik Żelazny

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, obecnie asystent w Katedrze Informatyki Technicznej na Wydziale Elektroniki oraz adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Działalność dydaktyczna obejmuje technologię informacyjną, systemy baz danych, podstawy programowania, algorytmikę, struktury danych, programowanie obiektowe oraz optymalizację dyskretną i sztuczną inteligencję. Zainteresowania naukowe skoncentrowane są na tematyce wspomagania podejmowania decyzji wielokryterialnych, optymalizacji w systemach sterowania produkcją oraz marszrutyzacji pojazdów. Uczestnik projektów naukowo-badawczych w zakresie optymalizacji wielokryterialnej oraz cyklicznych problemów szeregowania zadań.

Aleksander Milcin

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania „Copernicus” we Wrocławiu. Studia z zakresu Akademii Sieciowej Cisco pozwoliły na zgłębienie tajników z zakresu budowy, modernizacji i konfiguracji lokalnych i rozległych sieci komputerowych. Certyfikowany instruktor produktów firmy Microsoft (MS-6421 Configuring and Troubleshooting a Windows Server 2008 Network Infrastructure, MS-6425 Configuring and Troubleshooting a Windows Server 2008 Active Directory Domain Services, MS-6426 Configuring and Troubleshooting Identity and Access Solutions with Windows Server 2008 Active Directory, MS-6433 Planning and Implementing Windows Server 2008), SUSE Linux (3071-SUSE Linux Enterprise Server 10 Fundamentals, 3072-SUSE Linux Enterprise Server 10 Administration, 3073-SUSE Linux Enterprise Server 10 Advanced Administration) oraz Cisco (CCNA Discovery, CCNA Exploration, CCNA Security).

Jaromir Kopp

Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit Apple MFi. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych, z którymi przeprowadził kilkaset godzin zajęć podczas kursów komputerowych. Od ponad 20 lat prowadzi własną działalność gospodarczą, ostatnio tworząc w języku Swift i ObjC aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Autor publikacji o serwerach dyskowych i książki „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home, nie stroniąc od lutownicy. Entuzjasta technologii IoT, o której często pisze w swoich artykułach. Jeżeli nie programuje, nie montuje nowych urządzeń lub nie pisze, to najprawdopodobniej jedzie rowerem, który jest jego, drugą poza informatyką, pasją.

Adam Chyła

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracuje w firmie Nokia Solutions and Networks jako specjalista ds. rozwoju oprogramowania. Pasjonat otwartego oprogramowania i systemu Linux, w wolnych chwilach pisze bloga o tematyce programistycznej, głównie związanej z językiem Python. Prowadzi szkolenia w tematyce języka Python, współpracuje z Uniwersytetem WSB Merito we Wrocławiu, prowadząc wykłady i ćwiczenia prezentujące praktyczne wykorzystanie języka Python.

Rafał Klesta

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na wydziale Zarządzania Informatyki i Finansów. Kierownik projektu z wieloletnim doświadczeniem. Obecnie pracuje w firmie Atos, w swojej roli odpowiedzialny między innymi za wdrożenie end-to-end SAP S/4 HANA w Parlamencie Europejskim.

Katarzyna Jaśkiewicz

Matematyk z zamiłowania i wykształcenia - absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na specjalności Zastosowania Matematyki. Project Manager od ponad 8miu lat, specjalizująca się w metodykach zwinnych - Agile Project Management oraz Scrum. Związana zawodowo z obszarami e-Commerce,  Internet of Things, Cloud, platformy mobilne. Propagatorka biegania oraz zdrowego stylu życia, instruktorka Pilates i Zdrowy kręgosłup.  

Tomasz Krause

Absolwent Informatyki na Uniwersystecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Karierę w IT zaczynał od programowania systemów mainframe w COBOLu. Obecnie certyfikowany Konsultant SAP ABAP z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych projektach. Entuzjasta Internet of Things oraz automatyki domowej, szczególnie własnej produkcji. Triathlonista amator.

Sławomir Jastrzębski

Absolwent Wydziału Telekomunikacji i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i były pracownik naukowo-dydaktyczny tego wydziału.  Wieloletni pracownik dydaktyczny w Wyższej Szkole Informatyki w Bydgoszczy na wydziale Informatyki. Posiada duże doświadczenie jako trener z zakresu szkoleń informatycznych z systemu Linux, między innymi Red Hat Enterprise Linux , Suse Linux Enterprise Server, Debian oraz szkoleń ECDL z zakresu podstawowego i zaawansowanego.  Certyfikowany inżynier Red Hat Certified System Administrator (RHCSA),  Red Hat Certified Engineer (RHCE),  CCNA Routing and Switching oraz certyfikowany tester ISTQB. Zainteresowania to przede wszystkim sieci komputerowe, systemy operacyjne oraz wirtualizacja systemów. Obecnie pracuje jako lider do spraw technicznych i zajmuje się automatyzacją testów z zakresu technologii LTE.

dr inż. Tomasz Długosz

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. W 2004 uzyskał tytuł magistra inżynier na kierunku elektronika i telekomunikacja, a w 2007 roku stopień doktora nauk technicznych, specjalność telekomunikacja. W latach 2007-2016 był pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Telekomunikacji, Teleinformatyki i Akustyki Politechniki Wrocławskiej. W latach 2016-2018 pełnił funkcję rektora w Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej, a w latach 2018-2019 funkcję prorektora w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Jest specjalistą z zakresu informatyki technicznej i szeroko rozumianej telekomunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem analizy dokładności badań z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego i jego wpływu na obiekty biologiczne. Do jego zainteresowań naukowo-dydaktycznych należą przede wszystkim sieci komputerowe, usługi multimedialne, systemy telekomunikacyjne, modelowanie numeryczne, wytwarzanie i pomiar pola elektromagnetycznego. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy na stanowisku naukowo-dydaktycznym, jako wykładowca oraz trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w zarządzaniu wieloosobowymi zespołami. Jest autorem ponad 100 publikacji w skład których wchodzą publikacje w międzynarodowych czasopismach z listy filadelfijskiej, referaty konferencyjne, patenty, skrypty dla studentów.

mgr inż. Stanisław Lota

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Magister inżynier informatyk w specjalizacji Systemy i Sieci Komputerowe. Pracownik naukowo-dydaktyczny na stanowisku asystenta Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, właściciel firmy informatycznej Devillecloud, certyfikowany instruktor Akademii Cisco CCNA i IoT, trener i specjalista IT w sektorze MŚP, certyfikowany tester oprogramowania ISTQB FL. Absolwent studiów podyplomowych „ Android i iOS - nowoczesne aplikacje mobilne” PWr. Od lat współpracował jako freelancer bądź administrator dla lokalnych podmiotów. Zapalony użytkownik sprzętu z logiem nadgryzionego jabłuszka oraz prawdziwy kociarz z krwi i kości. W kręgu jego zainteresowań znajdują się wirtualizacja systemów i sieci komputerowych, bazy danych NoSQL, cloud computing, programowanie w języku Python, programowanie aplikacji mobilnych w języku Swift na platformę iOS, programowanie gier komputerowych oraz bezpieczeństwo IT.