Socjolog, menedżer kierunku studiów Media i komunikacja w biznesie na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca akademicki, prowadzi zajęcia z zakresu socjologii, przedsiębiorczości, podstaw komunikacji społecznej. Przez ponad 13 lat pełnił funkcję prodziekana Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito), obecnie adiunkt, odpowiada za rozwój kierunku marketing i komunikacja w biznesie, jest kierownikiem zespołu dydaktycznego nauk społecznych. W latach 1996-2002 związany z branżą marketingową jako specjalista ds. marketingu w polskich i zagranicznych firmach. Badacz uwarunkowań rozwoju przedsiębiorczości i autor czterech książek poświęconych temu tematowi. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie ukończył kierunek socjologia na Wydziale Nauk Społecznych, fakultet na kierunku organizacja i zarządzanie na Wydziale Prawa i Administracji oraz studia doktoranckie broniąc rozprawy pt. "Urynkowienie gospodarki a formy przejawiania się aktywności ekonomicznej społeczeństwa polskiego w latach 1989-1999".
Wykładowca akademicki, profesor w Wyższej Szkole Menedżerskiej, Konsul Honorowy Republiki Austrii. Na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu prowadzi zajęcia z obszaru analizy finansowej i ekonomiczno-finansowej, opłacalności projektów, analizy ryzyka i kontynuacji działania. Ponadto w ramach pracy konsula honorowego prowadzi zajęcia z etykiety, polityki zagranicznej, geopolityki, polityki społecznej, polityki gospodarczej. Wykłada w języku polskim, angielskim i niemieckim. Jest przedsiębiorcą i inwestorem w sektorze R&D. Doświadczenie zdobywał pracując w amerykańskiej firmie konsultingowej, a następnie zarządzając międzynarodowymi fundacjami oraz polskimi, zagranicznymi i międzynarodowymi spółkami prawa handlowego w Polsce, Niemczech i Ukrainie, w tym spółkami notowanymi na giełdzie. Absolwent kierunku elektronika na Politechnice Wrocławskiej, tytuł doktora uzyskał na Freie Universität Berlin (West), ukończył studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego i inwestycji kapitałowych na Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet WSB Merito). Absolwent European School of Governance w Berlinie oraz Devon & Exeter Law Society w Exeter w Wielkiej Brytanii na kierunku mediator i arbiter gospodarczy. Ukończył dedykowany kurs Executive MBA w INSEAD oraz dedykowany kurs w Diplomatische Akademie Wien. Członek Rady Uczelni Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Rady Nauki (2011-2015) (Komitet Polityki Naukowej) przy Premierze i Ministrze Nauki.
Socjolog, ekspert ds. negocjacji i komunikacji, mediator kulturowy, wykładowca akademicki z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Prowadzi zajęcia z zakresu socjologii międzykulturowej, kulturowych uwarunkowań negocjacji międzynarodowych w aspekcie polsko-arabskim, psychologii terroryzmu a także zajęcia z kultury arabskiej, sztuki negocjacji w aspekcie polsko-arabskim i nauki języka arabskiego. Z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito) związany od 2015 r, od 2003 r. wykłada również na Uniwersytecie SWPS, prowadzi zajęcia w INALCO w Paryżu. Od 2000 r. Ekspert ds. Negocjacji i Komunikacji Międzykulturowej między Polską a światem arabskim, mediator kulturowy, trener szkoleń biznesowych. Od 2011 r. uczestniczy w europejskim projekcie „Żywa Biblioteka / Living Library” jako ekspert do spraw dialogu i negocjacji polsko-arabskich. W latach 2015-2022 uczestniczył w ponad 500 spotkaniach dotyczących zawiłości muzułmańskiej i arabskiej historii, współczesności i perspektyw na przyszłość. Były to konferencje naukowe, debaty, narady władz lokalnych, wizyty w szkołach, spotkania dotyczące panujących nastrojów wśród Polaków jak i obcokrajowców w Polsce. Podczas rozmów z Polakami najczęściej poruszanymi tematami była muzułmańska i arabska obyczajowość, różnice kulturowe, bezpieczeństwo, uchodźstwo i obecność imigrantów. Uczestniczył w ponad 50 konferencjach z zakresu socjologii, kilka między narodowych sam współorganizował jak konferencję „Społeczeństwo a wojna, kryzysy społeczne i konflikty kultur”. Współredaktor kilku tomów pokonferencyjnych z zakresu bezpieczeństwa, autor ponad 25 publikacji naukowych. Absolwent kierunku socjologia na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie uzyskał również tytuł doktora nauk humanistycznych, absolwent specjalności organizacja i zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej, uczestnik rocznego Polsko-Amerykańskiego Studium z zakresu organizacji i komunikacji społecznej.
Politolog, medioznawca, wykładowca akademicki, Prodziekan ds. dydaktycznych na Wydziale Finansów i Zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia z podstaw komunikacji społecznej, komunikowania społecznego i medialnego, systemów politycznych i ekonomicznych państw oraz z rynku mediów. Członek grupy ekspertów medialnych Wyższych Szkół Bankowych, aktywny użytkownik Twittera, gdzie na bieżąco komentuje z perspektywy politologa aktualne wydarzenia w kraju i na świecie. W latach 1998 – 2000 współpracował z Rozgłośnią Regionalną Polskiego Radia we Wrocławiu i z Redakcją Informacji Programu Trzeciego Polskiego Radia w Warszawie. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim, tytuł naukowy doktora uzyskał broniąc rozprawy pt. „Radiofonia i telewizja w systemie politycznym Polski po 1989 roku”. Pasjonuje się mediami, życiem społeczno-politycznym i hobbystycznie starymi samochodami.
Dziennikarka, wykładowca akademicki, prowadzi zajęcia na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu oraz na Uniwersytecie Wrocławskim z obszarów: komunikacji społecznej, źródeł informacji w pracy naukowej i w pracy dziennikarskiej, nowych mediów, marketingu i promocji, ocen funkcjonalności stron internetowych, czasopism lifestylowych, etyki w pracy dziennikarza oraz PR-owca, metod efektywnego uczenia się oraz z korzystania z narzędzi Microsoft 365. Doktorantka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego gdzie pracuje nad rozprawą doktorską pt. „Polskie fundacje zajmujące się pomocą dzieciom z chorobami nowotworowymi w mediach społecznościowych. Jakość informacji a wizerunek.” Przez 7 lat była związana z fundacją „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” jako wolontariusz, koordynator i odpowiadając za promocję wolontariatu. Pracowała w uniwersyteckiej rozgłośni radiowej UniRadiu (2013), portalu dlaLejdis.pl (2015) oraz brała udział w działaniach promujących książkę Łukasza Śmigla „Tequila. Liczba bestii” (2015-2016). Autorka artykułów naukowych, uczestniczka programu Erasmus + w Hiszpanii, podczas którego prowadziła badania do swojej pracy doktorskiej. Absolwentka studiów licencjackich z dziennikarstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz studiów magisterskich creative-writing na Uniwersytecie Wrocławskim.
Filolog, dziennikarz, wykładowca akademicki. Na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu prowadzi zajęcia z podstaw komunikacji społecznej i metod efektywnej nauki. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Polskim Radiu Wrocław, Wydawnictwie Bauer oraz na Uniwersytecie Wrocławskim. Autor publikacji naukowych m.in.: rozdziału „Rozwój nowych mediów po 1989 roku w Polsce na przykładzie Internetu” opublikowanego w tomie „Środki masowej informacji w Polsce po likwidacji instytucji cenzury” w 2000 r. oraz „Percepcja traktatu triańskiego/trianońskiego w węgierskiej kulturze” opublikowanego w tomie „Wschodnioznawstwo” w 2020 r. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowego studium prawa europejskiego na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.