WSB Wrocław, wykładowca. Stojąca kobieta w ciemnej marynarce i niebieskiej koszuli.
dr inż. Agnieszka Pawlak-Wolanin

Dyrektor Centrum Lean Management działającego na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Doktor nauk ekonomicznych. Studia doktoranckie w Politechnice Wrocławskiej w Instytucie Organizacji i Zarządzania. Absolwentka Wydziału Inżynierii Ochrony Środowiska oraz Wydziału Informatyki i Zarządzania w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Stypendystka School of Applied Sciences, University of Glamorgan, Environmental Pollution Science, Wales – Great Britain. Pełniła funkcję menedżera kierunku inżynierii zarządzania w latach 2018-2021 oraz funkcję pełnomocnika Kanclerza ds. dydaktyki (2009), Dziekana Wydziału Zarządzania i Marketingu (2009-2012), Pełnomocnika Rektora ds. współpracy międzynarodowej (2012-2013) w Wyższej Szkole Menedżerskiej. W latach 2012-2017 wykładowca Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Od ponad 20 lat związana z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito)  jako wykładowca akademicki, gdzie prowadzi zajęcia m.in.: zarządzanie procesami, zarządzanie jakością w produkcji, zarządzanie zmianą w organizacji, narzędzia i metody Lean Management, Lean Office oraz warsztaty skutecznego lidera zespołów produkcyjnych. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych wydanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Poza działalnością akademicką zajmuje się konsultingiem, szkoleniami oraz organizacją warsztatów w zakresie problematyki Lean Management oraz Lean Thinking. W latach 2019-2020 koordynator pilotażowego programu studiów dualnych na kierunku inżynieria zarządzania realizowanych we współpracy z firmą Materialise SA Organizator spotkań branżowych na styku nauki i biznesu m.in.: Forum Industry 4.0 – w drodze do przyszłości. Twórczyni Centrum Lean Management, zarówno od strony merytorycznej jak i wdrożeniowej. W swojej pracy naukowo-dydaktycznej wypromowała ponad 200 prac inżynierskich. Współpracuje z takimi firmami jak: Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o., Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o., Kelvion Machine Cooling Sp. z o.o., Impel BS, Materialise SA, Sitech, Velux NM Polska Sp. z o.o., DPC Polska Sp. z o.o., Tarczyński SA, Dr. Schumacher Sp. z o.o., Joyson Safety System Poland Sp. z o.o. Prywatnie pasjonatka sportów ekstremalnych, podróży oraz zlotów motocyklowych. W pracy zawodowej i życiu prywatnym przyświeca jej myśl Petera Druckera „Nie ma nic bardziej nieefektywnego, niż robienie efektywnie rzeczy, których nie powinno się robić wcale”.

dr Damian Ostrowski
dr Damian Ostrowski

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, kierownik Zespołu Dydaktycznego Logistycznych Studiów Ogólnych i Magisterskich na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Menedżer kierunku studiów Logistyka. Prowadzi również zajęcia na kierunku zarządzanie, gdzie wykłada w języku angielskim. Rzeczoznawca zawodowy w Ministerstwie Edukacji i Nauki w zakresie zawodów: technik logistyki oraz technik eksploatacji portów i terminali. Posiada certyfikat European Junior Logistican. Ekspert w zakresie logistyki i logistyki produkcji. Specjalizuje się w koncepcji Lean Management, którą bada jako naukowiec i stosuje w praktyce pracując na co dzień, jako doradca w organizacjach wdrażających lean. Zafascynowany japońskim stylem zarządzania opartym o funkcjonowanie przedsiębiorstwa Toyota. W obszarze jego zainteresowań naukowych i badawczych znajduje się również optymalizacja i strategia działalności linii lotniczych. Autor artykułów z zakresu zarządzania i logistyki.

 

Dr Damian Ostrowski jest również ekspertem WSB Merito w mediach. Wywiady i komentarze medialne przez niego udzielane dostępne są w Centrum Prasowym WSB.

dr hab. Renata Brajer-Marczak

Doktor w dziedzinie nauk ekonomicznych, specjalista w dziedzinie procesowego zarządzania w przedsiębiorstwie. Regularnie prowadzi zajęcia dydaktyczne: wykłady i ćwiczenia związane z zarządzaniem procesami wytwórczymi i logistycznymi, systemami zarządzania jakością oraz procesowym podejściem do zarządzania. Wiedzę akademicką konfrontuje z praktyką gospodarczą poprzez badania empiryczne prowadzone w celach naukowych oraz w czasie różnego rodzaju projektów doradczych i szkoleniowych, w tym również współfinansowanych ze środków unijnych, np. projekt: Doskonalenie procesów produkcyjnych, skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Ekspert w ocenie biznesplanów składanych w ramach dofinansowania działalności ze środków unijnych.