Kto tworzy Uniwersytet
Nasza uczelnia to przede wszystkim ludzie. Atmosfera, którą tworzą, ich energia i zaangażowanie sprawiają, że czują się tutaj dobrze, rozwijają skrzydła i realizują swoje cele edukacyjne i zawodowe. Po prostu - chcą tu być.
Władze uczelni
Rektor, Kanclerze i Dziekani. Na co dzień zajęci i zabiegani, często spotykani w przelocie na korytarzach. Niezmiennie uśmiechnięci i pomocni. To oni dbają o to, by szkoła funkcjonowała prawidłowo, brała udział w prestiżowych konkursach i rankingach, miała świetne relacje z przedsiębiorcami i pracodawcami w regionie. Decydują o programach studiów i ważnych inwestycjach uczelni. Bez nich nie odbyłaby się żadna ważna uroczystość. Chyba nikt nie może wyobrazić sobie rozpoczęcia i zakończenia roku na uczelni wyższej bez czerwonej togi, uśmiechu i przemowy Rektora?
Nasi studenci mają dostęp do najlepszych specjalistów, trenerów i menedżerów, a tym samym do praktycznej wiedzy i nowoczesnych koncepcji podawanych wg metodologii learning on courses, nastawionej na interakcję i osiąganie natychmiastowych efektów. To dzięki temu uczą się bycia dobrymi menedżerami, którzy potrafią wejść w nowe przestrzenie rynkowe, umiejętnie wykorzystać szanse i skutecznie unikać negatywnych trendów.
Wykładowcy
Są partnerami, doradcami i mentorami. Mogą zostać w pamięci na całe życie, bo często to oni stają się autorytetami i wyznaczają ścieżkę rozwoju. Pomocni i otwarci, ale też zdecydowani i wymagający. Wiedzą, że nie chodzi o to, by “kosić” na egzaminie, lecz o to by studenci naprawdę rozumieli co robią, czego się uczą i w jaki sposób wykorzystają swoją wiedzę w życiu i pracy. Zawsze z dystansem do siebie i otwartym umysłem.
„Realizując swoje zadania, WKU w Chorzowie podjęła współpracę z WSB w Chorzowie (obecnie Uniwersytet WSB Merito Chorzów). Umożliwiamy studentom odbycie praktyk i staży, w ramach których opracowują oni projekty, a następnie aktywnie uczestniczą w ich realizacji. Staramy się również zapoznać studentów z rolą administracji wojskowej oraz jej miejscem w systemie obronnym państwa”
Absolwenci
Nasi absolwenci to tysiące osób z całej Polski. Odważnych, przebojowych i ambitnych. Z różną wizją i pomysłem na życie, w naszej uczelni przeszli jedną z najważniejszych edukacyjnych ścieżek. To ona ostatecznie uformowała ich poglądy, pomogła w budowaniu kariery zawodowej lub zmotywowała do otwarcia własnych działalności i przedsiębiorstw. Wracają do nas, wspominają, opowiadają i dzielą się wiedzą. Często - zostają naszymi wykładowcami, mając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale spore, praktyczne doświadczenie zawodowe. Ze wszystkich jesteśmy niezmiennie dumni.
„Jako absolwentka WSB w Chorzowie mogę potwierdzić dobre opinie o tej uczelni. Zajęcia prowadzone są tutaj przez wykładowców-praktyków biznesu, dzięki czemu zdobyłam nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczne umiejętności. Liczne warsztaty, które organizuje uczelnia to świetna okazja do sprawdzenia i rozwijania swoich kompetencji w działaniu”
Studenci
To najliczniejsza, najbardziej różnorodna grupa. Bez nich wysiłek władz i wykładowców nie miałby sensu. Dzięki nim na korytarzach jest wesoło, głośno i kolorowo. Zarażają świeżą energią i entuzjazmem - każdy student to inna, ciekawa historia, potencjał do odkrycia i osoba, od której można się czegoś nauczyć! To dla nich, a właściwie dzięki nim, wykładowcy nieustannie poszukują i uczą się jakościowych rozwiązań, wymyślają nowe sposoby nauczania, piszą książki i dzielą się doświadczeniem. Zaangażowanie studentów, ich porażki, sukcesy i pasje, każdego roku z nową siłą, tworzą nieprawdopodobną atmosferę i energię uczelni.
„Mam wiele pasji – interesuję się lekkoatletyką, kocham podróże, moją pasją są również ekskluzywne zegarki – poznaję ich historię i kulturę. Gdy wybierałam uczelnię, zależało mi na tym, aby jej organizacja była dopasowana do mojego aktywnego stylu życia. Dzięki licznym udogodnieniom czas spędzony na uczelni jest produktywny i przyjemny, a jednocześnie mam czas na rozwój poza nią.”
Pracownicy
Pracownicy administracji to prawdziwi bohaterowie drugiego planu. Pracują w biurze karier, dziekanacie, bufecie, szatni czy bibliotece. Dbają o to, by każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, który może poprawić samopoczucie, jakość nauczania czy komfort przebywania w szkole, po prostu dział się gdzieś w tle. Dzięki nim uczelnia bierze udział w targach edukacyjnych, niezmiennie powiększa swój księgozbiór, komputery i sprzęty w laboratoriach działają poprawnie, a w toaletach nie gaśnie światło. Dzięki nim też studenci mają gdzie przechowywać swoje rzeczy, a między zajęciami mogą zjeść ciepły posiłek.