Rafał Burdzik
dr hab. inż. Rafał Burdzik

Jest autorem ponad 240 publikacji naukowych, oraz monografii, podręczników (w tym w języku angielskim i czeskim). Posiada bogate doświadczenie dydaktyczne, jako wykładowca wielu polskich i zagranicznych uczelni. Jest autorem aktualnych podstaw programowych w zawodach technik logistyk, technik spedytor, technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych. Jest członkiem wielu komitetów organizacyjnych i naukowych konferencji i organizacji naukowych, w tym Komisji Transportu PAN, PTDT i PTTNE, oraz członkiem i recenzentem kilku znaczących czasopism naukowych polskich i zagranicznych. Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia transportu i logistyki. W obszarze transportu zajmuje się problematyką komfortu i bezpieczeństwa pojazdów, w głównej mierze w odniesieniu do zjawisk drganiowych. W obszarze logistyki zajmuje się analizą relacji systemów transportowych i logistycznych, analizą procesów oraz systemów transportowych.

Agnieszka Dudek-Niestrój
mgr Agnieszka Dudek

Swoje doświadczenie zdobywała w trakcie licznych praktykach w działach prawnych jednostek samorządu terytorialnego oraz w prokuraturze. W ramach pracy w kancelarii radców prawnych przez kilka lat wspierała obsługę prawną dużej spółki z branży górniczej.  Posiada kilkuletnie doświadczenie w sprawach dotyczących ochrony praw konsumentów, zwłaszcza w sporach z bankami w zakresie kredytów indeksowanych i denominowanych do waluty obcej, oraz innymi instytucjami finansowymi np. w sprawach dot. obligacji GetBack, czy ubezpieczycielami, w szczególności w zakresie roszczeń z umów ubezpieczenia z UFK.  


Zawodowo interesuje się takimi zagadnieniami jak: prawo cywilne, prawo finansowe oraz prawo UE, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony praw konsumentów.   

Daniel Gaś
mgr Daniel Gaś

Menedżer kierunku bezpieczeństwo narodowe, Kierownik Zakładu Dydaktycznego Bezpieczeństwa Narodowego.

Menedżer z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w zarządzaniu zasobami ludzkimi, sprzedażą i procesami dotyczącymi szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sektorze finansowym. Legitymuje się bogatym doświadczeniem w obsłudze B2B i B2C oraz współpracą z jednostkami odpowiedzialnymi za prawidłowe funkcjonowanie obszarów chronionych, osób i mienia. 
Posiada także kilkuletnie doświadczenie w zarzadzaniu rozproszoną siecią sprzedaży. 
Obecnie, oprócz pracy menedżersko - dydaktycznej w strukturach WSB Merito, menedżer w jednej z największych instytucji finansowych w Polsce i Europie. 
Praktyk z doświadczeniem zawodowym zbudowanym na przestrzeni wielu lat w rożnych regionach kraju.  Wypracowane modele prowadzenia zajęć dydaktycznych w formie stacjonarnej oraz zdalnej, zostały wysoko ocenione przez Studentów oraz docenione przez Władze Wydziału i Uczelni, ostatecznie uhonorowane nagrodą Rektora Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu (III stopnia).
 

Justyna Gaś
mgr Justyna Gaś

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami ludzkimi, w tym przez siedemnaście lat - stricte sprzedażowymi. Nabyte doświadczenie w obsłudze klienta business to customer. Obecnie pracuje jako menedżer we wiodącej instytucji finansowej w Polsce i Europie środkowo - wschodniej, zarządzający zespołami sprzedażowymi o rozbudowanej strukturze, obsługującej klientów we wszystkich liniach biznesowych. Praktyk z bogatym doświadczeniem zawodowym. Trener wewnętrzny, trener biznesu. Specjalista w zakresie relacji B2B oraz B2C.
 

Piotr Krzyszczyk
mgr Piotr Krzyszczyk

Nauczyciel dyplomowany, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy nauczyciela: od szkoły podstawowej poprzez liceum, technikum do Uniwersytetu WSB Merito w Chorzowie. Na WSB zajmuje się poza prowadzeniem zajęć z wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych, wirtualnych środowisk nauczania, technologii informatycznych, szeroko rozumianym e-learningiem. Administrator lokalny wydziałowej platformy Moodle. Koordynator wydziałowy studiów online. 


Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego w zakresie chemii środowiska, nauczyciel chemii, informatyki i przedsiębiorczości. Autor podręcznika z Podstaw przedsiębiorczości do szkół ponadgimnazjalnych (lata 2012-2019). 

Rafał Kwaczała
mgr Rafał Kwaczała

Wykładowca akademicki, trener i edukator (MCT, MCE). Posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy w sektorze bankowym (banki komercyjne i spółdzielcze) w obszarze rachunkowości, restrukturyzacji należności i windykacji, sprawozdawczości i controllingu oraz informatyki.

Wiedzę zdobytą podczas pracy zawodowej przekazuje innym, prowadząc zajęcia praktyczne w WSB w Chorzowie. Jest autorem i współautorem publikacji naukowych (w tym wykorzystywanych w procesie dydaktycznym). Jest członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

dr Robert Orpych
dr Robert Orpych

opiekun kierunku StartupManagement, doktor nauk ekonomicznych, specjalność statystyka i ekonometria, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W zakresie pracy naukowej jego zainteresowania koncentrują się na tematyce szeroko rozumianej ekonomii i ubezpieczeń gospodarczych. Ekonomista i praktyk z wieloletnim doświadczeniem w kreowaniu i wdrażaniu instrumentów polityki gospodarczej ukierunkowanej na rozwój przedsiębiorstw z sektora MŚP, również startupów. Twórca i menedżer projektów (w tym współfinansowanych ze środków UE) realizowanych zarówno na poziomie krajowym jak i europejskim koncentrujących się na konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw, umiędzynarodowieniu i internacjonalizacji działalności firm oraz współpracy na linii biznes-nauka-samorząd.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w sektorze prywatnym (właściciel Aerdo Group, partner Superpolisa Sp z o.o., przewodniczący i członek rad nadzorczych m.in. CTBS Sp. z o.o., CTBS Development Sp. z o.o.) jak i publicznym (kierownik referatu Gospodarki w Departamencie Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego). Wieloletni pracownik uczelni wyższych województwa śląskiego. Pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu WSB Merito. Członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Członek Rady Społecznej Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Członek kapituły i juror w konkursach dla innowacyjnych firm. Ekspert i komentator ekonomiczny Uniwersytetu WSB Merito, jego wypowiedzi cytowane są przez najważniejsze media w kraju - TVN24, Rzeczpospolita, Interia, Business Insider, RMF24, Gazeta Wyborcza, Bankier czy Dziennik Gazeta Prawna.

dr Arkadiusz Przybyłka
dr Arkadiusz Przybyłka

Specjalizujący się w szeroko pojmowanej polityce społecznej i gospodarczej oraz zagadnieniach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Autor licznych ekspertyz, współautor m.in. Strategii Polityki Społecznej województwa śląskiego oraz Diagnozy potrzeb obszaru funkcjonalnego powiatu mikołowskiego. Absolwent European Academy of Technology and Management (Niemcy) na kierunku: International Management uzyskując tytuł zawodowy - Menedżer Projektów Europejskich.

 

Na Uniwersytecie WSB Merito prowadzi zajęcia z organizacji procesów personalnych, polityki zrównoważonego rozwoju w dobie globalizacji. Zawodowo pasjonuje się ekonomią i polityką społeczną. W swoich publikacjach pisał m.in. o systemach ochrony zdrowia, polityce gospodarczej i społecznej czy historycznych aspektach rozwoju zabezpieczeń socjalnych górników na Górnym Śląsku. W wolnych chwilach podróżuje, gra w brydża i trenuje sporty walki. Jest instruktorem 1 Dan ju-jitsu.

mgr Mariusz Rutke

Ekspert, praktyk z zakresu rachunkowości i controllingu w branży przemysłowej oraz finansowej, a także wykorzystania narzędzi informatycznych w biznesie. Prowadzi zajęcia dydaktyczne oraz szkolenia biznesowe z zakresu rachunkowości, controllingu oraz programowania.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w centrali ING Banku Śląskiego oraz pracując jako analityk finansowy w branży przemysłowej. 

Ponadto, jest właścicielem firmy informatycznej specjalizującej się w tworzeniu narzędzi biznesowych.

Dr hab. inż. Anna Skórska

Zawodowo pasjonuje się kapitałem ludzkim, przyszłością pracy czy innowacyjnością gospodarki. Swoje doświadczenie zdobywała między innymi jako członek Zespołu Ekspertów do Spraw Bezrobocia Ludzi Młodych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich w 2014 r., jako recenzent artykułów w czasopismach naukowych w języku polskim i angielskim czy moderator panelu dotyczącego rynku pracy na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w 2019 r. 
Wśród publikacji można wymienić: „Przestrzenne zróżnicowanie rozwoju przemysłu i usług high-tech w krajach Europy Środkowo-Wschodniej” czy „Przestrzenne zróżnicowanie działalności innowacyjnej w sektorze usług w Polsce w latach 2003-2015”.
Na Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie prowadzi zajęcia m.in. z metodologii zarządzania usługami, zarządzaniem sektorem usług czy zarządzaniem kapitałem intelektualnym. 

mg Krzysztof Tomas
mgr Krzysztof Tomas

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej (obecnie Uniwersytet WSB Merito). Zawodowo związany z uczelnią w Chorzowie od ponad 10 lat. Prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania, bankowości oraz finansów i rachunkowości w świecie codziennym. 

Praktyk w świecie finansów. Doświadczenie zawodowe poszerza w audycie i kontroli wewnętrznej.   

Adam Tworuszka
dr Adam Tworuszka

Doktor nauk humanistycznych, specjalista HR. Od 2002 roku związany z bankowością jako HR Biznes Partner, gdzie odpowiedzialny jest za współpracę z menadżerami w zakresie polityki personalnej. Zawodowo obecne zajmuje się także psychoterapią. Kwalifikacje psychoterapeuty zdobył w Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów, z którym jest związany od 2009 roku, prowadzi zajęcia między innymi z zarządzania zasobami ludzkimi, systemu motywacyjnego czy z zachowania organizacyjnego.

dr hab. Anna Wziątek-Staśko

Menedżerka w przedsiębiorstwie produkcyjnym oraz trenerka biznesu. Specjalista z zakresu zarządzania, szczególnie zarządzania kapitałem ludzkim, przywództwa oraz zachowań organizacyjnych. Wykładowca uczelni polskich a także m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz Finlandii. Recenzentka oraz członek Editorial Board uznanych czasopism naukowych, np. Journal „China-USA Business Review”, „Economics World”, „Modern Management Review”, „International Journal of Contemporary Management”,  „Economics and Management”.
 

Magdalena Kraczla
Prof. nadzw. dr hab. Magdalena Kraczla

Psycholog Biznesu i Zdrowia w SMG/KRC Poland HR, certyfikowany Trener i Coach, licencjonowany Konsultant Odporności Psychicznej MTQ48 i MTQ48 SPORT oraz wykładowca studiów podyplomowych i MBA. Od ponad 20 lat zajmuje się rozwojem potencjału ludzi. Prowadzi szkolenia i konsultacje dla firm z zakresu HR, zarządzania stresem i budowania odporności psychicznej. Uczy jak wzmacniać siłę psychiczną pracowników. Zajmuje się diagnostyką stresu zawodowego i wypalenia zawodowego oraz osobistego potencjału osobowościowego. Specjalizuje się w diagnozie odporności psychicznej, określaniu kierunków rozwoju osobistej siły psychicznej i udzielaniu wsparcia w tym wyzwaniu. Realizuje sesje coachingowo-mentoringowe dla klientów biznesowych i prywatnych.