Menedżer kierunku informatyka, wykładowca, kierownik zakładu dydaktycznego informatyki. Praktyk informatyk, tworzył systemy informatyczne wspierające sprzedaż i audyt dla takich firm jak Coca-Cola, Carlsber, Hoop, PKN Orlen. Obecnie współtworzy start-up technologiczny AIMAT, w który stosuje techniki uczenia maszynowego połączone z urządzeniami IOT. Programista C#, VB.net, Python, Node.js, Angular.
Wykładowca WSB, profesor zwyczajny w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego, profesor zwyczajny w Politechnice Śląskiej. Specjalista w dziedzinach: cyfrowe systemy sterowania, architektura komputerów, sieci komputerowe, telematyka i transport inteligentny, multimedia, nauczanie na odległość, informatyka w medycynie.
Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie pracy jako administrator sieci oraz projektant sieci komputerowych. Zarządza infrastrukturą sieciową oraz serwerową. Przez lata projektował serwerownie oraz tworzył projekty okablowania. Tworzył procedury i dokumentacje projektowe. Na swoim koncie posiada wiele zrealizowanych projektów w zakresie zakupu sprzętu IT wraz z prowadzeniem procedur przetargowych, wdrożeniem, wykonaniem dokumentacji oraz testami.
Specjalizuje się w tematyce sieci komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem przełączeń, routing, bezpieczeństwa i projektowania. Jest autorem publikacji polskich oraz zagranicznych z tej dziedziny. W swoim dorobku ma 16 książek informatycznych z dziedziny sieci komputerowych wydanych w Wydawnictwie Helion oraz 3 kursy video z zakresu routingu, przełączania i security.
Książka "CCNA 200-125. Zostań administratorem sieci komputerowych Cisco" zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii "Najlepszy podręcznik techniczny" w konkursie TECHNICUS 2019 organizowanym przez NOT.
Na co dzień administruje bezpieczeństwem urządzeń sieciowych, konfiguruje m.in. urządzenia sieciowe (Cisco, HP), utrzymuje sieci WAN (OSPF, EIGRP, FR). Przez 7 lat kierował komórką realizacji wsparcie usług IT.
Posiada certyfikaty: CCNA Security, CCNP Routing and Switching, Cisco CCDP, CCNA VOICE, oraz certyfikat instruktorski Cisco CCAI jak również certyfikaty ITIL i PRINCE2.
Tester i analityk w firmie informatycznej zajmującej się produkcją oprogramowania do zarządzania oświatą i wspierania planowania budżetu w jednostkach oświatowych. Od kilkunastu lat pracuje jako nauczyciel informatyki wspierając rozwój kompetencji informatycznych wśród uczniów. W zakresie zainteresowań są zastosowania matematyki do obliczeń numerycznych wspieranych wykorzystaniem oprogramowania MATLAB, Mathematica itp.
Prowadzi zajęcia z przedmiotów: procesy i techniki produkcyjne, automatyka i robotyka, techniczne przygotowanie produkcji, metrologia, proces przygotowania produkcji. Kierownik laboratorium automatyki i robotyki.
Zakres zainteresowań badawczych: diagnostyka maszyn, monitoring procesów produkcji, logistyka produkcji, wibroakustyka, sterowanie, sterowanie drganiami. Informacje o wybranych publikacjach:
https://www.researchgate.net/profile/Jan_Warczek
Absolwentka Grafiki Warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w pracowni Druku Cyfrowego u dr Dariusza Gajewskiego w grudniu 2009 r. Temat dyplomu „Być człowiekiem, to znaczy udawać człowieka” był rozprawą o dekonstrukcji tożsamości jednostki w ponowoczesności. Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie włączyło jej dyplom do przeglądu Najlepszych Polskich Dyplomów Graficznych.
W czerwcu 2014 r. obroniła pracę doktorską na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach noszącą tytuł „De-rekonstrukcja tożsamości. Obraz w dobie mediów cyfrowych”.
Prowadzi wykłady z matematyki, matematyki finansowej i ubezpieczeniowej oraz rachunku prawdopodobieństwa i statystyki. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z teorią ryzyka oraz niedeterministycznymi metodami optymalizacji.
Javascript Developer specjalizujący się w następujących technologiach: JavaScript, Angular, Ionic, NodeJS, MongoDB. Na co dzień pisze oprogramowanie medyczne i systemy obsługi firm. Wykładowca akademicki na studiach zaocznych oraz podyplomowych programista Front-End.
Praktyk informatyk. Od lat prowadzi własną firmę, która świadczy usługi IT oraz usługi teletechniczne dotyczące m.in: sieci LAN, systemów alarmowych, monitoring czy elektroniki. Przez 12 lat był dostawcą internetu dla kilkuset klientów w trudnym, górskim terenie. To dało dobry wgląd w praktyczne aspekty tworzenia i serwisu sieci komputerowych oraz kontaktu z klientami. W zakresie zainteresowań leżą systemy operacyjne, wirtualizacja, sieci komputerowe i programowanie.
Praktyk UX/UI, zajmuje się analizą projektów informatycznych, modelowaniem aplikacji, interfejsów użytkownika, analizą kosztów projektu oraz monitorowaniem jakości UX. Trener na studiach podyplomowych z zakresu User Experience.
Programowaniem zajmuje się od 2000 roku. Zawodowo tworzy aplikacje webowe jako certyfikowany programista Java. Jest autorem kilku artykułów w czasopiśmie "Linux Magazine" oraz książki "BASH. Praktyczne Skrypty". Jest certyfikowanym Scrum Masterem (scrum.org), oraz mentorem obszaru Java w bootcampie organizowanym przez Kodilla. Wykładowca na studiach zaocznych.
Programista i webdeweloper z wieloletnim doświadczeniem. Jest właścicielem firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych, grafiką użytkową oraz marketingiem sieciowym. Wieloletni członek społeczności “Joomla!”.
Specjalizuje się w MVC na potrzeby stron internetowych, javascripcie, CSS w wersji zaawansowanej oraz PHP, zarówno w wersji core, jak i Angularze oraz Laravelu. Ponadto specjalista ds tworzenia usability oraz interfejsów. Prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych - JoomlaDay, Joomla User Group.