studia tradycyjne
Wykładowcy prowadzący zajęcia na studiach realizowanych w formie tradycyjnej

                                            

dr Krzysztof Natalli

W swojej pracy dydaktycznej zajmuje się głównie prowadzeniem ćwiczeń oraz wykładów z ekonomii (mikroekonomia oraz makroekonomia), rynku pracy, ekonomii międzynarodowej oraz polityki pieniężnej. Oprócz tego specjalizuje się w projektowaniu oraz przeprowadzaniu aktywnych warsztatów związanych z powyższą tematyką. Jest autorem gier i symulacji biznesowych tworzonych na zamówienie przedsiębiorstw (m.in. Telekomunikacji Polskiej S.A.) oraz uczelni wyższych z Polski i zagranicy (współpraca z uniwersytetami z Dniepropietrowska (Ukraina), Stambułu (Turcja), Madrytu (Hiszpania), Lizbony (Portugalia) oraz Paryża (Francja). Dodatkowo zajmuje się świadczeniem usług konsultingowych z zakresu analizy rynku, polityki cenowej oraz wdrażania i zarządzania projektami. W  pracy naukowej zajmuje się problematyką rynku pracy oraz kapitału ludzkiego, w szczególności badaniem rentowności indywidualnych inwestycji edukacyjnych oraz wpływu migracji na sytuację gospodarczą państwa.

dr hab. Wiesława Caputa

Autorka ponad 100 opracowań opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych (w tym: American Academic & Scholarly Research Journal, „Journal of Knowledge Society”.

Kierownik zespołów badawczych oraz wykonawca wielu projektów naukowych, w tym finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Efekty prac badawczych opublikowała m.in. w monografiach: „Kapitał klienta w kreowaniu wartości przedsiębiorstwa „ oraz „Pomiar kapitału klienta”.

Prowadzi szeroką działalność consultingową i szkoleniową, skoncentrowaną na problematyce: zarządzania finansami przedsiębiorstwa, controllingu oraz prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jest przewodniczącą Komisji rewizyjnej Oddziału PTE w Gliwicach, kierownikiem studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości i podatków oraz rachunkowości i finansów oraz jednym z redaktorów czasopisma o zasięgu międzynarodowym Journal of Knowledge Society,International Scientific Journal .

Mec. Tomasz Cygan

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2005 roku z oceną bardzo dobrą. W tym samym roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz aplikację sądową, którą ukończył w roku 2008. Od 2007 roku przeprowadził kilkaset szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, tajemnic handlowych, własności intelektualnej, prawa autorskiego, zwalczania nieuczciwej konkurencji, prawa cywilnego oraz zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Od 2010 roku prowadzi indywidualną praktykę adwokacką. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów oraz publikacji książkowych, w tym  między innymi „Podręcznika Administratora Bezpieczeństwa Informacji”, współautorem „Polityka bezpieczeństwa i instrukcja zarządzania systemem informatycznym” oraz „Tworzenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2014”. Audytor wewnętrzny normy ISO/IEC 27001:2014-12.

dr Maria Gorczyńska

Doktor nauk ekonomicznych. Naukowiec i praktyk z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw, strategii finansowych przedsiębiorstw, skarbowości korporacyjnej i analizy sytuacji finansowo-majątkowej przedsiębiorstwa. 
Od 2010 roku członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz od 2016 członek rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.
Członek trzech projektów badawczych oceniających w praktyce następujące obszary:

  • kształtowanie struktury kapitału w warunkach implementacji zarządzania ryzykiem,
  • zarządzanie finansami przedsiębiorstwa w warunkach implementacji innowacyjnych mechanizmów finansowych,
  • oddziaływanie światowego kryzysu finansowego na sferę realną gospodarki na przykładzie zmian sytuacji finansowej śląskich przedsiębiorstw.  

Autorka i współautorka ponad 90 opracowań naukowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych z elementami praktyki. 

mgr Michał Dzierżęga

Od 2003 lat związany z rynkami finansowymi. Trader i trener amerykańskich rynków giełdowych, specjalista z dziedziny rynków kapitałowych. Doświadczenie zdobywał w domach maklerskich, bankach i trading roomach.
Absolwent Nottingham Trent University oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Twórca Global BD Trading, 1-szej w Polsce firmy oferującej profesjonalne szkolenia giełdowe prowadzone w oparciu o liczne warsztaty wzorowane na standardach zachodnich rynków finansowych.
 

zdjęcie wykładowcy
dr Leszek Czapiewski

Specjalista w dziedzinie finansów przedsiębiorstw, planowania finansowego, rynków kapitałowych, zarządzania ryzykiem oraz wykorzystania komputerów w podejmowaniu decyzji finansowych. Wykładowca studiów wyższych, podyplomowych i MBA. Konsultant i szkoleniowiec.

zdjęcie wykładowcy
Bogdan Koczorowski

Praktyk biznesu – 31 lat doświadczenia w zarządzaniu
Ekspert w zakresie przygotowania i wdrażania strategii.
Lider projektów strategicznych m.in. w mBanku, HDI Asekuracja, Grupa Poczta Polska, KRD BIG
Praca na stanowiskach:
Prezes Zarządu TUW Pocztowe, Konzeption S.A
Wiceprezes Zarządu HDI Asekuracja /Tryg S.A.,
Dyrektor Sprzedaży mBank oraz Wiener TU
Dyrektor Rozwoju Biznesu w KRD BIG
Tytuł MBA Oxford Brookes University i magister zarządzania strategicznego przedsiębiorstwem WSZ/POU w Warszawie

Prowadzi zajęcia na kierunkach MBA z zarządzania strategicznego i internacjonalizacji biznesu na UE i WSB w Poznaniu oraz Wyższa Szkoła Humanitas MBA dla Firm Rodzinnych
Obecnie od 2016 roku jako właściciel Koczorowski Biznes Consulting wspiera rozwój biznesowy firm produkcyjno- handlowych w różnych branżach, w tym place zabaw, akcesoria budowlane, okna, meble, transport i logistyka, automatyka przemysłowa, a także usługowe w tym branża IT, HoReCa i inne.

dr hab. Marek Masztalerz

Pracownik Katedry Rachunkowości UEP oraz wykładowca w WSB w Poznaniu. Prowadzi wykłady na studiach dziennych, zaocznych, podyplomowych i MBA, jak również szkolenia w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Wykładowca specjalizuje się w tematyce sprawozdawczości finansowej, MSR, rachunku kosztów i rachunkowości zarządczej. Posiada doświadczenie praktyczne w doradztwie oraz projektowaniu i wdrażaniu controllingu w przedsiębiorstwach.

zdjęcie wykładowcy
Paweł Łopatka

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse. Z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu związany jest od 2016 roku. Poza pracą naukową i dydaktyczną, odbywał staże i pracował w agendach rządowych (m.in. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Skarbu Państwa). Pracował również w firmach zajmujących się realizacją projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej (e-usługi),  doradztwem dla jednostek samorządu terytorialnego, a także projektowaniem gier komputerowych. Ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wydziale Prawa oraz Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Obecnie przygotowuje pracę doktorską związaną z funduszami strukturalnymi i ich wpływem na rozwój regionalny (z wykorzystaniem modelowania ekonometrycznego). W pracy naukowej zajmuje się problematyką rozwoju społeczno-gospodarczego,  raportowaniem finansowym, zrównoważonym rozwojem i funduszami strukturalnymi. Realizuje się także na płaszczyźnie dydaktycznej prowadząc przedmioty ekonomiczne, finansowe oraz ilościowe. Przebywał na stypendium na Wydziale Nauk Przyrodniczych i Matematycznych Uniwersytetu w Oslo (Norwegia). 

zdjęcie wykładowcy
dr Krzysztof D. Simon

dr Krzysztof Simon
Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prawnik, uczestnik szkoleń i studiów podyplomowe z zakresu analizy ekonomicznej i controllingu. Autor wielu artykułów poświęconych zarządzaniu ryzykiem kredytowym i restrukturyzacją finansową przedsiębiorstw. Od 2010 roku trener i wykładowca w zakresie bankowości, analizy finansowej, zarządzania ryzykiem kredytowym, restrukturyzacji finansowej i strategicznej przedsiębiorstw. Pracownik międzynarodowej instytucji finansowej, mający wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania ryzykiem kredytowym bankowości przedsiębiorstw.

zdjęcie wykładowcy
Rafał Modelski

Rafał Modelski w swojej karierze zawodowej skupia się na łączeniu różnych obszarów biznesu z technologią. W Software Center, Capgemini Polska pracuje z klientami znanymi na całym świecie tworząc i wdrażając najnowocześniejsze rozwiązania szyte na miarę. W poprzedniej pracy doradzał i wdrażał systemy klasy CRM, obsługi posprzedażnej, B2B Commerce oraz marketing automation.
Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym. Certyfikowany Project Manager, Scrum Master, inżynier wymagań IREB.
Wieloletni wykładowca na poznańskich uczelniach, w największym stopniu zaangażowany w pracę na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu.
Dzięki swojemu doświadczeniu ma całościowe spojrzenie na realizację projektów – od pomysłu, doradztwa, zbudowania uzasadnienia biznesowego, ofertowania, dostarczenia i utrzymania produktu.
Jego misją jest dzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem zdobytym w wielu firmach i projektach.