Bartosz Królczyk
Bartosz Królczyk

autor programu kierunku


Od 2008 roku do 2012 był Specjalistą do Spraw OZE i Efektywności Energetycznej w Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią. Był współautorem Strategii Rozwoju Energii Odnawialnej i Poprawy Efektywności Energetycznej w Województwie Wielkopolskim na lata 2011-2016. W 2012 roku założył Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny zrzeszające podmioty i osoby fizyczne zainteresowane rozwojem budownictwa zero energetycznego przy wykorzystaniu standardu pasywnego. Od 2016 roku jest ekspertem Komisji Europejskiej oceniającym projekty w programie Horyzont 2020 w tematach związanych z poprawą efektywności energetycznej w budownictwie.


Jest założycielem pracowni projektowej PASYWNY M2. W ciągu ostatnich 10 lat pracownia zrealizowała ponad 50 projektów zero-energetycznych w standardzie pasywnym od 2010 roku. Wśród nich były zarówno duże budynki użyteczności publicznej jak i domy jednorodzinne. Projekty PASYWNY M2 są finalistami i laureatami konkursów architektonicznych (np. konkursu Życie w Architekturze 2020 czy "Dom z klimatem - najlepszy zrealizowany projekt", czy konkursu Ministerstwa Klimatu i Środowiska 2022), a często są to też projekty pionierskie w skali kraju (np: pierwszy w Polsce dom w standardzie Passive House Plus, oraz pierwszy w Polsce termomodernizowany obiekt w standardzie EnerPhit). 


"Dzielę się swoją pasją i doświadczeniem do projektowania i budowy domów zero-energetycznych na konferencjach, szkoleniach i kursach. Sam mieszkam i pracuję w budynku pasywnym, bo wierzę w to co mówię i mówię to co robię."
 

wykładowca
Bartosz Radomski

Dorobek naukowy - zakres tematyczny działalności naukowej obejmuje dziedzinę nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka ze szczególnym uwzględnieniem problematyki budownictwa pasywnego, efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz technologii energetycznych w budownictwie i przemyśle.

Jest autorem/współautorem szeregu artykułów naukowych oraz technicznych, a także wystąpień konferencyjnych na tematy związane z budownictwem zrównoważonym, energooszczędnym i pasywnym, odnawialnymi źródłami energii, a także ze skroplonym gazem ziemnym (LNG) i wielokryterialnymi metodami wspomagania decyzji. Autor ponad 20-stu punktowanych artykułów naukowych. Prelegent na ponad 10-ciu konferencjach naukowych, w tym międzynarodowych. Uczestnik jako wykonawca w kilku projektach badawczych. Poza powyższym w okresie ostatnich lat wykazał się wieloma czynnościami propagującymi efektywność energetyczną w budownictwie i przemyśle.

Dorobek zawodowy - posiadacz uprawnień budowlanych nr WKP/0403/PWOS/18 do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Wspólnik Aura Plus sp. z o.o. w ramach której jest Projektantem instalacji sanitarnych i technologicznych oraz Audytorem energetycznym (nr 15459). Certyfikowany Europejski Projektant Budownictwa Pasywnego CEPHd. Członek Rady Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa WOIIB na VI kadencję 2022-2026.

wykładowca
Miłosz Świątek

Z odnawialnymi źródłami energii związany od 12 lat. Pasjonat zrównoważonego rozwoju. Swoją karierę rozpoczynał jako monter instalacji PV. Obecnie jest Dyrektorem Operacyjnym w firmie SUNERGO. Doradza firmom w zakresie inwestycji w OZE oraz strategii zrównoważonego rozwoju i ESG, szuka rozwiązań które pozwolą polskim przedsiębiorstwom wejść na drogę do zielonej transformacji. Członek zarządu fundacji ERGO Cares.

wykładowca
Paweł Głozak

Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Elektrotechnika specjalność Elektroenergetyka. Związany od początku kariery zawodowej z zagadnieniami Odnawialnych Źródeł Energii. Współzałożyciel marki Enerp, w ramach której realizuje systemy magazynowania energii dla gospodarstw domowych, a także dla sektora przemysłowego.