Opis kierunku:

Studia w formule online (synchronicznie).

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Kierunek, który Cię interesuje jest efektem współpracy Uniwersytetów WSB Merito z Chorzowa, Poznania, Szczecina i Warszawy. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.

 

Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.

.

Max Bazerman napisał: „Negocjacje w codziennym życiu przybierają różne formy i służą rozwiązywaniu konfliktów lub alokacji zasobów. (…) W biznesie negocjacje toczą się każdego dnia. Zresztą cóż może być ważniejszego w biznesie niż negocjacje? Zwłaszcza uwieńczone sukcesem. Aby to osiągnąć, negocjacje powinny być efektywne i racjonalne. Racjonalne negocjowanie oznacza podejmowanie takich decyzji, które służą maksymalizacji własnego interesu. Jednak nie zawsze jesteśmy zainteresowani dochodzeniem do tak. Często wydaje się nam, że brak porozumienia jest lepszy niż dojście do tak. Ważne, byśmy umieli ocenić, kiedy porozumienie okaże się dla nas korzystniejsze, a kiedy nie. Racjonalne negocjowanie oznacza, że wiemy, jak osiągać najlepsze porozumienie, a nie tylko porozumienie”.  

Studenci

Tylko rzetelna, empirycznie potwierdzona wiedza oparta na dowodach, perfekcyjne przygotowanie, kompetencje interpersonalne oraz częsty trening dają szanse na zawieranie takich porozumień. Dlatego podczas tworzenia programu odwołaliśmy się do naukowych dokonań Raiffy, Younga, Tversky’ego i Kahnemana, Waltona i McKersie’ego, Lewickiego, Pruitta, Susskinda, Sebeniusa i Rubina oraz Dixita i Nalebuffa, a także praktycznych wskazówek Cohena i Dawsona. Nie zapomnieliśmy o wskazówkach Fishera i Ury’ego oraz polskich autorach: Dolińskim, Tyszce, Zaleśkiewiczu, Nęckim i Rządcy. W końcu, jak napisał Karl Popper, „nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria”.  

studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa

Studia z certyfikatem Franklin University

W ramach kierunku, moduł  Umiejętności negocjacyjne prowadzony jest według materiałów dydaktycznych i metodologii Franklin University, z wykorzystaniem case study i ćwiczeń z rynku amerykańskiego. Moduł kończy się zaliczeniem testu sprawdzającego. Uczestnicy mają możliwość wykupienia certyfikatu potwierdzającego zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności dostosowanych zarówno do rynku polskiego, jak i zagranicznego. Opłata za certyfikat wynosi 450 zł.

franklin-university

Chcesz skorzystać z dofinansowania Bazy Usług Rozwojowych?

Sprawdź nasze usługi w BUR: Wyszukiwarka usług - Baza Usług Rozwojowych - PARP 


Jeśli nie możesz znaleźć usługi, która Cię interesuje, skontaktuj się z nami, a wprowadzimy ją specjalnie dla Ciebie!

Napisz: rekrutacja.sp@chorzow.merito.pl

dofinansowanie z BUR

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas!

 

Zapytaj o studia podyplomowe

.

Co zyskujesz?

Uczestnicy po ukończeniu studiów: 

  • będą znali i umieli wykorzystywać modele oraz style komunikacyjne do prowadzenia skutecznych pertraktacji i mediacji, rozwiną umiejętność kreowania wizerunku oraz autoprezentacji 

  • nabędą umiejętność diagnozowania przyczyn konfliktów, wykorzystywania pozytywnych aspektów sytuacji konfliktowych oraz stosowania strategii rozwiązywania ich 

  • poznają podstawowe i zaawansowane metody radzenia sobie ze stresem oraz wzmacniania poczucia kontroli i wpływu na sytuację 

  • rozwiną swoje kompetencje w zakresie podejmowania decyzji, wywierania wpływu, skutecznej perswazji oraz prowadzenia sporów 

  • poznają główne zmienne decydujące o sukcesie prowadzonych negocjacji oraz pojęcia niezbędne do zrozumienia ich istoty 

  • rozwiną kompetencje w zakresie stosowania adekwatnych metod i strategii negocjacyjnych, wykorzystywania teorii gier do analizy sytuacji negocjacyjnej oraz rozpoznawania i radzenia sobie z manipulacjami stron.

Uczestnicy będą mieli okazję zdiagnozować swoje mocne i słabe strony w powyżej opisanych obszarach dzięki zastosowaniu kwestionariuszy, symulacji i gier. 

Dla kogo?

Kadra zarządzająca, pracownicy przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych, specjaliści, właściciele firm oraz wszystkie osoby, które w związku z wykonywanym zawodem często podejmują negocjacje lub prowadzą mediacje między stronami konfliktów. 

Praktyczny charakter studiów

Studia prowadzone są metodami interaktywnymi i aktywizującymi uczestników. Mają charakter warsztatowy i treningowy. Stosowane metody to między innymi: miniwykład, ćwiczenia, eksperymenty, zadania egzystencjalne, analiza przypadku, symulacja, gra, dyskusja grupowa i zogniskowana, odgrywanie ról, moderacja i metaplan, burza mózgów, paradoks, nagrania audio i wideo przebiegu ćwiczeń. 

Partner programu

Partnerem programu jest firma KOMILITON Trening i Rozwój, której trenerzy i konsultanci działają na rynku od 1999 r. Firma oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania biznesowe, począwszy od doradztwa personalnego i organizacyjnego, po szkolenia i warsztaty rozwojowe. Misją firmy jest towarzyszenie klientom w ciągłym rozwoju poprzez analizę potrzeb i oczekiwań, profesjonalne doradztwo i szkolenia wspierające wewnętrzne procesy zmian, bo ‘komiliton’ to towarzysz w nauce, stojący po tej samej stronie barykady. 

"W biznesie negocjacje toczą się każdego dnia. Aby osiągnąć w nich sukces, powinny być efektywne i racjonalne. Jak to osiągnąć? Tylko rzetelna, oparta na dowodach wiedza oraz perfekcyjne przygotowanie, kompetencje interpersonalne negocjatora i częsty trening dają szansę na zawieranie najlepszych porozumień."


 

Andrzej Szastok

Trener biznesu, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito, ekspert WSB Merito: @andrzej_szastok

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
komiliton

Program studiów

Program studiów podyplomowych dla kierunku Negocjacje w biznesie – certyfikat Franklin University

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 128
Liczba zjazdów: 8
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Marzena Jankowsk
mgr Marzena Jankowska

Trener biznesu, psycholog, coach, kierownik projektów HR. Ukończyła studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność psychologia pracy i organizacji), Akademię Project Managera (Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu-obecnie Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu)...

mgr Andrzej Szastok

Trener biznesu i administracji publicznej, coach, nauczyciel akademicki, wykładowca na studiach MBA. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Śląskim, a także studiów podyplomowych: zarządzanie w administracji i protokół dyplomatyczny (Centrum Podyplomowego Kształcenia Pracowników...

prof. dr hab. Marek Szopa

Profesor nauk fizycznych, praktyk zarządzania. Współzałożyciel i Partner Zarządzający firmy szkoleniowej Exbis. Od wielu lat rozwija zainteresowania "ścisłym" podejściem do rozwoju organizacji i zarządzania. Odbywał staże w uniwersytetach w Kolonii i Leuven. Specjalista w zakresie...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów podyplomowych

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF