W środę, 11 grudnia w siedzibie Alfa Forwarding LTD. Sp. z o.o. w Gdyni, została podpisana umowa pomiędzy firmą specjalizującą się w transporcie, spedycji i logistyce a Uniwersytetem WSB Merito w Gdańsku i jego filią w Gdyni. Przewiduje ona rozpoczęcie kształcenia dualnego na specjalności Inteligentne Zarządzanie Magazynem, która powstanie na studiach I stopnia na kierunku Transport Spedycja Logistyka

 

Umowę podpisały Emilia Michalska, kanclerz Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku i Katarzyna Kisielewska, prezes Alfa Forwarding
W rozmowach na temat rozpoczętej współpracy uczestniczyli także dr inż. Romana Antczak-Jarząbska, Dziekan Wydziału Informatyki i Nowych Technologii, Monika Kucharczyk, dyrektor gdyńskiej filii Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku oraz Przemysław Kitowski, menadżer kierunku Logistyka.

 

Umowa o kształceniu dualnym to kolejny krok w zacieśnianiu dobrej współpracy między Alfa Forwarding a naszą uczelnią. Podczas Inauguracji Roku Akademickiego Uniwersytetu WSB Merito w Gdyni w październiku tego roku, prezes Katarzyna Kisielewska otrzymała Nagrodę Partnera Biznesowego Roku za zaangażowanie w działania na rzecz praktyczności kształcenia oraz za otwartość we współpracy.

 

Kształcenie dualne polega na ścisłej, partnerskiej współpracy pomiędzy uczelnią a uznanymi przedstawicielami przemysłu. Uniwersytet i transportowa spółka będą wspólnie kształciły studentów nowopowstałej specjalności, której ukończenie będzie się wiązało z uzyskaniem certyfikatu nadanego przez firmę.

 

- Naszym celem jest budowanie mostów między światem akademickim a przemysłem. Specjalność „Inteligentne Zarządzanie Magazynem” to odpowiedź na dynamiczne zmiany technologiczne i potrzeby nowoczesnego rynku pracy. Dzięki tej współpracy studenci zyskają nie tylko solidne wykształcenie, ale także praktyczne doświadczenie i kompetencje, które uczynią ich wartościowymi specjalistami. – mówi Przemysław Kitowski, menadżer kierunku Logistyka na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk i Gdynia.

 

Na mocy tej współpracy realizowane będą działania mające na celu:

  • Doskonalenia procesu kształcenia, poprzez dostosowanie programu do aktualnych wymagań rynku.
  • Organizowanie wizyt studyjnych w firmie, umożliwiających studentom poznanie rzeczywistych warunków pracy.
  • Wsparcie w prowadzeniu kluczowych przedmiotów, przy aktywnym zaangażowaniu przedstawicieli branży.
  • Przyjmowanie studentów na staże, dające im możliwość zdobycia praktycznych umiejętności.
  • Wsparcie w szerzeniu wiedzy branżowej, istotnej dla pracy w ramach specjalności.

 

Specjalność Inteligentne Zarządzanie Magazynem na kierunku Transport Spedycja Logistyka będzie można studiować od roku akademickiego 2025/2026.

Czytaj więcej