W ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. "Model zarządzania współpracą nauka-biznes w województwie pomorskim i jego wdrożenie" przechodzimy do kolejnego etapu jego realizacji, tj. projektowania rozwiązania.
W związku z tym serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach Design Thinking. Warsztaty odbędą się w formie stacjonarnej i są skierowane do przedstawicieli świata nauki oraz biznesu. Ich celem jest wspólne opracowanie innowacyjnej platformy komunikacji, która ułatwi współpracę między sferą nauki a przedsiębiorstwami.
UWAGA!
Informujemy, że osiągnęliśmy limit liczby uczestników na warsztaty.
Dlaczego warto wziąć udział?
Korzyści dla przedstawicieli nauki:
- Wzrost widoczności naukowców – możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami biznesu i innymi naukowcami, co może prowadzić do przyszłych wspólnych projektów.
- Poznanie potrzeb rynkowych – udział w warsztatach umożliwi zrozumienie aktualnych wyzwań przedsiębiorstw z regionu, co pozwoli lepiej dopasować planowane inicjatywy do realnych potrzeb biznesu.
- Poznanie możliwości komercjalizacji wyników badań – aktywny udział w projektowaniu platformy komunikacyjnej zwiększa szanse na zaprojektowanie rozwiązania, które usprawni współpracę między sferą nauki i biznesu, a w przyszłości umożliwi wdrażanie wyników badań w biznesie.
Korzyści dla przedstawicieli biznesu:
- Dostęp do innowacji i badań naukowych – możliwość poznania nowych technologii, rozwiązań, wiedzy oraz wyników badań naukowych, które mogą wspierać rozwój firmy.
- Nawiązanie współpracy z ekspertami – szansa na bezpośrednią współpracę z naukowcami, co może przyczynić się do tworzenia innowacyjnych produktów i usług oraz usprawniania procesów.
- Rozwój konkurencyjności firmy – udział w warsztatach pozwala na poznanie nowoczesnej metody projektowania, która może przyczynić się do wzrostu innowacyjności i konkurencyjności na rynku.
Szczegóły warsztatów:
Data : 10 października br. lub 17 października br., godzina 9:00-15:30 (warsztaty odbędą się w dwóch grupach – termin wybierany w formularzu zgłoszeniowym)
Miejsce: Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku, Al. Grunwaldzka 238A, 80-266 Gdańsk, s.C401
Forma: stacjonarne warsztaty
Zgłoszenia: Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Prosimy o zgłoszenia do 3 października br. poprzez poniższy formularz:
UWAGA!
Informujemy, że osiągnęliśmy limit liczby uczestników na warsztaty. Obecnie prowadzimy zapisy jedynie na listę rezerwową.
Warsztaty będą prowadzone przez doświadczoną trener Design Thinking, która pomoże uczestnikom w kreowaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze komunikacji nauka-biznes. Design Thinking to innowacyjna metoda rozwiązywania problemów, która skupia się na zrozumieniu potrzeb użytkowników i tworzeniu kreatywnych, praktycznych rozwiązań.
Serdecznie zapraszamy do udziału i współtworzenia nowoczesnych rozwiązań wspierających rozwój współpracy między nauką a biznesem w województwie pomorskim!
Zespół projektowy:
prof. dr hab. Małgorzata Rozkwitalska-Welenc
dr Anna Semmerling
dr Justyna Rybacka
mgr Alicja Dettlaff
Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Nauka dla Społeczeństwa II”.