Zapraszamy dyrektorów szkół średnich oraz nauczycieli z województwa pomorskiego i okolic na wyjątkowe wydarzenie zorganizowane w ramach Erasmus Days 2024. Tematyka konferencji skupia się na doradztwie zawodowym oraz innowacyjnych rozwiązaniach w międzynarodowej edukacji. To doskonała okazja, aby poznać nowe narzędzia wspierające współpracę w edukacji pozaformalnej, a także możliwości, jakie oferuje program Erasmus+. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają zaświadczenie uczestnictwa.

 

 

17 października 2024 r., godz. 11:30 - 15:00
AULA nr 15, Uniwersytet WSB Merito Gdynia, ul. Śląska 35/37

 

Rejestracja jest obowiązkowa, odbywa się przez formularz na stronie: [KLIK]
Liczba miejsc ograniczona!

 

Cele konferencji:

  • Promowanie innowacyjnych metod współpracy w edukacji pozaformalnej.
  • Inspiracja do korzystania z zasobów programu Erasmus+.
  • Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w międzynarodowych projektach edukacyjnych.

 

PROGRAM KONFERENCJI: 

 

11:00 - 11:30
Rejestracja i powitalna kawa.

 

11:30 - 11:50
Powitanie gości:
•    prof. Artur Kozłowski, Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, Uniwersytet WSB Merito Gdynia
•    Mariusz Barański, Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku

 

11:50 - 12:30
Razem robimy doradztwo – blisko Ucznia i Uczennicy, tam gdzie kształtują się ich marzenia – uruchomienie pilotażowego projektu doradztwa zawodowego. 
•    Katarzyna Abramowicz, koordynatorka Gdyńskiej Sieci Doradztwa Zawodowego, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Gdyni

Od teorii do praktyki  Sopocki Model Doradztwa Zawodowego i Erasmus+ – wystąpienie

•    Aleksandra Cięglewicz-Wachowiak, Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Wybrzeża w Sopocie

 

12:30 - 12:50
Projekt partnerstwa współpracy w Programie Erasmus+ przykładem angażowania lokalnych społeczności w edukację przez całe życie – wystąpienie
•    Jacek Andrzejewski, egzaminator i multiplikator Instytutu Goethego w Warszawie

 

12:50 - 13:30
Lunch i networking.

 

13:30 - 13:50
AI – Jak technologia może wspierać transparentność i współpracę w projektach międzynarodowych – wystąpienie 

•    Marek Ożarowski, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk i Gdynia     

 

13:50 - 14:10
Jak nauczyć się uczyć - strategie metapoznawcze w szkole. Współpraca PODN w ramach projektu CogniQuest Erasmus+ – prezentacja
•    dr Anna Kreft, Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku

 

14:10 - 14:45
Innowacyjna sesja Pitch Your Project / Pokaż swój projekt – chętni uczestnicy konferencji prezentują swoje projekty, a publiczność dyskutuje na ich temat
•    Prowadzenie: dr Anna Kreft, Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku

 

14:45 - 15:00
Podsumowanie i zamknięcie konferencji. 
•    Justyna Szczypek-Bogdanowicz, Konsultant ds. kompetencji kluczowych i projektów międzynarodowych, Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku
•    Monika Kucharczyk, Dyrektor Filii Uniwersytetu WSB Merito Gdynia

 

 

BIOGRAMY PRELEGENTÓW:

 

 

Katarzyna Abramowicz
Doradczyni edukacyjno-zawodowa, pedagożka, socjoterapeutka. Na co dzień pracująca w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdyni. Koordynatorka Gdyńskiej Sieci Doradców Zawodowych. Podczas projektu „Ucz się doświadczaj i pracuj”, powiatowy konsultant ds. doradztwa zawodowego w Gdyni. 
Prowadzi zajęcia grupowe, głównie dla młodzieży, rodziców i nauczycieli oraz spotkania indywidualne związane z  doradztwem zawodowym, profilaktyką. Posiada także certyfikat coacha. Jej pasją jest praca z drugim człowiekiem.
Wspomaga proces odkrywania mocnych stron, pracując  nad rozwojem kompetencji miękkich.   Ukierunkowana na rozwój i poszukiwanie rozwiązań. Wciąż doskonali swój warsztat zawodowy i poszukuje inspiracji do pracy z ludźmi.

 

 

Jacek Andrzejewski
Germanista, koordynator i pośrednik językowy szkolnych i pozaszkolnych projektów międzynarodowych o tematyce historycznej, zawodowej oraz STEAM, doradca zawodowy i nauczyciel języka niemieckiego i niemieckiego zawodowego, egzaminator i multiplikator Instytutu Goethego w Warszawie.

 

 

Aleksandra Cięglewicz-Wachowiak
Ukończyła Uniwersytet Gdański, Wydział Zarządzania, od 28 lat jest związana z kształceniem osób dorosłych i aktywizacją seniorów.
Od 2012 r. pełni funkcję dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, realizuje statutowe zadania placówki powołanej do ustawicznego kształcenia dorosłych, podnoszenia  kwalifikacji zawodowych, a także inicjuje aktywność społeczną seniorów w ramach Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Od lat zaangażowana w realizację projektów europejskich. Była ekspertem i koordynatorem wielu projektów międzynarodowych i krajowych w zakresie wykorzystania e-learningu w  kształceniu dorosłych, aktywizacji zawodowej dorosłych, budowania więzi międzypokoleniowych i integracji międzykulturowej. 
Jest wiceprezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Centrów Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego, członkiem Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej przy Marszałku Województwa Pomorskiego i absolwentem pierwszej edycji Pomorskiej Akademii Liderów Edukacji.

 

 

dr Anna Kreft
Nauczyciel konsultant ds. rozwijania zainteresowań i zdolności uczniów oraz edukacji przyrodniczej.
Posiada stopień naukowy doktora nauk biologicznych. Wspomaga dyrektorów, nauczycieli  w zakresie diagnozy edukacyjnej. Udziela konsultacji indywidualnych i zbiorowych w zakresie oceniania, neurodydaktyki, nauk przyrodniczych oraz pracy z uczniem zdolnym. Wspiera nauczycieli i dyrektorów poprzez koordynowanie prac uczestników sieci współpracy i samokształcenia oraz poprzez kompleksowe wspomaganie szkół. Jest wojewódzkim koordynatorem Pomorskiej Ligi Edukacyjnej Zdolni z Pomorza (wcześniej Pomorskiej Ligii Zadaniowej). Koordynatorka międzynarodowego projektu Bałtyk bez barier - zwiększenie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod aktywizujących oraz współkoordynatorka projektu Erasmus+ CogniQuest.

 

 

Marek Ożarowski
Absolwent PG wydziału ETI, realizował wiele projektów informatycznych od ponad 30 lat, zatrudniony do realizacji tych ptojektów między innymi w Optimus S.A., WP SA, OptiX (Prokom), Asseco, Wasko, B3System. Wspópracował z KBW/PKW w ramach Wyborów na Prezydenta RP, wyborów do Sejmy i Senatu oraz wyborów samorządowych. Od 7 lat wykładowca Uniwersytetu WSB Merito (dawniej Wyższa Szkoła Bankowa). Miłośnik Nowych Technologii oraz jazdy na rowerze i pływania. W wolnych chwilach – twórca własnego Uniwersum (TheoryofEverything.info). 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

Na konferencję z okazji Erasmus Days 2024 zapraszają:

Uniwersytet WSB Merito Gdynia & Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku 

 

Dołącz do nas i wspólnie odkryjmy nowe możliwości w edukacji!

Czytaj więcej