Rozwijaj swoje pasje

Studia - jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. To czas, w którym poznajesz najlepszych przyjaciół, znajdujesz wielką miłość i decydujesz o losach swojej kariery zawodowej. Na uczelni – gdzieś pomiędzy nauką do egzaminów, uczestnictwem na wykładach, a udziałem w warsztatach i ćwiczeniach, znajdź czas na barwne i ciekawe życie studenckie.


Organizacje studenckie na Uniwersytecie WSB Merito, na czele z samorządem studenckim, są świetną okazją do zdobycia nowych doświadczeń i realizacji dodatkowych, interesujących projektów. Przy okazji możesz poznać świetnych ludzi – studenckie przyjaźnie towarzyszą nam często przez całe życie.

Samorząd Studencki

Rada Samorządu Studenckiego to organizacja kierowana przez studentów. Ma zadanie reprezentacyjne przed władzami uczelni, zgłasza ważne  studenckie projekty, wnioskuje o zmiany przepisów, a przede wszystkim organizuje ciekawe imprezy, wystawy i interesujące spotkania.


Czy warto działać w Samorządzie Studenckim? 
Oczywiście, że tak! To doskonała okazja, byś już podczas studiów zdobył doświadczenie w pracy zespołowej, sprawdził swoje zdolności mentorskie i organizacyjne. Przecież pracodawcy coraz częściej szukają osób kreatywnych i przedsiębiorczych, masz więc doskonałą okazję wyćwiczyć te cechy. Dodatkowo działanie w samorządzie jest szansą na uczestnictwo w różnego rodzaju seminariach i konferencjach – zupełnie przy okazji więc, podnosisz swoje kwalifikacje.
 

Studia to przecież także zabawa, dlatego Samorząd co roku wraz z innymi regionalnymi uczelniami współorganizuje Neptunalia – największe trójmiejskie święto studentów, wypełnione koncertami i wieloma dodatkowymi atrakcjami. Ponadto Samorząd jest odpowiedzialny za szereg imprez integracyjnych dla słuchaczy Uniwersytetu WSB Merito, jak choćby za doroczne otrzęsiny.

Skontaktuj się z nami lub przyjdź:

Samorząd Studentów Uniwersytetu WSB Merito
Gdańsk, al. Grunwaldzka 238A, pokój 302A
Gdynia, ul. Śląska 35/37, pokój 115
e-mail: samorzad.wsb.gda@gmail.com

Koła naukowe

W kołach działających na uczelni masz okazję rozwijać swoje zainteresowania i pasje związane z dziedziną, która najbardziej Cię interesuje, a często także z kierunkiem jaki studiujesz. Masz szansę wziąć aktywny udział w konferencjach i seminariach naukowych. To tam możesz zaprezentować własne wyniki badań i skonfrontować się z wybitnymi naukowcami oraz osobami zajmującymi się praktyką gospodarczą.

studenci

Wydział Prawa i Administracji

Koło Naukowe "Bezpieczeństwo jest najważniejsze"

Koło Naukowe „Bezpieczeństwo Jest Najważniejsze” działa na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk i Gdynia od 2014r. Dla studentów – członków Koła - prowadzone są różnego rodzaju szkolenia praktyczne takie jak: 

1. Praktyczne posługiwanie się różnymi rodzajami broni palnej połączonej ze strzelaniem na strzelnicy amunicją bojową,  

2. Samoobrona i techniki interwencyjne,  

3. Stosowanie różnego rodzaju środków przymusu bezpośredniego,  

4. Zarządzanie bezpieczeństwem i ryzykiem,  

Koło organizuje również wycieczki terenowe połączone ze zwiedzaniem: 

1. „Z historią na TY” : fortyfikacje XVI-XX Gdańska, Twierdza Wisłoujście Obrona Wybrzeża 1939: Gdynia, Gdańsk, Półwysep Helski,  

2. Spotkania z weteranami: polskich jednostek specjalnych, Legii Cudzoziemskiej.  

3. Zwiedzanie terenów zamkniętych będących pod jurysdykcją MON m.in. port wojenny Gdynia i wiele innych obiektów o znaczeniu strategicznym i historycznym. 

 

Przewodnicząca KN: Michalina Siwek

Kontakt: kolonaukowe.bjn@gmail.com 

 

Opiekun koła: Mariusz Jaskulski

Kontakt: mariusz.jaskulski@gdansk.merito.pl

Koło Naukowe "Corpus Delicti"

Studenckie Koło Naukowe Kryminalistyki i Nauk Pokrewnych „Corpus Delicti” jest jeszcze młodym kołem, które wciąż prężnie się rozwija. Na spotkaniach członkinie i członkowie mogą zgłębiać wiedzę, nie tylko z zakresu kryminalistyki, ale także z innych, równie ważnych, dziedzin nauki jak np. medycyna sądowa czy kryminologia. Organizowane są przeróżne spotkania z gośćmi, którzy posiadają (przede wszystkim) wiedzę praktyczną, i w interesujący sposób potrafią ją przekazać. Oprócz tego, zapewnione są wyjścia, np. do Muzeum Kryminalistyki. 

 

 

Przewodnicząca KN: Natalia Marczak

Kontakt: n.marczak8912@gmail.com 

 

Opiekun koła:  Zbigniew Winkler

Kontakt: zbigniew.winkler@gdansk.merito.pl

Koło Naukowe "Administracja"

Koło Naukowe ,,Administracja” powstało z wewnętrznej inicjatywy studenckiej, aby pogłębiać i popularyzować wiedzę z zakresu postępowania i prawa administracyjnego. Koło Naukowe ,,Administracja” integruje środowisko studenckie oraz rozwija atmosferę koleżeństwa i współpracy wśród członków i sympatyków Koła.

Do głównych celów koła należy m.in. inicjowane przedsięwzięć związanych z organizacją życia studenckiego, wspieranie cennych inicjatyw studenckich, organizacja konferencji naukowych z zakresu administracji, popularyzacja wiedzy z zakresu prawa i administracji, a także działania mające na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowej studentów oraz promocja absolwentów.

 

Organizacja studencka zrzesza osoby, które pragną nie tylko rozwoju własnych zainteresowań w dziedzinie postępowania administracyjnego, ale skupia aktywnych i dynamicznych studentów, którzy chcą z zaangażowaniem przeżyć czas edukacji na wyższej uczelni. Ważnym elementem funkcjonowania Koła jest integracja jego członków. Wspólne spotkania, wyjścia, wyjazdy naukowe oraz szkoleniowe, a także liczne imprezy integracyjne ułatwiają budowanie zespołu, usprawniają współpracę oraz pomagają z zaangażowaniem podejmować inicjatywy i realizować przedsięwzięcia.

 

Opiekunka koła:  Barbara Sowa-Pyszka

Kontakt: barbara.sowa-pyszka@gdansk.merito.pl

Koło Naukowe "Ipso Iure"

Koło jest wewnętrzną inicjatywą studencką powstałą z zamiłowania do rozwoju prawno-naukowego. Poszerza i promuje wiedzę prawniczą przygotowując studentów do kariery zawodowej oraz naukowej. Stawiając na aktywny rozwój, członkowie koła zwiększają potencjał naukowy wydziału. W ramach swojej działalności koło organizuje: dyskusje, webinary, konferencje naukowe, warsztaty, wykłady. Dzięki wsparciu Opiekuna Koła dr Janusza Guścia organizacja projektów cechuje się świetnym podłożem merytorycznym. 

 

 

Przewodnicząca KN: Maja Borycka

Kontakt: maja.borycka@outlook.com 

 

Opiekun koła: dr Janusz Guść

Kontakt: janusz.gusc@gdansk.merito.pl

Koło Naukowe Prawa Karnego

Opiekun koła: Piotr Mielcarek

Kontakt: piotr.mielcarek@gdansk.merito.pl

Koło Naukowe Prawa Rodzinnego "Ars Lege"

Koło naukowe prawa rodzinnego "Ars Lege" działa na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk i Gdynia zrzeszając studentów prawa, prawa w biznesie oaz innych kierunków zainteresowanych działalnością naukową i edukacyjną z szeroko pojętego prawa rodzinnego, procedury cywilnej związanej ze sprawami rodzinnymi, a także mediacji rodzinnych czy wiedzy psychologicznej na temat rodziny.

Celem koła naukowego jest pogłębienie wiedzy i umiejętności zdobywanych na zajęciach a także stawianie pierwszych w pacy naukowej. 

Studenci zrzeszeni w kole naukowym organizują konferencje naukowe, spotkania z praktykami prawa - sędziami, prokuratorami, adwokatami, kuratorami sądowymi, a także z specjalistami z zawodów pokrewnych - psychologami, biegłymi sądowymi czy przedstawicielami administracji zajmującymi się świadczeniami na rzecz małoletnich. 

Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku z dnia 23 maja 2016 roku nr 27/5/2016 koło naukowe zostało objęte patronatem honorowym Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku. 

 

Opiekunka koła: Joanna Gręndzińska

Kontakt: joanna.grendzinska@gdansk.merito.pl

Studencka Poradnia Prawna

Studencka Poradnia Prawna jest organizacją uczelnianego ruchu naukowego, działającego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk i Gdynia, prowadzonego przez studentów prawa pod okiem pracowników naukowych. Poradnia jest częścią ogólnopolskiej Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, zrzeszającej akademickie poradnie prawne na terenie całego kraju. 

Ideą działania poradni jest przede wszystkim bezpłatne udzielanie wstępnych porad prawnych, wykorzystując przy tym wiedzę zdobytą podczas studiów oraz korzystając z merytorycznego wsparcia wykładowców akademickich. Wynikiem powyższych działań jest zdobycie przez studentów nowego doświadczenia oraz możliwość praktycznego wykorzystania znajomości przepisów prawa wraz z ich wykładnią oraz orzecznictwem. Uczestnictwo w życiu poradni prawnej jest zwieńczeniem całokształtu nauki studentów na kierunku prawo. 

Poradnia zajmuje się w szczególności: 

  • Udzielaniem bezpłatnych porad prawnych osobom fizycznym w trudnej sytuacji materialnej w zakresie prawa cywilnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa pracy, prawa karnego oraz prawa administracyjnego. 

  • Udzielaniem porad prawnych w sprawach typowo akademickich (m.in. regulamin studiów, regulamin stypendium, pomoce materialne) 

Studenci zajmują się sprawami w miarę ich możliwości, a wszelkie udzielane porady nadzorowane są przez specjalistów z danej dziedziny prawa. 

Dane klientów Studenckiej Poradni Prawnej są poufne. Wszelkie pozyskiwane informacje w związku z udzielanymi poradami znane są jedynie osobom, które daną sprawę rozwiązują. 

 

Opiekunowie poradni:

dr Janusz Guść

Kontakt: janusz.gusc@gdansk.merito.pl

dr Patryk Łukasiak

Kontakt: patryk.lukasiak@gdansk.merito.pl

Wydział Biznesu

Koło Naukowe HR

Koło Naukowe HR na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk i Gdynia skupia studentów, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i wiążą swoją przyszłość z pracą w obszarze HR. To miejsce dla ludzi z pasją, którzy poza zajęciami, mogą rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania, spotykać się z praktykami HR, dzielić się swoimi doświadczeniami zawodowymi oraz podejmować ciekawe inicjatywy studenckie. 

Koło organizuje spotkania merytoryczne i panele dyskusyjne w celu poszerzania wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu ZZL oraz organizuje konferencje, szkolenia, warsztaty, seminaria z udziałem ludzi ze świata biznesu, firm konsultingowych i szkoleniowych, trenerów oraz naukowców z zakresu ZZL. 

 

Przewodniczący KN: Piotr Rybiński

Kontakt: piotr.rybinski.ess@gmail.com  

 

Opiekunka koła: dr Agnieszka Jarosik-Michalak 

Kontakt: agnieszka.jarosik-michalak@gdansk.merito.pl

Koło Naukowe "Moje Podróże"

Koło Naukowe "Moje Podróże" powstało z myślą o studentach Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk i Gdynia. 

Zajmujemy się tematyką turystyki i rekreacji. Prowadzimy dyskusje na temat podróży, poznajemy wszystko co ma nam do zaoferowania przemysł hotelarski i gastronomiczny, razem odkrywamy świat, prowadzimy badania i przy tym spełniamy swoje pasje oraz dobrze się bawimy. 

Przewodnicząca KN: Maria Rybicka

Kontakt: maria.rybicka@poczta.onet.pl 

 

Opiekunka koła: dr Katarzyna Mysiak

Kontakt: katarzyna.mysiak@gdansk.merito.pl

Wydział Informatyki i Nowych Technologii

Koło Naukowe "Pod Przysłoną"

Koło Naukowe "Pod Przysłoną" jest kołem założonym przez studentów z pasją do fotografii jak i videografii. 
Koło pozwala nam rozwijać swoje zainteresowania oraz umiejętności poprzez wspólne spotkania oraz warsztaty z profesjonalistami. W planach mamy stworzenie własnej wystawy, organizację warsztatów, wyjścia terenowe na "fotospacery" jak i odwiedzanie wystaw fotograficznych.   

 

 

Przewodniczący KN: Mateusz Barszczewski

Kontakt: p.przyslona.wsb.gda@gmail.com  

 

Opiekunka koła: mgr Aleksandra Hewelt 

Kontakt: aleksandra.hewelt@gdansk.merito.pl

Koło Naukowe "Kultura po godzinach"

Koło Naukowe „Kultura po godzinach” zostało założone w 2022 roku z inicjatywy studentów Multimediów i Grafiki Komputerowej. Jego działalność opiera się na wzajemnym adorowaniu sztuki, pogłębiania wiedzy oraz zdolności na jej temat, a także na pobudzeniu kreatywnego myślenia. 

Członkiem koła może zostać każdy student Uniwersytetu WSB Merito, który chce realizować swoje pasje związane z kulturą społeczeństwa cyfrowego. Skupiamy się przede wszystkim na poszerzeniu naszego kręgu zainteresowań i źródeł inspiracji poprzez uczestnictwo w wystawach, warsztatach i wyjazdach. Wierzymy, że najlepszym sposobem na samorozwój jest aktywne uczestnictwo w świecie artystyczno-kulturowym i rozumienie toku myślenia innych twórców, przez doświadczenie ich sztuki w prawdziwym życiu. 

 

Przewodnicząca KN: Agata Bach

Kontakt: kulturapogodzinach@gdansk.merito.pl

 

Opiekun koła: dr Konrad Knoch

Kontakt: konrad.knoch@gdansk.merito.pl

Wydział Społeczno-Humanistyczny

Koło Naukowe Krajów Europy Północnej

Koło Naukowe Krajów Europy Północnej (KNKEP) to stowarzyszenie zrzeszające pasjonatów kultury w krajach Europy północnej. 
Fascynuje nas wszystko co norweskie, szwedzkie a także duńskie. Nie zapominamy przy tym, o Islandii, Szkocji czy Wyspach Owczych. W ramach działalności KNKEP poszerzana i utrwalana jest wiedza na temat historii, kultury oraz społeczeństw krajów północnej Europy. Dążymy do umożliwienia wymiany doświadczeń, spostrzeżeń oraz wiedzy na forum, jak również reprezentowanie uczelni w przypadku udziału w różnego rodzaju wydarzeniach poświęconych tematyce zbliżonej do naszego stowarzyszenia. Spotykamy się w ostatni poniedziałek każdego miesiąca aby móc przybliżyć i porozmawiać nie tylko o języku, ale również o kulturze, historii, literaturze, kinie jak również aspektach społeczno-gospodarczych.
 

KNKEP is an association gathering enthusiasts of life and culture in northern European countries.
We are fascinated by everything that is Norwegian, Swedish and Danish. However, we do not forget about Iceland, Scotland or the Faroe Islands. As a part of our activities in the KNKEP, we try to share knowledge about the history, culture and society of northern countries. Within our group, we try to exchange our experiences, observations and knowledge. We meet on the last Monday of every month to discuss not only the language but also about culture, history, literature, cinema and the socio-economic aspects of northern countries.

 

 

Przewodniczący KN: Łukasz Siminski
Kontakt: knkep@gdansk.merito.pl

 

Opiekunka koła: mgr Barbara Molska
Kontakt: barbara.molska@gdansk.merito.pl

 

Media społecznościowe: Facebook | LinkedIn | Discord