„Sztuczna inteligencja w zarządzaniu bezpieczeństwem pracy” to tylko jeden z wielu tematów, które zostaną poruszone w trakcie konferencji naukowej „Bezpieczeństwo i ochrona pracy”. Ta odbędzie się już 29 kwietnia w siedzibie Uniwersytetu WSB Merito Łódź.
Bezpieczeństwo pracy to nie tylko przestrzeganie przepisów, ale również odpowiedź na wyzwania, jakie niesie ze sobą ciągły rozwój technologii i zmiany społeczno-ekonomiczne. Uniwersytet WSB Merito Łódź razem z Fundacją Akademia Społecznej Inspekcji Pracy zaprasza na konferencję „Bezpieczeństwo i ochrona pracy”. Przestrzeń naszej uczelni po raz kolejny stanie się platformą do merytorycznej dyskusji i wymiany wiedzy.
Podczas wydarzenia poruszone zostaną tematy dotyczące roli sztucznej inteligencji w zarządzaniu bezpieczeństwem pracy czy sposobów na aktywizację pracowników w obszarze BHP, które są najlepszą inwestycją pracodawców w budowanie kultury bezpieczeństwa. Zaproszeni eksperci, liderzy branży oraz praktycy opowiedzą i przedstawią przykłady innowacyjnego podejścia do zarządzania bezpieczeństwem, zdrowiem pracowników oraz wpływem nowych technologii na środowisko pracy.
Udział w konferencji „Bezpieczeństwo i ochrona pracy” jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja przez stronę Fundacji Akademia Społecznej Inspekcji Pracy.
Data: 29 kwietnia 2024, godz. 09:00 - 15:00,
Lokalizacja: Uniwersytet WSB Merito Łódź, ul. Brzozowa 5/7, Łódź.
Program:
08:30 – 09:00 Rejestracja uczestników
09:00 – 09:30 Wystąpienia Organizatorów, przywitanie Gości
09:30 – 10:00 „Warunki pracy i przestrzeganie praw pracowniczych w warunkach transformacji ustrojowej na terenie Łodzi” – prof. dr hab. Zdzisława Janowska. Wykładowca akademicki, ekspert w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi.
10:00 – 10:30 „Zdrowie pracownika wobec wyzwań współczesnego środowiska pracy” – prof. dr hab. Jolanta Walusiak-Skorupa. Dyrektor Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi, specjalista w dziedzinie medycyny pracy i toksykologii klinicznej.
10:30 – 11:00 „Spór z ZUS-em odnośnie ustaleń wypadków przy pracy i prawa do świadczeń wypadkowych” – dr Katarzyna Kalata. Wykładowca Uniwersytetów WSB Merito, radca prawny, specjalistka ubezpieczeń społecznych i prawa pracy.
11:00 – 11:30 „Motywowanie do bezpiecznych zachowań w miejscu pracy jako klucz do efektywnego zarządzania bezpieczeństwem” – Aleksandra Romel-Domarecka. Wykładowca Uniwersytetów WSB Merito, HR i HSE Manager, ekspert w zakresie budowania kultury pracy.
11:30 – 11:50 Dyskusja
11:50 – 12:30 Przerwa kawowa
12:30 – 13:00 „Sztuczna inteligencja w zarządzaniu – kooperacja czy rywalizacja?” – dr Dominika Kaczorowska-Spychalska. Dyrektor Centrum Inteligentnych Technologii Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji.
13:00 – 13:30 „Aktywizacja pracowników w obszarze BHP inwestycją pracodawcy” – dr Konrad Adamczyk. Wykładowca akademicki, Prezes Zarządu Fundacji Akademia Społecznej Inspekcji Pracy, specjalista w dziedzinie prawa pracy i bezpieczeństwa pracy.
13:30 – 14:00 „Rola Społecznej Inspekcji Pracy w strategii budowy kultury bezpieczeństwa w firmie” – Krzysztof Urzędowicz. Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa pracy, zaangażowany w działalność społecznej inspekcji pracy.
14:00 – 14:30 „Budowa i bezpieczna eksploatacja infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych” – Sławomir Fagas. Inspektor w Urzędzie Dozoru Technicznego, specjalista w dziedzinie bezpiecznej eksploatacji urządzeń.
14:30 – 14:50 Dyskusja
14:50 – 15:00 Podsumowanie i zakończenie konferencji