Psychologia to nie tylko kierunek popularny, ciekawy i inspirujący. Otwiera przed młodymi ludźmi wiele dróg rozwoju zawodowego - niekiedy naprawdę zaskakującego. Dyplom magistra psychologii można zdobyć na jednolitych 5-letnich studiach w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi. Pierwszy semestr startuje już w październiku! 

 

Psychologia od lat jest popularnym i lubianym kierunkiem studiów. Czy wiesz, że psychologów znajdziesz praktycznie w każdej dziedzinie życia społecznego i gospodarczego? Pracują również w bankach, firmach ubezpieczeniowych, marketingu a nawet... firmach informatycznych. Tak, również tam przydaje się wiedza psychologiczna! 

 

Ważnym elementem decyzji o studiowaniu psychologii jest wybór specjalności. W Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi jest ich pięć - od psychologii zdrowia po psychologię w zarządzaniu i biznesie. Przyjrzyjmy się pokrótce możliwościom, jakie stwarzają. Pamiętaj, że poniżej przedstawiamy tylko ich zarys - szczegóły poznasz w tym miejscu.

 

Neuropsychologia zajmuje się mózgiem człowieka. Bada jego działanie, relacje mózg - zachowanie, dowiesz się, jak przebiega proces uczenia się i poznawania. Poznasz terapie neuropsychologiczne, takie jak neurofeedback, sposoby obrazowania i diagnozowania mózgu. Czekają Cię bardzo ciekawe zawody: możesz zostać np. neurorehabiltantem, neuromarketingowcem, ale i terapeutą Biofeedback EEG. 

 

Psychologia edukacyjna to specjalność ważna w dzisiejszym trudnym czasie. Nauczysz się reagować w sytuacjach kryzysowych, opracowywać zindywidualizowane plany uczenia i oceniania, będziesz również umieć przeciwdziałać negatywnym procesom - takim jak agresja, wykluczenie czy uzależnienia. Specjalność ta przygotuje Cię do zawodu doradcy zawodowego, psychologa edukatora lub neuroedukatora. 

 

O ile psychologia edukacyjna skupia się na pojedynczym człowieku, to następna specjalność - psychologia społeczna - zajmuje się większymi grupami. Nauczysz się radzić sobie ze zdarzeniami kryzysowymi, negocjować i rozwiązywać konflikty zawodowe, szkolne i rodzinne. Poznasz te obszary psychologii, które są związane np. z reklamą, dysonansem poznawczym oraz wywieraniem wpływu społecznego. Po studiach czeka Cię praca m.in. w agencjach marketingowych, PR-owych czy social-mediowych, w organizacjach społecznych; możesz też zostać konsultantem lub trenerem. 

 

Wróćmy do indywidualnego człowieka: oto psychologia zdrowia. Tu nauczysz się zagadnień z zakresu psychopatologii i neuropsychologii, poznasz przyczyny zaburzeń odżywiania czy innych chorób związanych z niewłaściwym trybem życia. Nauczysz się też, jak wspierać osoby z problemami zdrowotnymi w podnoszeniu ich dobrostanu emocjonalnego. Po tej specjalności możesz pracować m.in. jako psychodietetyk, psychoonkolog, czy też psychogeriatra. A może wybierzesz zawód terapeuty holistycznego? 

 

Psychologia w zarządzaniu i biznesie to specjalność otwierająca Ci drzwi do bardzo różnorodnych działów biznesu. Zdobędziesz wiedzę o funkcjonowaniu pracowników w organizacji (urzędu, instytucji, firmy itp.). Zdobędziesz kompetencje menadżerskie, szczegółową wiedzę o funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, w tym pracowników działów marketingu i HR - ale również analityków finansowych. Będziesz ćwiczyć techniki negocjacyjne i mediacyjne, a po ukończeniu studiów możesz pracować w wielu rozmaitych branżach - od agencji reklamowych, PR-owych czy konsultingowych, po media, NGOs-y czy centra badania opinii społecznej. 

 

Przypomnijmy, że pełny opis każdej specjalności znajdziesz na dalszych stronach.

 

Jednolite studia magisterskie z psychologii trwają 5 lat i są prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (zjazdy odbywają się co dwa tygodnie). Spotkasz tu wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów, a praktyki zawodowe odbędziesz w ciekawych i różnorodnych firmach i instytucjach. Absolwenci będą przygotowani do pracy w charakterze psychologa w placówkach ochrony zdrowia, opieki społecznej, penitencjarnej, a także w przedsiębiorstwach, urzędach państwowych i samorządowych. 

 

Więcej informacji

Czytaj więcej