Zasoby biblioteki

Książki - biblioteka gromadzi książki w wersji papierowej i elektronicznej.

 

Czasopisma - aktualność zasobów zwiększają czasopisma fachowe – Biblioteka prenumeruje czasopisma w wersji drukowanej i elektronicznej.

 

Uwaga: zasób "Biblioteka Cyfrowa" poniżej, na dole strony. Zaloguj się wykorzystując login i hasło, których używasz w Extranecie/Intranecie.

 

Bazy danych - bazy dostępne są w całej sieci komputerowej Uniwersytetów WSB Merito.

Instalacja sieci HAN (Hidden Automatic Navigator), pozwala korzystać z baz spoza siedziby Uczelni, np. w domu.

Po kliknięciu na link wybranej bazy pojawi się okno logowania, zalogować się należy w taki sam sposób, jak do katalogu OPAC (system biblioteczny).

  • Kliknij w ikonkę bazy - pojawi się okienko logowania
  • Logowanie: User name = Numer karty bibliotecznej / Password = hasło do konta bibliotecznego.

Opcja korzystania z baz w domu jest wyłącznie dla Czytelników Bibliotek WSB Merito Łódź.

Bazy

LEX 
Baza informacji prawnej. Aktualizowana codziennie. Jeden z największych i najbardziej znanych systemów informacji prawnej, oferowany przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska. Dostarcza kompleksową bazę danych, zawierającą akty prawne, kalendarium, komentarze, monografie, linie orzecznicze, czasopisma.

biblioteka

InforLex Ekspert
Baza informacji prawno-gospodarczej. Zawiera bogaty zbiór materiałów pochodzących z prasy fachowej oraz zbiór aktów prawnych.

biblioteka

EBSCO


EBSCO to platforma, na którą składa się łącznie 16 baz (pełnotekstowych oraz bibliograficzno-abstraktowych). Obejmują szeroki zakres dziedzinowy: nauki ścisłe, humanistyczne, społeczne, psychologię, edukację, nauki ekonomiczne, biznes, informatykę, technikę i wiele innych. Zawiera czasopisma naukowe (około 15 000 tytułów), streszczenia książek, raporty, materiały konferencyjne itp. Znajduje się tu również baza OpenDissertations zawierająca rekordy ponad 1,4 miliona elektronicznych prac dyplomowych i dysertacji z ponad 320 uniwersytetów na całym świecie.

 

EBSCO-ulotka informacyjna.pdf

 

biblioteka

Science Direct
Baza zawiera pełnotekstowe artykuły z ponad 4 000 czasopism i rozdziały z ponad 35 000 książek  z m.in. z zakresu nauk technicznych, chemii, fizyki i matematyki oraz nauk przyrodniczych i medycznych.

biblioteka

Scopus
Scopus jest tworzoną przez wydawnictwo Elsevier interdyscyplinarną bazą abstraktów i cytowań  z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych. Scopus zawiera informacje o artykułach naukowych, książkach, materiałach konferencyjnych. Baza jest wykorzystywana również do analizowania cytowań publikacji oraz trendów naukowych. Może pomagać też w wyszukiwaniu potencjalnych partnerów do współpracy naukowej. Baza danych Scopus zawiera miliony rekordów z całego świata, co pozwala użytkownikom na dostęp do najnowszych i najbardziej aktualnych informacji naukowych.

biblioteka

Ebookpoint BIBLIO  (NASBI)

 

Ebookpoint BIBLIO to zbiór literatury specjalistycznej z różnych dziedzin (informatyka, prawo, biznes, ekonomia, rozwój osobisty, elektronika, HR oraz wiele innych), mających wpływ na poszerzanie kompetencji zawodowych i zdolności technicznych czytelników, niezależnie od ich poziomu zaawansowania. Zawiera książki z wydawnictwa Helion i współpracujących wydawców.

W celu wypożyczenia e-booków trzeba założyć sobie indywidualne konto.

Wbudowany w przeglądarkę czytnik pozwala na tworzenie notatek czy zaznaczeń w tekście.


Instrukcja korzystania z bazy:
1. wejść na stronę i dokonać rejestracji:
https://nasbi-1pl-12io8hnm70011.han.wsb.torun.pl/rejestracja.html
Instrukcja logowania do bazy

biblioteka

IBUK Libra

Ibuk libra to czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. 

 

Zachęcamy do zapoznania się z filmami instruktażowymi:

(Biblioteka Uniwersytetu WSB Merito Łódź ma system HAN logowania do konta bibliotecznego (nie otrzymuje się kodu PIN, o którym mowa w Przewodniku użytkownika.

Należy skorzystać z hasła i loginu otrzymanego w bibliotece.)

Przewodnik Użytkownika.pdf

Funkcjonalności i uzyskiwanie dostępu do książek

Półka myIBUK

Osobista półka myIBUK

Ibuk Libra logo

Nature
Jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism naukowych, opisujące odkrycia i najnowsze badania z nauk przyrodniczych, inżynieryjnych, ścisłych i ekonomicznych. Czasopismo jest znane z wysokiego wskaźnika 'impact factor", co oznacza, że jest często cytowane w innych pracach naukowych.
Licencja Nature pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i roczników archiwalnych (pierwszy numer ukazał się w 1869 r!).

biblioteka

Science
Jest jednym z najważniejszych źródeł informacji o najnowszych badaniach naukowych. Posiada jeden z najwyższych wskaźników impact factor wśród czasopism z dziedziny biologii molekularnej, genetyki, fizyki, biologii, biochemii, botaniki i zoologii, immunologii oraz badań kosmosu.
Licencja Science pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i archiwów od 1997 r.

biblioteka

Web of Science 
Obejmuje pakiet anglojęzycznych baz abstraktowo-bibliometrycznych  wydawanych przez firmę Thomson Reuters. W skład serwisu wchodzą: indeksy cytowań oraz pochodne bazy bibliometryczne.

biblioteka

Bank.pl

Portal gospodarczy kierowany do pracowników sektora finansowego, przedsiębiorców, indywidualnych odbiorców produktów finansowych oraz samorządowców, a także osób zainteresowanych zawodowo i prywatnie szeroko rozumianą tematyką finansowo-gospodarczą.

 

Na portalu Bank.pl są dostępne wszystkie publikacje  „Miesięcznika Finansowego BANK”, który jest wydawany zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.  

 

Tematyka tego profesjonalnego miesięcznika obejmuje najważniejsze obszary działalności banków i innych instytucji finansowych oraz informacje ogólnoekonomiczne. Portal podaje bieżące informacje z rynku finansowego, rynku nieruchomości oraz zagadnienia istotne dla samorządu terytorialnego. Prowadzi edukację finansową w formie webinariów, informuje o bieżących wydarzeniach i konferencjach sektora finansowego. Porusza również tematy korzystania przez ten sektor z multimediów i nowoczesnych technologii.

 

W archiwum znajdziemy dostęp do specjalistycznych artykułów z czasopism:

- Finansowanie Nieruchomości;

- Europejski Doradca Samorządowy.

Bank.pl

Springer
Baza posiada dostęp do ok. 2 132 czasopism bieżących oraz ok. 1 000 archiwalnych (sprzed 1997 r.) z zakresu m.in. biznesu i ekonomii, informatyki, matematyki, statystyki, a także prawa, nauk humanistycznych i społecznych. Zbiór obejmuje wszystkie książki anglojęzyczne Springera począwszy od pierwszych wydań w XIX w. do 2019 r. włącznie, z wyjątkiem rocznika 2016 oraz kolekcji Intelligent Technologies and Robotics Robotics 2019.

biblioteka

BazEkon

Bibliograficzno-pełnotekstowa baza dziedzinowa z zakresu nauk ekonomicznych i pokrewnych.

bazekon

CEIDG

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) to system elektroniczny, który gromadzi dane o wszystkich przedsiębiorcach prowadzących działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki cywilnej.

W CEIDG można znaleźć m.in.:

- formularz wpisu do ewidencji/zmiany danych,

- wyszukiwarkę firm oraz osób prowadzących działalność w Polsce,

- informacje na temat wymaganych dokumentów dot. wpisu do ewidencji oraz zawieszenia/zakończenia działalności.

 

CEIDG

Wiley-Blackwell
Wiley to pełnotekstowa baza wydawnictwa Wiley-Blackwell, która zawiera ponad 6 milionów artykułów z ponad 1500 czasopism z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych, udostępnianych wraz z archiwami od 1997 roku na serwerze wydawcy Wiley Online Library. Baza posiada też ponad 18000 książek online, setki prac referencyjnych i protokołów laboratoryjnych.

biblioteka

Baz Tech

Baza bibliograficzno-abstraktowa rejestrująca artykuły z polskich czasopism z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska. Do opisów artykułów dodawane są bibliografie załącznikowe (od 2005 r.), a na podstawie umów z wydawcamipełne teksty publikacji.

BazTech logo

BASE

BASE (Bielefeld Academic Search Engine) to wielodyscyplinowa wyszukiwarka zasobów naukowych w Internecie, stworzona przez Bibliotekę Uniwersytetu w Bielefeld w Niemczech. Indeksuje ponad 400 mln dokumentów naukowych od ponad 11 tys. dostawców treści, z czego ok. 60% jest dostępnych w pełnym tekście (Open Access).

BASE logo

Biblioteka Cyfrowa

 

Biblioteka Cyfrowa
Projekt Biblioteki Cyfrowej jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i jest tworzony przez Biblioteki WSB Merito. Najważniejszym założeniem, które towarzyszyło powstaniu Biblioteki Cyfrowej, jest udostępnienie nowoczesnych materiałów dydaktycznych i naukowych dla studentów oraz wykładowców naszych uczelni.

Aktualnie w zasobach biblioteki znajduje się ponad 2 000 materiałów z różnych dziedzin nauki - m.in. prawo, informatyka, filologia, marketing, zarządzanie, pedagogika czy psychologia. 

Wśród zasobów Biblioteki Cyfrowej znajdziesz książki, czasopisma, artykuły, manuale, czyli podręczniki, case study i podcasty z wielu obszarów. 

 

Przejdź na:

Biblioteka Cyfrowa

Zaloguj się wykorzystując login i hasło, których używasz w Extranecie/Intranecie.