Menedżer kierunku. Absolwentka ASP w Łodzi. Dyplom z Fotografii reklamowej został nagrodzony Nagrodą Galerii 86 przyznana na XX konkursie im. Władysława Strzemińskiego. W roku 2000 dzięki wygranemu konkursowi „Outbreak” otrzymała stypendium w Szwecji Örebro Konskola. Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach i wydarzeniach artystycznych w kraju i poza granicami (Łódź, Örebro, Nowy Jork). Od 2011 CEO / dyrektor kreatywny Agencji Reklamowej PINKPIN. Z branżą marketingową związana od niemal 20 lat, realizuje usługi reklamowe z zakresu ATL, BTL, digital marketingu, brandingu oraz social media. Tworząc projekty dostosowane do potrzeb, kreuje nową rzeczywistość, która pomaga klientom sprzedawać.
Posiada dziesięcioletnie doświadczenie przy tworzeniu i reklamie rozwiązań internetowych, w tym prowadzeniu kampanii marketingowych, a także wiedzę i doświadczenie w realizacji kampanii w Social Media: - kampanie reklamowe w ramach kanałów social media (kampanie obejmujące takie media jak: Google, YouTube, Facebook, Twitter, Instagram, wortale/portale tematyczne, allegro, Facebook). Doradza, realizuje i tworzy reklamy video w Internecie. Pan Wojciech ma również doświadczenie trenerskie - opiekun praktyk dla studentów Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Łódzkiego - Centrum kształcenia zawodowego i ustawicznego w Łodzi - Europejskie Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Toruniu – prowadzenie indywidualnych konsultacji w charakterze specjalistycznym w projekcie „Własny biznes szansą na lepsza przyszłość” - MDDP AKADEMIA BIZNESU – cykl szkoleń „ marketing internetowy”, „ tworzenie stron internetowych”, serwis IT
Absolwentka ASP w Łodzi na kierunku Projektowanie Graficzne ze specjalizacją w Identyfikacji Wizualnej. Od 11 lat CEO / dyrektor kreatywny Agencji Reklamowej MARKINI. Przygotowuje kompleksową strategię wizualną dla marek, tworzy key visuale oraz hasła reklamowe. Projektuje logotypy oraz systemy identyfikacji wizualnej, katalogi produktowe, plakaty, reklamy prasowe, POSy, opakowania. Przygotowuje content graficzny i copy do social mediów. Tworzy kreacje dla DIGITALU: layouty www, banery, landing page, newslettery. Wcześniej jako Art Director w Agencji Reklamowej NICEDAY przez 5 lat zarządzała kilkuosobowym zespołem grafików i operatorów DTP przy tworzeniu kreacji reklamowych. Przez kilka lat współpracowała z Agencją Brandingową GREJFRUT. Posiada doświadczenia w prowadzeniu prezentacji koncepcji kreatywnych dla Klientów.
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (dyplom w pracowni grafiki warsztatowej i malarstwa) oraz Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie (Wydział Ekonomii). Manager od ponad 20 lat jest związany z branżą reklamową. Przez ostatnie 12 lat współtworzy Agencję Reklamową MARKINI oferując wiedzę i doświadczenie w zakresie projektowania graficznego, fotografii oraz dtp. Koordynuje bieżące produkcje agencji. Pracuje dla klientów korporacyjnych takich jak Conduent, Cushman & Wakefield, dużych marek jak Tarczyński i Farmio. Pośrednik w obrocie nieruchomościami. Ukończył Mini MBA w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Wydziale Operatorskimi i Realizacji Telewizyjnej. Od ponad 10 lat zawodowo związany z branżą multimedialną w szczególności wideo. Karierę swoją rozpoczynał jako dziennikarz radiowy i telewizyjny. Autor programów telewizyjnych. Współpracował z Radiem Eska, Superstacją, TVP. Uczestnik międzynarodowego projektu filmowego Vereinshauptsitz Europäischer Verein für Ost|West-Annäherung EVA - Lodzermensch. Współpracuje z firmami z sektoru MŚP oraz międzynarodowymi korporacjami w zakresie tworzenia treści wideo. Zajmuję się wykorzystaniem form multimedialnych w komunikacji i reklamie. Pomaga firmom tworzyć strategie wykorzystania multimediów do budowania i rozwoju marek. Interesuje się analizowaniem i rozwojem trendów wideo w Internecie, szczególnie w social mediach. Fan YouTuba, TikToka oraz filmów dokumentalnych.
Zaangażowany w pracę adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Członek grupy badawczej OPI 4.0 - Organizational Problems of Industry 4.0 Recenzent dla wydawnictwa MDPI oraz IDEAS SPREAD Publisher (Journal of Economics and Management Sciences) Promotor prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich studentów Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału IFE Politechniki Łódzkiej. Współorganizator letniego kursu szkoleniowego Szkoła Letnia BEST (tygodniowe szkolenie dla studentów zagranicznych / problematyka Industry 4.0 w zarządzaniu, organizator główny BEST Łódź)
Doktor sztuk plastycznych, artystka działającą na pograniczu rysunku i tkaniny. W swojej pracy doktorskiej „Konstrukty rysunkowe. W poszukiwaniu plastycznych metod analizy rzeczywistości” podjęła próbę wyznaczenia własnej kategorii plastycznej nazwanej konstruktem rysunkowym, opartej na linearnej analizie rzeczywistości [2014]. Jest absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w zakresie Sztuk Pięknych [2014]. Z wyróżnieniem ukończyła Media Rysunkowe na WSzP UMK w Toruniu [2010]. Jest laureatką I nagrody w Konkursie Sztuki Twórców Województwa Kujawsko-Pomorskiego POLYGONUM 4 [2016], dwukrotnie otrzymała Stypendium Artystyczne Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego [2022, 2013]. Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach i wydarzeniach artystycznych w kraju i poza granicami (Anglia, Niemcy, Czechy, Portugalia, Słowacja, Węgry, Ukraina, Rumunia), w tym ponad trzydzieści zostało zrealizowanych po doktoracie.
Doktor nauk o zarządzaniu. Jego zainteresowania naukowe i badawcze oraz działalność ekspercka związane są z przedsiębiorczością rodzinną, zarządzaniem małymi i średnimi przedsiębiorstwami, strategiami rozwoju przedsiębiorstw oraz bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym.
Jest autorem, współautorem oraz redaktorem ponad 100 publikacji poświęconych zarządzaniu, sukcesji i strategii rozwoju w biznesach rodzinnych, zarządzaniu małymi i średnimi przedsiębiorstwami, oraz bezpieczeństwu i zarządzaniu kryzysowemu, w tym książki „Firmy rodzinne - jak osiągnąć sukces w sztafecie pokoleń” (Poltext, 2009,2011). Był koordynatorem naukowym w projekcie badawczym Pentora dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz wiceprzewodniczącym Rady Programowej i ekspertem Projektu Szkoleniowo-Doradczego Firmy Rodzinne PARP-IFR. Realizował międzynarodowy cykl: „Business Transfer Programme” dla firm rodzinnych przechodzących proces sukcesji. Ekspert w projekcie „Przewodnik po sukcesji w Firmach Rodzinnych”. Doradza przedsiębiorstwom rodzinnym w zakresie wdrażania strategii rozwoju i przeprowadzenia sukcesji. Aktywnie uczestniczy w życiu naukowym, biorąc czynny udział w konferencjach naukowych i szkoleniach. Był członkiem rad programowych wielu konferencji naukowych oraz recenzentem i członkiem kilku rad redakcyjnych czasopism naukowych. Kierownik oraz wykonawca w kilkunastu projektach badawczych i komercyjnych. Członek IFERA - International Family Enterprise Research Academy, International Atlantic Economic Society (USA), Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Krajowej Rady Przedsiębiorczości przy Ministrze Gospodarki (2013-2015) i FaBerRNET – Family Business Research Network, Polska.
Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu zarządzania, strategii, przedsiębiorczości oraz zarządzania kryzysowego i ratownictwa. Jest promotorem wielu prac dyplomowych i magisterskich. Jako promotor pomocniczym wypromował jednego doktora.
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe jako praktyk biznesu. Prowadzi przedsiębiorstwo rodzinne „Dremar” oraz jest członkiem rady nadzorczej Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Brzezinach. W obszarze bezpieczeństwa narodowego posiada doświadczenie zdobyte w czasie służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowie oraz jako wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brzezinach oraz w Łódzkim Towarzystwie Strzeleckim „Bractwo Kurkowe”.
Opiekun merytoryczny kierunku studiów podyplomowych "Rachunkowość finansowa i podatki" w WSB w Łodzi, wieloletni kierownik studiów podyplomowych „Rachunkowość finansowa i podatkowa” w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Do 2022 r. prowadził wykłady z rachunkowości finansowej, podatków VAT, CIT, PIT oraz ordynacji podatkowej. Występował jako biegły w sprawach sądowych w procesach karnych gospodarczych z zakresu rachunkowości. Prowadził własną firmę - świadczył usługi w zakresie edukacji ekonomiczno-księgowej. Jedna kadencja: radny Gminy, członek Komisji Finansów i Komisji Rewizyjnej. Autor i współautor wielu publikacji, m.in. dotyczących prowadzenia ksiąg rachunkowych, rozliczeń VAT, odpowiedzialności karnej członków zarządu S.A. za zadłużenie spółki. Promotor wielu prac licencjackich i magisterskich o tematyce rachunkowości podatkowej (VAT, CIT, PIT) i rachunkowości finansowej w aspekcie rzetelnego prowadzenia ksiąg podatkowych.
Absolwentka Politechniki Łódzkiej na kierunku Architektura i Urbanistyka. Założycielka szkoły rysunku Szkicart oraz pracowni projektowej Burda Architekci.
Doświadczenie zawodowe zdobywała od 2008 roku w najlepszych pracowniach architektonicznych w Europie (Barcelona, Turku, Bukareszt). Uczestniczyła m.in. w projektach szpitali, budynków mieszkalnych wielorodzinnych i jednorodzinnych oraz wnętrz komercyjnych i prywatnych. Laureatka konkursów architektonicznych. Posiada uprawnienia w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń.Od 11 lat prowadzi szkołę rysunku Szkicart nauczając młodych adeptów architektury rysunku perspektywicznego oraz prowadząc szkolenia dotyczące posługiwania się w pracy projektowej rysunkiem perspektywicznym (współpraca z dużymi klientami korporacyjnymi mi.n BSH Bosch, Siemens, Gaggenau).
Absolwentka kierunku stosunki międzynarodowe, specjalizacja handel zagraniczny, obecnie pracuje nad ukończeniem rozprawy doktorskiej.
Autorka i współautorka wielu publikacji w czasopismach naukowych i monografiach,
Absolwentka Politechniki Łódzkiej. Obecnie pracuje nad ukończeniem rozprawy doktorskiej z zakresu, małych i średnich firm rodzinnych w Polsce. W 2018 roku ukończyła studia podyplomowe z Pedagogiki. Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem. Autorka i współautorka kilkunastu recenzowanych publikacji, a także współorganizatorka ponad 15 konferencji naukowych.
Projektantka produktu, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego oraz Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz - gdzie zdobywała doświadczenie dydaktyczne. Na co dzień pracuje na stanowisku Projektanta Produktu w firmie Canpol, wspiera piony innowacji, nowego produktu oraz produkcji. Zaprojektowała kilkanaście produktów aktualnie sprzedawanych w rynku detalicznym. Laureatka nagród projektowych, również mama i zapalony ceramik. Stawia na silną współpracę, uwielbia to co robi a swoją wiedzą i doświadczeniem lubi się dzielić.
Menedżer kierunku inżynieria zarządzania. Specjalista z zakresu informatyki, wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu od 2002 roku. Zajmuje się nauczaniem przedmiotów związanych z zastosowaniem technologii informatycznych w zarządzaniu firmą. Wykładowca zastosowań informatyki w biznesie, zarządzaniu projektami, finansach i rachunkowości, zarządzaniu zasobami ludzkimi, logistyce i bankowości. Współpracuje z Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania, autor wielu opracowań e-learningowych i multimedialnych z zakresu informatyki, wspomagających nauczanie przez internet. Prowadzi laboratorium egzaminacyjne ECDL w WSB w Toruniu (ECDL - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, na świecie znany jako ICDL). Posiada uprawnienia do przeprowadzania egzaminów ECDL Base, Core, Advanced, Project Planning, E- Urzędnik, E-Citizen.