prewysz
dr Piotr Prewysz-Kwinto

Pracownik naukowy Uniwersytetu WSB w Toruniu od 2001 roku, prowadzi zajęcia na studiach licencjackich, magisterskich, podyplomowych oraz MBA. Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Praca doktorska pt. "Rachunek kosztów docelowych w przedsiębiorstwach działających w Polsce" zdobyła I nagrodę w konkursie na najlepszą pracę doktorską organizowanym przez Radę Naukową Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor lub współautor około 60 publikacji naukowych z zakresu finansów i rachunkowości, a także podręczników dla studentów ("Analiza finansowa", "Finanse przedsiębiorstw", "Matematyka finansowa"). Uczestnik około 50 krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, kilku stypendiów i staży zagranicznych na uniwersytetach we Francji (Paryż, Montpellier, Amiens, Rennes) oraz współrealizator dwóch naukowych grantów badawczych. Aktywnie współpracuje również ze środowiskiem gospodarczym – autor ponad 100 opracowań i analiz finansowych, ekonomicznych i ryzyka, w tym dla projektów finansowanych ze środków europejskich. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz European Accounting Association. Praktyk zajmujący się od ponad 10 lat przygotowywaniem analiz finansowych, ekonomicznych i ryzyka.

jackiewicz
Andrzej Jackiewicz

Opiekun merytoryczny kierunku studiów podyplomowych "Rachunkowość finansowa i podatki" w WSB w Łodzi, wieloletni kierownik studiów podyplomowych „Rachunkowość finansowa i podatkowa” w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Do 2022 r. prowadził wykłady z rachunkowości finansowej, podatków VAT, CIT, PIT oraz ordynacji podatkowej. Występował jako biegły w sprawach sądowych w procesach karnych gospodarczych z zakresu rachunkowości. Prowadził własną firmę - świadczył usługi w zakresie edukacji ekonomiczno-księgowej. Jedna kadencja: radny Gminy, członek Komisji Finansów i Komisji Rewizyjnej. Autor i współautor wielu publikacji, m.in. dotyczących prowadzenia ksiąg rachunkowych, rozliczeń VAT, odpowiedzialności karnej członków zarządu S.A. za zadłużenie spółki. Promotor wielu prac licencjackich i magisterskich o tematyce rachunkowości podatkowej (VAT, CIT, PIT) i rachunkowości finansowej w aspekcie rzetelnego prowadzenia ksiąg podatkowych.

andrzej marjański
dr Andrzej Marjański

Doktor nauk o zarządzaniu. Jego zainteresowania naukowe i badawcze oraz działalność ekspercka związane są z przedsiębiorczością rodzinną, zarządzaniem małymi i średnimi przedsiębiorstwami, strategiami rozwoju przedsiębiorstw oraz bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym.

Jest autorem, współautorem oraz redaktorem ponad 100 publikacji poświęconych zarządzaniu, sukcesji i strategii rozwoju w biznesach rodzinnych, zarządzaniu małymi i średnimi przedsiębiorstwami, oraz bezpieczeństwu i zarządzaniu kryzysowemu, w tym książki „Firmy rodzinne - jak osiągnąć sukces w sztafecie pokoleń” (Poltext, 2009,2011). Był koordynatorem naukowym w projekcie badawczym Pentora dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz wiceprzewodniczącym Rady Programowej i ekspertem Projektu Szkoleniowo-Doradczego Firmy Rodzinne PARP-IFR. Realizował międzynarodowy cykl: „Business Transfer Programme” dla firm rodzinnych przechodzących proces sukcesji. Ekspert w projekcie „Przewodnik po sukcesji w Firmach Rodzinnych”. Doradza przedsiębiorstwom rodzinnym w zakresie wdrażania strategii rozwoju i przeprowadzenia sukcesji. Aktywnie uczestniczy w życiu naukowym, biorąc czynny udział w konferencjach naukowych i szkoleniach. Był członkiem rad programowych wielu konferencji naukowych oraz recenzentem i członkiem kilku rad redakcyjnych czasopism naukowych. Kierownik oraz wykonawca w kilkunastu projektach badawczych i komercyjnych. Członek IFERA - International Family Enterprise Research Academy, International Atlantic Economic Society (USA), Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Krajowej Rady Przedsiębiorczości przy Ministrze Gospodarki (2013-2015) i FaBerRNET – Family Business Research Network, Polska.

Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu zarządzania, strategii, przedsiębiorczości oraz zarządzania kryzysowego i ratownictwa. Jest promotorem wielu prac dyplomowych i magisterskich. Jako promotor pomocniczym wypromował jednego doktora.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe jako praktyk biznesu. Prowadzi przedsiębiorstwo rodzinne „Dremar” oraz jest członkiem rady nadzorczej Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Brzezinach. W obszarze bezpieczeństwa narodowego posiada doświadczenie zdobyte w czasie służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowie oraz jako wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brzezinach oraz w Łódzkim Towarzystwie Strzeleckim „Bractwo Kurkowe”.