Doktor nauk ekonomicznych, autorka licznych publikacji naukowych z zakresu szeroko pojętej ekonomii i ekonometrii. W kręgu swoich zainteresowań ma prace badawcze w obszarze monitorowania losów zawodowych absolwentów uczelni wyższych. Współorganizatorka wielu inicjatyw, m.in.: "Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości", "Spotkania ze statystyką".
Absolwentka kierunku stosunki międzynarodowe, specjalizacja handel zagraniczny, obecnie pracuje nad ukończeniem rozprawy doktorskiej.
Autorka i współautorka wielu publikacji w czasopismach naukowych i monografiach,
Doktor nauk o zarządzaniu. Jego zainteresowania naukowe i badawcze oraz działalność ekspercka związane są z przedsiębiorczością rodzinną, zarządzaniem małymi i średnimi przedsiębiorstwami, strategiami rozwoju przedsiębiorstw oraz bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym.
Jest autorem, współautorem oraz redaktorem ponad 100 publikacji poświęconych zarządzaniu, sukcesji i strategii rozwoju w biznesach rodzinnych, zarządzaniu małymi i średnimi przedsiębiorstwami, oraz bezpieczeństwu i zarządzaniu kryzysowemu, w tym książki „Firmy rodzinne - jak osiągnąć sukces w sztafecie pokoleń” (Poltext, 2009,2011). Był koordynatorem naukowym w projekcie badawczym Pentora dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz wiceprzewodniczącym Rady Programowej i ekspertem Projektu Szkoleniowo-Doradczego Firmy Rodzinne PARP-IFR. Realizował międzynarodowy cykl: „Business Transfer Programme” dla firm rodzinnych przechodzących proces sukcesji. Ekspert w projekcie „Przewodnik po sukcesji w Firmach Rodzinnych”. Doradza przedsiębiorstwom rodzinnym w zakresie wdrażania strategii rozwoju i przeprowadzenia sukcesji. Aktywnie uczestniczy w życiu naukowym, biorąc czynny udział w konferencjach naukowych i szkoleniach. Był członkiem rad programowych wielu konferencji naukowych oraz recenzentem i członkiem kilku rad redakcyjnych czasopism naukowych. Kierownik oraz wykonawca w kilkunastu projektach badawczych i komercyjnych. Członek IFERA - International Family Enterprise Research Academy, International Atlantic Economic Society (USA), Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Krajowej Rady Przedsiębiorczości przy Ministrze Gospodarki (2013-2015) i FaBerRNET – Family Business Research Network, Polska.
Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu zarządzania, strategii, przedsiębiorczości oraz zarządzania kryzysowego i ratownictwa. Jest promotorem wielu prac dyplomowych i magisterskich. Jako promotor pomocniczym wypromował jednego doktora.
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe jako praktyk biznesu. Prowadzi przedsiębiorstwo rodzinne „Dremar” oraz jest członkiem rady nadzorczej Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Brzezinach. W obszarze bezpieczeństwa narodowego posiada doświadczenie zdobyte w czasie służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowie oraz jako wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brzezinach oraz w Łódzkim Towarzystwie Strzeleckim „Bractwo Kurkowe”.
Opiekun merytoryczny kierunku studiów podyplomowych "Rachunkowość finansowa i podatki" w WSB w Łodzi, wieloletni kierownik studiów podyplomowych „Rachunkowość finansowa i podatkowa” w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Do 2022 r. prowadził wykłady z rachunkowości finansowej, podatków VAT, CIT, PIT oraz ordynacji podatkowej. Występował jako biegły w sprawach sądowych w procesach karnych gospodarczych z zakresu rachunkowości. Prowadził własną firmę - świadczył usługi w zakresie edukacji ekonomiczno-księgowej. Jedna kadencja: radny Gminy, członek Komisji Finansów i Komisji Rewizyjnej. Autor i współautor wielu publikacji, m.in. dotyczących prowadzenia ksiąg rachunkowych, rozliczeń VAT, odpowiedzialności karnej członków zarządu S.A. za zadłużenie spółki. Promotor wielu prac licencjackich i magisterskich o tematyce rachunkowości podatkowej (VAT, CIT, PIT) i rachunkowości finansowej w aspekcie rzetelnego prowadzenia ksiąg podatkowych.
Absolwentka Politechniki Łódzkiej. Obecnie pracuje nad ukończeniem rozprawy doktorskiej z zakresu, małych i średnich firm rodzinnych w Polsce. W 2018 roku ukończyła studia podyplomowe z Pedagogiki. Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem. Autorka i współautorka kilkunastu recenzowanych publikacji, a także współorganizatorka ponad 15 konferencji naukowych.
Profesor Uniwersytetu Łódzkiego w Katedrze Gospodarki Światowej i Integracji Europejskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Autorka kilku monografii i kilkudziesięciu artykułów z dziedziny ekonomii, procesów innowacyjnych i gospodarki opartej na wiedzy, której publikacje prezentowane były podczas licznych konferencji krajowych i zagranicznych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z mikroekonomii, makroekonomii, ekonomii menedżerskiej, również w języku niemieckim i angielskim, a także seminaria licencjackie, magisterskie i doktorskie.
doświadczenie zawodowe zdobyte jako adiunkt na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym w Katedrze Metod Statystycznych na UŁ, statystyk medyczny w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki", wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu oraz wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito w Łodzi. Praca doktorska pt. Ciągłe Doskonalenie Jakości w procesie kształcenia studentów, napisana pod kierunkiem: prof. zw dr hab. Czesława Domańskiego. Liczne publikacje naukowe w języku polskim i angielskim.
Wykładowca, szkoleniowiec i trener, głównie w zakresie zarządzania strategicznego oraz kapitałem i potencjałem ludzkim, budowania wizerunku oraz rozwoju organizacji w zmiennym otoczeniu. Współtwórca programów kształcenia dla szkół wyższych oraz strategii rozwoju organizacji. Współpracuje z organizacjami sektora publicznego i prywatnego w zakresie szkoleń, doradztwa biznesowego oraz jako ekspert merytoryczny w projektach krajowych i międzynarodowych, głównie w zakresie innowacyjnego podejścia do doskonalenia kapitału ludzkiego, przywództwa (uwzględniając podejście uczenia się przez całe życie), rozwoju działalności biznesowej w zmiennym otoczeniu. Członek Zespołu Interdyscyplinarnego wspierającego rozwój Regionalnej Polityki Społecznej w Łodzi, przy RCPS. Projektu InterDoktorMen, pierwszych w Polsce studiów doktoranckich dla menedżerów ochrony zdrowia.
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Laureatka Konkursu Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze prace doktorskie (Zarządzanie ryzykiem zdarzeń niepożądanych na przykładzie klinicznego szpitala w Łodzi).
Praca z ludźmi i organizacjami stały się bodźcem do uruchomienia własnej działalności biznesowej, firmy doradczo-szkoleniowej Fractal Natura, wspierającej naturalny rozwój organizacji i ludzi w sektorze publicznym i prywatnym.
adiunkt w Katedrze Metod Statystycznych Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła studia na kierunku Matematyka na Wydziale Matematyki i Informatyki oraz Fizyka na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Studia doktoranckie o specjalności fizyka teoretyczna ukończyła na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej w 2017 r. Tytuł rozprawa doktorskiej to „Superaktywacja nierówności Svetlichnego w układach wielocząstkowych”. Autor wielu publikacji naukowych w czasopismach międzynarodowych. Główne obszary zainteresowań badawczych to mechanika kwantowa, analiza rozkładów dochodów i wydatków gospodarstw domowych, pomiar poziomu nierówności ekonomicznych, modelowanie rozkładów, ubóstwo, jakość życia. W badaniach opinii studentów uzyskuje wysokie oceny prowadzonych zajęć dydaktycznych.
doktor ekonomii. Na dorobek naukowy składa się kilkadziesiąt recenzowanych pozycji. Zainteresowania naukowe obejmują m.in. ekonomię i biznes międzynarodowy, w tym umiędzynarodowienie i finansowanie przedsiębiorstw. Kierowała i była wykonawcą wielu projektów krajowych i międzynarodowych o charakterze dydaktycznym i naukowym. Otrzymała nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego za przygotowanie i wdrożenie interdyscyplinarnych programów kształcenia dla studentów zagranicznych pt. „International Business” oraz „Business and the Environment” w Uniwersytecie Łódzkim wraz z kompletem podręczników w języku angielskim. Była ekspertem i konsultantem w kilku projektach międzynarodowych (np. COSME, Program ramowy na rzecz konkurencyjności i innowacji, Erasmus), w grantach NBP oraz programie norweskim (EEA / Norway Grant). Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami europejskimi np. Urząd Marszałkowski WŁ oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Doktor, dziedzina nauk społecznych, dyscyplina: nauki socjologiczne. Aktywność naukowa oraz publikacyjna mieści się w dziedzinie nauk społecznych oraz nauk o zarządzaniu zasobami ludzkimi. Tematyka prowadzonych badań empirycznych jak i literaturowych koncentruje się na problematyce: socjologii Internetu, zagadnień dotyczących komunikacji i autoprezentacji, metodach badań społecznych oraz zagadnień dotyczących
problemów społecznych, w tym nowych form patologii społecznej: ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska agresji i przemocy cyfrowej, kradzieży tożsamości czy psychospołecznych konsekwencji nadbudowywania alter ego (oszustwa i kradzieże tożsamości). Obszar zainteresowań naukowych koncentruje się również na zjawisku ekskluzji społecznej wynikającej z niedostosowania społecznego oraz wsparciu grup marginalizowanych, dotkniętych
uzależnieniem i wykluczonych społecznie. Aktywność naukowa i publikacyjna z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oscyluje wokół zagadnień związanych z miękkim zarządzaniem w tym przede wszystkim obiektem zainteresowań są elementy związane z funkcjonowaniem człowieka w organizacji, motywacją pracowniczą, budowaniem wizerunku, zjawiskiem przewodzenia i rozwijania potencjału pracowniczego oraz przemianami sposobu wykonywania pracy, ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii.