Nasi wykładowcy uczestniczyli w międzynarodowym module CSDP organizowanym przez Akademię Wojskową w Wiener Neustadt. Wzięli również udział m.in. w wykładzie, organizowanym w Biurze Narodów Zjednoczonych.
CSDP (Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony) jest najważniejszym modułem organizowanym przez państwa członkowskie UE w ramach ESDC (Europejskie Kolegium Bezpieczeństwa i Obrony) i przeznaczony jest dla studentów uczelni wojskowych, wyższych rangą pracowników cywilnych i wojskowych ministerstw obrony, spraw zagranicznych, policji, straży granicznej oraz pracowników instytucji UE.
W module edukacyjnym, który poprowadzili ppłk (rez.) dr inż. Piotr Pietrakowski oraz Alicja Żak-Łykus, menedżer kierunku psychologia - udział wzięło nieco ponad 100 studentów uczelni wojskowych oraz cywilnych z całego świata, m.in. z Kanady, Estonii, Grecji czy USA.
Głównym celem modułu akademickiego była nauka, wyjaśnienie głównych aspektów wspólnej polityki bezpieczeństwa oraz integracja między uczestnikami. Każdego dnia studenci pracowali w syndykatach, aby przygotować informacje nawiązującą do zadanego tematu i prezentować problem na forum, w celu konsolidacji wiedzy i umiejętności dotyczący wspólnej polityki bezpieczeństwa w UE. Prace syndykatów były oceniane przez ww. wykładowców oraz dr inż. Adama Busławskiego.
W ramach modułu, nasi wykładowcy mieli okazję zwiedzić Biuro Narodów Zjednoczonych w Wiedniu, które to jest ośrodkiem skupiającym działania NZ w takich kwestiach jak: kontrola nadużywania środków odurzających, zapobieganie przestępczości i wymiar sprawiedliwości, pokojowe wykorzystanie przestrzeni kosmicznej oraz międzynarodowe prawo handlowe.
Dydaktycy uczestniczyli także w wykładzie opisującym współprace pomiędzy ONZ i EU w ramach bezpieczeństwa międzynarodowego. Wzięli również udział w wykładzie dotyczącym paradygmatu współczesnego bezpieczeństwa, wygłoszonym przez Dyrektora Departamentu Obrony Austrii dr Kammela. Podczas wizyty w Austrii dr inż. Piotr Pietrakowski spotkał się z Szefem Grupy Implementacyjnej przy Komisji EU płk prof. Haraldem GELLEM. Celem spotkania była wymiana poglądów i perspektyw współpracy w organizowaniu modułów międzynarodowych.