Z WSB Merito możesz więcej!
W dzisiejszych czasach studia to tylko połowa sukcesu w znalezieniu pracy. Istotnym elementem jest również doświadczenie międzynarodowe.
Studia i praktyki
Współpraca z zagranicą stanowi niezwykle istotny element strategii Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu. Nawiązywanie partnerskich kontaktów międzynarodowych sprzyja rozwojowi nowoczesnej oferty dydaktycznej uczelni i daje studentom możliwość sprawdzenia swoich sił na arenie międzynarodowej.
Współpracujemy z wieloma ośrodkami w Europie i na świecie w ramach:
- umów międzynarodowych,
- programów i inicjatyw Unii Europejskiej,
- sieci tematycznych i członkostwa w organizacjach międzynarodowych.
Programy i inicjatywy międzynarodowe organizowane cyklicznie w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu:
- studia i praktyki w ramach Erasmus+
- zagraniczne Business Week'i
- Business Week we Wrocławiu
- Tydzień Międzynarodowy
- Konferencja Studencka w Edynburgu
- Szkoły Letnie
- International Adaptation Days, International Christmas Dinner
- Language Tandem, Goodbye Erasmus Meeting
- Grupa iWSB
- International Staff Week
- Kursy adaptacyjno-językowe dla studentów zagranicznych
- Konferencje międzynarodowe dla zorganizowanych grup zagranicznych
W ciągu roku akademickiego nasza oferta zawiera również: wykłady gościnne w językach obcych, spotkania tematyczne, konferencje, tygodniowe wyjazdy szkoleniowe i inne.
ponad 100 uczelni partnerskich
Od wielu lat Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu (wcześniej Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu) aktywnie uczestniczy w Programie Erasmus+. Co roku coraz więcej studentów wyjeżdża na studia za granicę, wybierając spośród ponad 100 uczelni partnerskich. Oferta Centrum Współpracy Międzynarodowej skierowana jest do studentów studiów I i II stopnia oraz kadry dydaktycznej i administracyjnej.
Karta Erasmus na lata 2021-2027
Z satysfakcją informujemy, ze Komisja Europejska pozytywnie rozpatrzyła wniosek złożony przez Centrum Współpracy Międzynarodowej o przyznanie naszej uczelni Karty Erasmusa dla szkolnictwa wyższego/Erasmus Charter for Higher Education (ECHE) na lata 2021-2027. Karta określa ogólne ramy jakości działań, jakie uczelnia może przeprowadzić w ramach programu Erasmus+ i uprawnia do ubiegania się o fundusze na realizację projektów z zakresu mobilności edukacyjnej lub polegających na współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk:
- Akcja 1: Mobilność edukacyjna studentów i pracowników uczelni
- Akcja 2: Współpraca między organizacjami i instytucjami. Partnerstwa na rzecz współpracy i wymiany praktyk
Karta ECHE na lata 2021 - 2027 określa aktualną politykę programu Erasmus+, zachęcając uczelnie do większej aktywności i włączania do międzynarodowych projektów szczególnie osób o mniejszych szansach. Wśród nowych zasad jest zobowiązanie do digitalizacji procesów administracyjnych związanych z zarządzaniem mobilnością, automatycznego uznawania studentom osiągnięć zdobytych podczas wymiany zagranicą i uczynienia programu bardziej przyjaznym dla środowiska.
Wnioskując o kartę ECHE nasza uczelnia przedstawiła także swoją politykę erazmusową tzw. Erasmus+ Policy Statement.