Opis kierunku
Mediator to zawód przyszłości, który łączy twardą wiedzę z obszaru prawa i zarządzania z miękkimi kompetencjami psychologicznymi. To pierwszy krok do rozwoju osobistego oraz gwarancja skutecznego rozwiązywania konfliktów w Twoim miejscu pracy, dzięki czemu zyskasz kompetencje niezbędne do prowadzenia mediacji wewnątrz organizacji oraz wiedzę potrzebną do wprowadzenie procedury mediacyjnej w miejscu pracy.
Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.
Możesz także wykonywać dodatkowo zawód mediatora, w tym mediatora sądowego, obok dotychczasowych zajęć, bez konieczności zakładania działalności gospodarczej.
Co zyskujesz?
- Warsztatowy, praktyczny charakter zajęć, naukę przez doświadczenie, ćwiczenia w formie symulacji mediacji (odgrywania ról), analizę konkretnych przykładów z praktyki.
- Pewność, że 2/3 zajęć to praktyczny trening mediacji i naprawdę nauczysz się, jak rozwiązywać konflikty krok po kroku.
- Poznasz autorski program rozwiązywania konfliktów w miejscu pracy według struktury 7 kroków, który możesz wprowadzić do procedury mediacyjnej w Twojej organizacji.
- Udział w symulacji mediacji „na żywo” prowadzonej przez zawodowych mediatorów.
- Dostęp do autorskich filmów szkoleniowych nagranych przez wykładowców.
- Praktyczną wiedzę prawniczą podaną w przystępnej formie przez adwokatów z Centrum Mediacji przy Krajowej Izbie Gospodarczej.
- Umiejętność wykorzystania nowoczesnych technologii i marketingu internetowego w działalności mediacyjnej.
- Przystępnie podaną wiedzę z zakresu prawa medycznego i błędów medycznych.
- Możliwość bezpłatnego udziału w konferencjach mediacyjnych i eventach mediacyjnych, realizowanych przez partnerów kierunku.
- Program wsparcia kariery absolwentów studiów podyplomowych: możliwość bezpłatnej konsultacji przy zakładaniu kancelarii mediacyjnej i prowadzeniu pierwszych trzech mediacji, bezpłatne doradztwo przy tworzeniu ścieżki rozwoju zawodowego mediatora.
Dla kogo?
- Pracownicy działów HR oraz działów compliance
- Menedżerowie, pracownicy pionów prawnych i egzekucji zadłużeń w bankach, firmach consultingowych, przedsiębiorstw
- Radcowie prawni, adwokaci, notariusze, komornicy
- Psycholodzy, psychoterapeuci, coachowie
- Trenerzy wewnętrzni i mentorzy
- Nauczyciele, kuratorzy sądowi, pracownicy pomocy społecznej
- Osoby związane z branżą medyczną oraz branżą budowlaną
- Doradcy zawodowi, pracownicy związków zawodowych; pracownicy samorządu terytorialnego, Pracownicy administracji publicznej, osoby na stanowiskach związanych z obsługą klienta
Jak się zapisać?
Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.
Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.
Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.
Partnerzy kierunku
Program studiów
Program kierunku Mediacje w pracy, życiu i biznesie
Wykładowcy
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji
18.12.2024 r. (środa) Biuro Rekrutacji czynne od 9:00 do 14:00
ul. Augustyna Kośnego 72
45-372 Opole
- pn-pt: 09:00 - 17:00
- so: 10:00 - 14:00