Czy współczesna szkoła powinna się promować? A jeśli tak, to jak zrobić dobrą promocję przy minimalnym budżecie? Dlaczego na rozmowie o pracę nikt nie pyta kandydatów o średnią ocen? I wreszcie: jak pobudzić mózg ucznia do działania przez 45 minut? Odpowiedzi m.in. na te pytania będą szukać uczestnicy Wielkopolskiego Kongresu dla Dyrektorów i Nauczycieli, który 15 lutego odbędzie się w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
Program kongresu składa się z części teoretycznej i warsztatów praktycznych. W trakcie ich trwania będzie można dowiedzieć się m.in. jak dobrze zaplanować działania marketingowe w szkole, jak rozłożyć je na przestrzeni roku szkolnego oraz jak zbudować zespół odpowiedzialny za promocje szkoły? Jeden z prelegentów, dr Michał Rzepka omówi narzędzia i sposoby, jakimi można dotrzeć do potencjalnych kandydatów, nie angażując przy tym dużych budżetów. Tematem warsztatów będzie także budowanie wizerunku szkoły, prowadzenie działań promocyjnych w internecie oraz oddziaływanie na społeczność lokalną szkoły.
O technikach zwiększenia kreatywności i twórczego myślenia wśród uczniów będzie mówił kognitywista dr hab. Maciej Błaszak. Okazuje się bowiem, że wcale nie jest łatwo pobudzić mózg ucznia do działania w taki sposób, aby efektywnie pracował przez całą lekcję. Na szczęście są metody, aby uruchomić wśród uczniów kreatywne myślenie. Między innymi takim technikom poświęcona zostanie praktyczna część kongresu.
Dr hab. Małgorzata Rosalska będzie szukała odpowiedzi na pytanie: czy karierę zawodową można sobie zaplanować? Omówi najważniejsze cele doradztwa zawodowego oraz podpowie jak rozwijać kompetencje uczniów, aby w przyszłości mogli spełniać swoje zawodowe aspiracje. Przy okazji wskaże czynniki, które sprzyjają osiągnięciu sukcesu na rynku pracy oraz te, które utrudniają zdolnym uczniom realizację planów zawodowych.
Natomiast redaktor Radia Poznań Sławomir Bajew poprowadzi warsztaty z emisji głosu oraz wykład zatytułowany: „Jak mówić żeby nas słuchano i jak milczeć aby do nas mówiono – czego nauczyciel nie powie a uczeń się nie domyśli”.
Program kongresu został stworzony z myślą o dyrektorach i nauczycielach szkół podstawowych, średnich i przedszkoli, doradcach zawodowych, pedagogach szkolnych oraz studentach kierunków pedagogicznych.
Więcej informacji oraz zapisy na: https://bit.ly/2UtneiD
Kontakt: kom. 600 851 082, beata.strabel@wsb.poznan.pl