Jeśli lubisz to, co robisz, to nigdy w życiu nie będziesz musiał przepracować ani jednego dnia.
Każdego dnia w pracy szukam wyzwań, każdy nowy dzień stawia przede mną nowe zadania i zaskakuje mnie. To pozwala mi czuć się świetnie, każdego dnia, gdy idę do pracy. To tak jakbym wybierała się na spotkanie z przyjaciółmi.
Z Uniwersytetem WSB Merito jestem związana od początku studiów. Tutaj kończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość Unii Europejskiej. Aktualnie przygotowuję doktorat na Uniwersytecie Ekonomicznym. Zawodowo i naukowo interesuje mnie obszar partnerstwa publiczno-prywatnego, jego wpływ na rozwój regionu i jego konkurencyjność.Wiedzę pedagogiczną i psychologiczną zgłębiałam i wykorzystywałam jako badacz i ekspert, biorąc udział w projektach i grantach prowadzonych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Przez ostatnie trzy lata koordynowałam projekt „eSzkoła - Moja Wielkopolska” realizowany na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Swoje umiejętności menedżerskie mogę wykorzystywać w ramach trójmiejskiego ThinkTanku z obszaru budowania w układzie klastrowym Smart City, gdzie łączę działania uczelni, prywatnych firm, związku pracodawców i przedstawicieli administracji.
Prof. UWSB Merito, specjalista w obszarze zarządzania kancelariami prawnymi. Współpracuje z właścicielami i partnerami przy diagnozowaniu organizacji, tworzeniu i wdrażaniu strategii rozwoju. Zawodowy członek rad nadzorczych oraz komitetów strategicznych/sterujących kancelarii.
Publikuje, bada rynek usług prawniczych, popularyzuje w środowisku prawników wiedzę o zarządzaniu. Prowadzi coaching oraz szkolenia z umiejętności menedżerskich, komunikacyjnych, sprzedażowych i obsługowych w kancelariach, na studiach podyplomowych i we współpracy z samorządem zawodowym (m.in. LegalMBA PSPP, WSB, UEP, KIRP, OIRP, KIDP, ORA)
Z wykształcenia jest prawnikiem. Pracował w wieloosobowych kancelariach. Doświadczenia doradcze zdobywał w firmach konsultingowych. Ukończył studia podyplomowe „Psychologia w zarządzaniu” oraz „Coaching menedżerski” na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu, a także liczne szkolenia np. w obszarze sprzedaży usług profesjonalnych. Jest certyfikowanym praktykiem badania osobowości.
Mentor, członek jury oraz kapituł w obszarze innowacyjności oraz LegalTech (m.in. Global Legal Hackathon).
Współautor pierwszego w Polsce raportu o oprogramowaniu do zarządzania kancelariami oraz autor poradnika na temat strategii rozwoju kancelarii prawnych– przygotowanych przy współpracy z KIRP.
Prowadzi pierwszego w Polsce bloga o zarządzaniu kancelariami nowoczesnakancelaria.pl
Prawnik, konsultant, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, związany z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu od blisko 5 lat jako członek zespołów projektowych, wykładowca oraz p.o. menedżera kierunku Prawo w Biznesie (2013 - 2014). Od 2013 r. związany z Naveo Sowiński i Sęk sp. j. - firmą doradczą wspierającą kancelarie prawne w rozwoju. Dzięki współpracy z dziesiątkami kancelarii prawnych różnej wielkości posiada szeroką wiedzę o specyfice branży i pracy prawnika. Do zainteresowań zawodowych zalicza w szczególności prawo prywatne, ochronę i przetwarzanie danych osobowych oraz zarządzanie własnością intelektualną. Dzięki pracy jako wykładowca, trener i szkoleniowiec realizuje swoje powołanie: skutecznie dzieli się wiedzą, inspiruje, przekonuje do swoich pomysłów i zaraża entuzjazmem. Do prywatnych pasji zalicza wspinaczkę i himalaizm, muzykę elektroniczną i współczesną historię Polski.
Doktor nauk prawnych, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2016 roku związana jako wykładowca z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu, obecnie adiunkt na Wydziale Finansów i Bankowości. Wcześniej zatrudniona w służbie cywilnej; ma także doświadczenie w pracy w firmie szkoleniowo-doradczej. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki migracyjnej; jednym z wyrazów tych zainteresowań jest współpraca z organizacją pozarządową w zakresie udzielania porad prawnych cudzoziemcom.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktor nauk prawnych, adiunkt w Instytucie Prawa i Administracji Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu, członek Rady Programowej dla kierunku Prawo, autor licznych publikacji poruszających tematykę prawną i historyczną. Opiekun Prawniczego Koła Studentów Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu „Sapere Aude”. Prowadzi zajęcia z zakresu prawoznawstwa i i części ogólnej prawa cywilnego.
Menedżer kierunku prawo i prawo w biznesie
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora nauk prawnych w zakresie prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W swoich zainteresowaniach badawczych i praktycznych zajmuje się zagadnieniami publicznoprawnej regulacji administracji elektronicznej. Stypendystka Instytutu Szwedzkiego na Uniwersytecie Sztokholmskim (Swedish Law and Informatics Research Institute). Autorka publikacji z zakresu prawa i postępowania administracyjnego. Radca prawny. Prowadzi zajęcia z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego, postępowania przed sądami administracyjnymi, prawa gospodarczego oraz legislacji administracyjnej. W czasie wolnym czyta książki Henninga Mankella, Yrsy Sigurdardottir, Karin Fossum i Monsa Kallentofta.
Z Uniwersytetem WSB Merito związany jestem od jej początków, ponieważ pracuję tu jako pracownik etatowy od, bez mała, dwóch dekad. Zawdzięczam to ludziom, którzy stworzyli i rozwijali tę Szkołę i którzy sprawili, że przez lata było to miejsce przyjazne dla wykładowców i studentów. Obecnie, pełniąc funkcję prodziekana, codziennie staram się, aby tak było nadal. Studia wyższe ukończyłem w 1994 roku na Wydziale Ekonomi Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Na ostatnim roku studiów byłem uczestnikiem rocznego Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego, które, mam nadzieję, przygotowywało mnie do pracy dydaktycznej m.in. w szkolnictwie wyższym. Już w trakcie studiów, jako stażysta, związałem swe losy z Katedrą Finansów Publicznych na mojej Alma Mater. W latach 1994 - 2004 byłem zatrudniony na stanowisku asystenta w Akademii Ekonomicznej i jednocześnie asystenta w Wyższej Szkole Bankowej. W tym okresie współpracowałem również ze Studium Finansów prowadzonym przez Towarzystwo Edukacji Bankowej, założyciela Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu oraz z wieloma innymi szkołami wyższymi w Poznaniu i w innych ośrodkach akademickich. Czas ten ukształtował mnie jako dydaktyka. Byłem jednym z pierwszych wykładowców, którzy w procesie edukacyjnym wykorzystywali e-learning. Moja fascynacja tą formą nauczania trwa do dziś.
W 2004 roku obroniłem pracę doktorską na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Tematyka pracy związana była z ryczałtami podatkowymi. Podatki, system podatkowy i polityka fiskalna pozostają nadal w centrum moich naukowych zainteresowań. W latach 2004 – 2013 byłem zatrudniony na stanowisku adiunkta na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, z którym ostatecznie rozstałem się w lipcu 2013 roku. Od października 2013 roku pełnię funkcję Prodziekana ds. Jakości Kształcenia na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu. W ten sposób WSB stała się przedmiotem mojej codziennej i szczególnej troski, a nie tylko miejscem pracy.
Mam żonę i dwójkę dorastających dzieci. Poza pracą, jeśli czas pozwala, oddaję się swoim pasjom, których mam, jak sądzę, zbyt wiele. Z wiekiem pasje te ewoluują i zmieniają intensywność. Są nimi: fotografia, bieganie, shotokan, kobudo, tai chi yang, literatura i poezja (T.S. Elliot), muzyka (Slayer, Iron Maiden, Black Sabbath), militaria i historia II wojny.
Doktor nauk prawnych, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2016 roku związana jako wykładowca z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu, obecnie adiunkt na Wydziale Finansów i Bankowości. Wcześniej zatrudniona w służbie cywilnej; ma także doświadczenie w pracy w firmie szkoleniowo-doradczej. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki migracyjnej; jednym z wyrazów tych zainteresowań jest współpraca z organizacją pozarządową w zakresie udzielania porad prawnych cudzoziemcom.