Joanna Pomianowska

Związana z Uniwersytetem WSB Merito od niemal początku istnienia szkoły.  W sferze zainteresowań w tym okresie działalności pojawiła się fascynacja nauczaniem matematyki. Przez wiele lat prowadziła Rozgrzewkę Matematyczną dla maturzystów a także przygotowywała uczniów do matury international baccalaureate. Koordynator przedmiotów matematycznych na Uniwersytecie WSB Merito.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Absolwentka matematyki teoretycznej na Wydziale Matematyczno - Fizycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez początkowy okres pracy zawodowej związana z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu publikując prace naukowe ze statystyki matematycznej oraz uczestnicząc w wielu konferencjach naukowych.

dr inż. Piotr Szafer

Prowadzi zajęcia z technologia informacyjnej, narzędzi informatyki, arkusz kalkulacyjnego w finansach oraz towaroznawstwa. Prowadził własną działalność w zakresie usług informatycznych. Kierunkami zainteresowań są praktyczne aplikacje w zakresie budowy podstaw społeczeństwa informacyjnego dla nowocześnie funkcjonujących organizacji gospodarczych i instytucji oraz e-learning. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 2001 roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie towaroznawstwa w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Tomasz Jankowski

Metodyk i projektant e-learningu. Pasjonat zastosowań technologii w edukacji, trener, wykładowca. Na co dzień pracuję dla Grupy WSB Merito w Centrum Rozwoju Edukacji. Zajmuję się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań edukacyjnych, prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu metodyki, narzędzi i technologii związanych z uczeniem, a także projektuję i tworzę kursy e-learningowe. Prowadzę zajęcia z przedmiotów takich jak: technologie informacyjne i aplikacje internetowe. Moimi klientami są korporacje i średnie firmy, rzadziej małe firmy, które potrzebują szkoleń z zakresu narzędzi internetowych, metodyki e-learning, narzędzi e-learning, narzędzi wspierających efektywność pracy, narzędzi wspierających rozwój osobisty. Podejmuję też współpracę doradczą albo wykonawczą w zakresie projektowania i tworzenia materiałów dydaktycznych.

Adam Pawełczak

Informatyk, manager, właściciel firmy informatycznej, producent kursów e-learning, metodyk nauczania, wieloletni wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu, kierownik zakładu metodyki nauczania na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji na Odległość.

dr inż. Maria Łuszczkiewicz-Piątek

Doktor nauk technicznych. Specjalizuje się w tematyce cyfrowego przetwarzania obrazów. Autorka i współautorka artykułów naukowych z dziedzin analizy danych biologicznych oraz analizy obrazów barwnych, opublikowanych w wydawnictwach o zasięgu międzynarodowym.  Od kilkunastu lat wykładowca akademicki. Absolwentka Politechniki Śląskiej na kierunku Automatyka i Robotyka.

Jacek Mielnik

Administrator i inżynier sieci komputerowych. Certyfikowany specjalista Microsoft (MCP, MCTS, MTA, MS), certyfikowany Instructor Cisco Networking Academy (CCNA, CCNA Security, CCNP), certyfikowany specjalista MikroTik (MTCNA, MTCRE). Autor specjalistycznych kursów video w wydawnictwie Helion. Na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu prowadzi zajęcia min. z bezpieczeństwa w sieciach teleinformatycznych, konfiguracji i administracji sieci, administrowania systemami informatycznymi, bezpieczeństwa systemów rozproszonych, sieci komputerowych, systemów operacyjnych, wykrywania i analizy zagrożeń. Lubi pracę ze studentami, podróże i jazdę na rowerze. Zainteresowany szeroko pojętą informatyką.

wykładowca
dr Marek Gałązka

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki. Prowadzi badania w zakresie informatyki teoretycznej (algorytmika). Od 2011 roku konsultant SAP ABAP z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych projektach. Adiunkt na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Zakładzie Teorii Algorytmów i Bezpieczeństwa Danych.

Krzysztof Grupka

Jest praktykiem, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie administrowania sieciami komputerowymi, projektowania i zarządzania systemami komputerowymi w firmach produkcyjnych, uczelniach i instytucjach edukacyjnych. Zajmował się także serwisem sprzętu komputerowego oraz projektowaniem i produkcją urządzeń elektronicznych. Kierował oddziałem firmy produkcyjnej, a później instytucjami samorządowymi w Mieście Poznaniu i Województwie Wielkopolskim. Równocześnie dzieli się doświadczeniem pracując jako nauczyciel akademicki i nauczyciel przedmiotów elektronicznych i informatycznych. Posiada formalne wykształcenie w trzech zawodach.

Michał Mazurek

Obecnie pracuje jako Inżynier Oprogramowania w firmie Sii Sp. z o.o. Jego zainteresowania skupiają się głównie wokół obiektowych języków programowania oraz systemów operacyjnych. Nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia związane z programowaniem w języku Python. Absolwent Informatyki na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej.

Marcin Zajdowski
Marcin Zajdowski

Od kilkunastu lat prowadzę kursy informatyczne z dziedzin programowania, grafiki komputerowje, pakietu MS Office, systemów operacyjnych, sieci komputerowych, aplikacji webowych, bezpieczeństwa komputerowego. Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Odbyłem wiele szkoleń i kursów z różnych dziedzin życia np. Mindfulness, Nonviolent Communication, neurodydaktyka, a wiele jeszcze przede mną. Staram się rozwijać nie tylko z tematyki informatyki, ale także z rozwoju osobistego, stawiania i realizowania celów i sposobów komunikacji. Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (kierunek informatyka).