wiśniewska
Karolina Wiśniewska

Absolwentka kierunków Mechanika i budowa maszyn oraz inżynierii materiałowej Politechniki Poznańskiej. Od 2019 roku związana z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu prowadząc głównie przedmioty z zakresu mechaniki i wytrzymałości materiałów oraz towaroznawstwa i materiałoznawstwa na kierunkach logistyka oraz inżynieria zarządzania. Zainteresowanie naukowe koncentruje w obszarze wytrzymałości materiałów oraz nowoczesnych technologii powłok i warstw ochronnych stopów.

Szłapka
dr inż Joanna Oleśków Szłapka

dr inż Joanna Oleśków Szłapka jest wykładowcą akademickim od ponad 20 lat. Zatrudniona jako Adiunkt w Instytucie Logistyki na wydziale Inżynierii Zarządzania na Politechnice Poznańskiej oraz wykładowca na Uniwersytecie Merito WSB w Poznaniu. Prowadzi zajęcia w języku polskim i angielskim między innymi z zakresu Logistyki, Zarządzania produkcją, Zarządzania projektami, Innowacji, Strategii rozwoju przedsiębiorstw, Zarządzania łańcuchami dostaw i Systemów informatycznych w logistyce. Jest autorem ponad 60 artykułów, rozdziałów w monografiach o tematyce związanej z modelami innowacjami, sztuczną inteligencją, modelami dojrzałości logistyki 4.0 a także zrównoważonym transportem. Brała udział jako ekspert w spotkaniach związanych z elektromobilnością w gminach w Polsce. Ponadto jest autorem kilku kursów e-learningowych. Uczestniczy w programach szkoleniowych i konsultingowych dla przedsiębiorstw tematycznie związanych z obszarem działalności naukowej. W wolnym czasie lubi crossfit , podróże i czas spędzony z dziećmi.

dewicka
Aleksandra Dewicka-Olszewska

Od 2016 roku związana z Uniwersytetem WSB. W ramach pracy zawodowej prowadzi zajęcia z wprowadzenia do techniki, ergonomii oraz systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy. Zainteresowania naukowe koncentruje w obszarze badań nad makroergonomią oraz absorpcją i dyfuzją innowacji ergonomicznych w podmiotach gospodarczych. Autorka i współautorka publikacji w obszarze zarządzania ergonomią i bezpieczeństwem pracy.

Absolwentka Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej.

emil
Dr inż. Emil Wróblewski

Uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Politechnice Poznańskiej w dyscyplinie „Budowa i eksploatacja maszyn, mechanika”. Posiada długoletnie doświadczenie w branży przemysłu produkcyjnego związanej z utrzymaniem ruchu i eksploatacji maszyn. Przedsiębiorca, wykładowca akademicki oraz Adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu.

pawlak
Natalia Pawlak

Doktor w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Wykładowca z zakresu zarządzania procesowego, inżynierii systemów, logistyki i Lean Management. Autorka i współautorka ponad 60 publikacji z zakresu zarządzania, badania poziomu dojrzałości oraz zastosowania nowoczesnych koncepcji (w tym Lean) w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Autorka programów szkoleń otwartych i zamkniętych z wyżej wymienionych tematów. Wykonawca projektów badawczych i naukowych we współpracy z innymi uczelniami. Współpraca w ramach analiz procesowych z kilkoma firmami z różnych branż. Członek Stowarzyszenia Lean Management Polska.

szafer
Piotr Szafer

Związany z Uniwersytetem WSB Merito od początku istnienia Uczelni. Prowadzi zajęcia: Laboratorium inżynierskie, Laboratorium nowych technologii, Laboratorium badania materiałów, Arkusz kalkulacyjny w finansach, Narzędzia informatyki, Technologia informacyjna. Prowadził własną działalność w zakresie usług informatycznych. Kierunkami zainteresowań są praktyczne aplikacje w zakresie budowy podstaw społeczeństwa informacyjnego dla nowocześnie funkcjonujących organizacji gospodarczych i instytucji oraz e-learning. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 2001 roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie towaroznawstwa w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

reszutek
Dr inż. Janusz Rzeszutek

Absolwent kierunku Automatyka i Robotyka na wydziale Politechniki Poznańskiej. Pracę doktorską obronił na wydziale Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej. Od 2012 roku zajmuje się dydaktyką za kresu Automatyki, Mechatroniki i Robotyki. Zakres programowanie i uruchamianie urządzeń automatyki. Programowanie sterowników PLC i paneli operatorskich dotykowych HMI. Programowanie i obsługa robotów. Specjalizacja sterowniki z rodziny S7 300, S71200, S7 1500 i roboty KUKA. Z UNIWERSYTETEM WSB Merito związany od 2022.