Agata Dondajewska

Menedżer kierunku turystyka i rekreacja, zarządzanie Management oraz Business Management

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunkach Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze (spec. Logistyka Międzynarodowa) i Zarządzanie (spec. Konsulting gospodarczy), a także Politechniki Poznańskiej na kierunku Inżynieria Zarządzania. Aktualnie pracuje nad przygotowaniem rozprawy doktorskiej. Autorka publikacji naukowych. Certyfikowany trener-szkoleniowiec, nauczyciel akademicki od 2015 roku. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w języku polskim i angielskim z obszaru zarządzania przedsiębiorstwami, a jej zainteresowania koncentrują się wokół zarządzania strategicznego i kryzysowego.

Doświadczenie zawodowe poza uczelnią zdobyła pracując w projektach zajmujących się podnoszeniem jakości kształcenia w wielkopolskich szkołach zawodowych.

 

 

dr Agata Basińska-Zych

Jest członkiem międzynarodowej organizacji zajmującej się problematyką czasu wolnego i wypoczynku Leisure Studies Association. Uczestniczyła w ponad 40 międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych oraz seminariach branżowych z zakresu turystyki i rekreacji. Autorka/ współautorka ponad 30 publikacji naukowych w czasopismach naukowych polskich i zagranicznych. W okresie 2010-2012 realizowała grant promotorski Narodowego Centrum Nauki, którego rezultatem jest rozprawa doktorska pt. „Rola samorządu terytorialnego w rozwoju rekreacji ruchowej i turystyki” oraz raport z badań „Rola samorządu gminnego w rozwoju rekreacji ruchowej i turystyki w woj. wielkopolskim”.
Pilot wycieczek i animator czasu wolnego z siedmioletenim stażem pracy specjalizującym się w zagranicznych wyjazdach biznesowych oraz motywacyjnych. Współpracowała m.in. z Tui Poland, Travel Profii Parter, Businessman Fun Club. Egzaminator Polskiej Izby Turystyki w certyfikacji kandydatów na pilotów wycieczek.
Posiada doświadczenie w pisaniu i koordynowaniu projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych głównie dot. aktywizacji lokalnej społeczności. Aktywna działaczka społeczna, współzałożycielka i członek Zarządu Stowarzyszenia „Kobieca Grupa Działalnia Fanaberia”.

Doktor nauk o kulturze fizycznej, absolwentka turystyki i rekreacji na Wydziale Turystyki i Rekreacji oraz Wydziału Wychowania Fizycznego, Sportu i Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Obecnie uczestniczka studiów podyplomowych „Menedżer projektu badawczo-rozwojowego na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu. Adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu pełniący funkcję Menedżera kierunku Turystka i Rekreacja.

Paweł Pawlik

Dyrektor Wielkopolskiego Instytutu Kształcenia Przedmedycznego PAAB w Swarzędzu. Obecnie trener pierwszej pomocy Instytutu PAAB, ponadto First Aid at Work Master Trainer Instructor organizacji First Aid Certification Centre (FACC) z siedzibą w Londynie oraz instruktor organizacji Emergency First Response (EFR) z siedzibą w Bristolu. Posiada uprawnienia do nauczania pierwszej pomocy na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe Wyższej Szkoły Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.

Prowadzi teoretyczno-praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej i dodatkowej pomocy przedmedycznej osobom dorosłym, dzieciom i niemowlętom w sytuacjach zagrożenia życia
i zdrowia wraz z używaniem automatycznych defibrylatorów zewnętrznych AED na poziomie basic.

W pracy dydaktycznej stosuje bardzo efektywne formy i metody prowadzenia zajęć realizując programy edukacyjne pozostające w zgodności ze standardami ratownictwa rekomendowanymi przez Basic Life Support (BLS) Working Group w International Liaison Committee on Resuscitation (ILCOR) oraz Międzynarodowym Porozumieniem w sprawie Wytycznych Resuscytacji z Rekomendacjami Postępowania - European Resuscitation Council Guidelines.

dr Jarosław Smogór

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wydział Zarządzania, Katedra Strategii Marketingowych, praca doktorska z turystyki wiejskiej. Wykładał m.in. w Wyższej Szkole Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki w Warszawie, Wielkopolskiej Wyższej Szkole Turystyki i Zarządzania w Poznaniu. W latach 2006-2008 pracował w Finlandii w Jyväskylä University of Applied Sciences, gdzie prowadził wykłady w języku angielskim z turystyki i biznesu. Ponadto wykłady jako visiting-professor w Niemczech, Belgii i Estonii. Posiada kontakty akademickie z wieloma zagranicznymi uczelniami. Przez kilka lat prowadził własne biuro podróży. Obecnie pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie – Wydział Turystyki i Rekreacji oraz na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu na kierunku TiR, prowadząc zajęcia z marketingu usług turystycznych i rekreacyjnych oraz z hotelarstwa. Specjalizuje się w następujących dziedzinach: hotelarstwo: zarządzanie hotelem, zachowania nabywcze na rynku hotelarskim, turystyka: marketing usług turystycznych i rekreacyjnych, obsługa ruchu turystycznego, turystyka międzynarodowa, tour operator management, agroturystyka, trendy w turystyce i hotelarstwie. Biznes: event management, zarządzanie jakością. Zainteresowania: podróże, turystyka, fotografia, sport. Dodatkowo współpdziała w Komitecie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Naukowych Ekspertów Turystyki (AIEST).

Marcin Fijoł

Doradca Wsparcia Sprzedaży i Trener Biznesu wywodzący się z branży marketingowej, w której swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w kraju oraz za granicą pracując zarówno po stronie agencji reklamowych oraz klienta. Pracował dla takich marek jak The Mirror, 20th Century Fox, Philips, Ariston, Marwit, Chata Polska, Żywiec, SGB Bank, VW Poznań. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Marketing Usług na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu).

dr Bernadeta Hołderna-Mielcarek

Dziedziny zainteresowań naukowych to zarządzanie i marketing w turystyce.  Autorka i współautorka artykułów z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym, konkurencyjności polskich firm turystycznych w Unii Europejskiej, kreowania markowych produktów turystycznych, kreowania wizerunku turystycznego, zarządzania środowiskowego w przedsiębiorstwie turystycznym i marki ekologicznej w turystyce, komunikacji marketingowej w turystyce, innowacji w turystyce, zrównoważonego rozwoju i CSR w turystyce. Współautorka opracowań o charakterze naukowo-wdrożeniowym dotyczących rozwoju rynku turystycznego w Poznaniu i diagnozy turystyki w województwie wielkopolskim. Uczestniczy w programie międzynarodowej wymiany nauczycieli akademickich Erasmus, od 2008 roku prowadzi seminarium praktyczne ,,Tourism Management’’ w Hochschule Hof, prowadziła też zajęcia dydaktyczne w BEST-Sabel Hochschule w Berlinie, w Baltic College w Schwerin i w Szolnok College.

Ukończyła studia i uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych w Katedrze Turystyki Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) w Poznaniu.

dr Adrian P. Lubowiecki-Vikuk

Doktor nauk o kulturze fizycznej, specjalności: ekonomika usług turystycznych i rekreacyjnych, organizacja i obsługa ruchu turystycznego, turystyka i rekreacja ruchowa. Jego zainteresowania badawcze obejmują determinanty wolnoczasowej aktywności fizycznej i turystycznej różnych środowisk społecznych (w tym, osób żyjących w pojedynkę "singli", dzieci, młodzieży szkolnej i akademickiej), współczesne tendencje w turystyce i sporcie dla wszystkich oraz turystyka medyczna. Nauczyciel akademicki, szkoleniowiec, kierownik/wychowawca placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, ekspert ds. turystyki medycznej oraz ekspert w badaniu Delphi projektu Foresight regionalny dla szkół wyższych Warszawy i Mazowsza „Akademickie Mazowsze 2030”. Zdobywca statuetki Johnnie Walker Keep Walking Award oraz Srebrnego Medalu im. Jędrzeja Śniadeckiego. Czas wolny poświęca na podróżowanie i poznawanie nowych kultur oraz czytanie współczesnej literatury.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu: Wydziału Wychowania Fizycznego i Wydziału Turystyki i Rekreacji oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Ukończył studia podyplomowe/szkolenia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Europejskiej Akademii Dyplomatycznej w Warszawie.

dr Jarosław Styperek

Absolwent Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu w zakresie geografii ze specjalnością: kształtowanie i ochrona środowiska. Doktor nauk o ziemi (doktorat pod kierunkiem prof. W.Maika na UMK w Toruniu), obecnie adiunkt, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu. Prowadzi zajęcia z przedmiotów: Geografia i kartografia turystyczna, Obsługa ruchu turystycznego, Geografia turystyczna Europy.

Przygotowuje i realizuje ćwiczenia terenowe dla studentów. Autor lub współautor publikacji dotyczących problematyki turystyki na obszarach chronionych, koncepcji linearnych systemów rekreacyjnych, funkcjonowania i użytkowania szlaków turystycznych, wizualnych aspektów percepcji krajobrazu. W czasie wolnym pilot wycieczek, pasjonat fotografii. Swoje pasje podróżnicze realizuje zarówno poprzez zajęcia dydaktyczne na kierunku Turystyka i Rekreacja, a także organizację i prowadzenie wycieczek i wypraw. Łączy pracę zawodową z zainteresowaniami, przygotowując wykłady o tematyce turystycznej, wystawy fotograficzne oraz ciekawe reportaże turystyczne.

Krzysztof Majda

Z wykształcenia jest germanistą, ukończył wydział Filologii Germańskiej na UAM oraz podyplomowe studia z Coachingu i Mentoringu na SWPS. Prywatnie i zawodowo - ogromny pasjonat turystyki. Swoją przygodę z branżą rozpoczął od pracy pilota wycieczek dla grup niemieckich w Polsce. Swoje doświadczenie w charakterze rezydenta zdobywał pracując w prestiżowych biurach podróży Neckermann&Condor Reisen oraz Thomas Cook. W swojej karierze zawodowej pełnił też funkcję product managera w biurze Thomas Cook, rozwijał i promował markę Happy Events, odpowiadał za dział szkoleń w Neckermann Podróże, organizował wyjazdy szkoleniowe dla pracowników biur podróży Study Tour. W 2010 roku, za swój wkład w promocję wyspy i rozwój polskiej turystyki, został wyróżniony przez burmistrza greckiej wyspy Kos tytułem honorowego obywatela wyspy. 

Michał Preisler

Od 1998 roku wykładowca akademicki, wykładający: krajoznawstwo, geografię turystyczną Polski i Świata, pilotaż i przewodnictwo, planowanie turystyczne, hotelarstwo i agroturystykę. Od wielu lat aktywnie współpracujący przy różnych formach turystyki kwalifikowanej osób niepełnosprawnych.  Autor wielu publikacji krajoznawczych i turystycznych. Odwiedził ponad 20 krajów na całym świecie, ale uważa że najciekawsza jest Polska i ciągle można w niej coś nowego odkryć.

Z wykształcenia geograf (UAM 1975), z zamiłowania krajoznawca, założyciel i właściciel Biura Organizacji Doradztwa i Szkoleń Wanta (istniejącego od 1995 r.). Przewodnik Tatrzański  i Beskidzki, Przodownik Turystyki Górskiej PTT, Ratownik WOPR, Strażnik Ochrony Przyrody, Pilot Wycieczek Turystycznych, znawca najodleglejszych zakątków Polski. Przez 30 lat pracował jako nauczyciel przedmiotów: geografia i przedsiębiorczość. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych FIJET. Narciarz, kajakarz. Instruktor ZHP w stopniu Harcmistrza.