Czego nauczysz się, wybierając tę specjalność?
Specjalność psychologia kliniczna przygotowuje studenta do pracy z osobami przejawiającymi trudności w zakresie funkcjonowania psychologicznego i społecznego. Doskonali wiedzę studenta na temat rodzajów i uwarunkowań zaburzeń psychicznych oraz psychoneurologicznych, ich diagnozowania, terapii i rehabilitacji.
Psycholog kliniczny w swojej pracy wykorzystuje wiedzę psychologiczną w celu usprawnienia przebiegu leczenia, w poradnictwie oraz interwencji w sytuacjach kryzysowych. Absolwent tej specjalności potrafi zaplanować działania profilaktyczne wspierające rozwój osobisty.
Posiada kompetencje relacyjne, konieczne w nawiązywaniu kontaktu z osobami dorosłymi i z dziećmi. Potrafi współpracować z rodziną chorego. Posiada umiejętności i kompetencje niezbędne do niesienia pomocy w sytuacjach kryzysowych.
Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
Psychologowie z tej specjalności mogą wykorzystać praktycznie swoją wiedzę w takich miejscach pracy jak szpitale (odziały internistyczne i onkologiczne), szpitale psychiatryczne, ośrodki lecznicze, specjalistyczne poradnie, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, ośrodki pomocy społecznej, służby więzienne i mundurowe, ośrodki interwencji kryzysowej, ośrodki uzależnień, szkoły, przedszkola, domy dziecka.
Dokonując wyboru jednej z trzech oferowanych ścieżek fakultatywnych absolwent specjalności psychologia kliniczna poszerza swoje możliwości zawodowe. Wiedza i umiejętności zdobyte w ramach ścieżki fakultatywnej Psychologia w zarządzaniu przygotowują go do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w obszarze psychologii klinicznej oraz umożliwia świadczenie usług w obszarze psychologa organizacyjnego.
Program studiów
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studia I stopnia
W grudniu nieczynne w każdą sobotę. W dniach 23.12, 27.12, 30.12, 02.01, 03.01. od 10:00 do 14:00
Budynek RR, parter
ul. Ratajczaka 1-3
61-891 Poznań
- pn-wt: 09:00 - 16:00
- śr: 10:00 - 15:00
- cz-pt: 09:00 - 16:00
- so: 10:00 - 14:00