Opis kierunku
Studia w formule online (synchronicznie).
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.
Kierunek realizowany online jest efektem współpracy Uniwersytetów WSB Merito z Chorzowa, Poznania, Szczecina i Warszawy. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.
Nauki psychologiczne poświęcały tradycyjnie wiele uwagi na badanie negatywnych i patologicznych aspektów życia człowieka (lęki, stres, depresja itp.), pozostawiając na marginesie badanie aspektów pozytywnych, jak kreatywność, inteligencja emocjonalna, humor, mądrość, szczęście. Ostatecznym impulsem dla powstania dziedziny zwanej psychologią pozytywną były prace prof. Martina Seligmana z University of Pennsylvania, byłego przewodniczącego Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów.
Według Martina Seligmana, prekursora psychologii pozytywnej, dobre życie to życie pełne sensu, zaangażowania, dobrych relacji, pozytywnych emocji i osiągnięć (teoria dobrostanu). Psychologia pozytywna bada zarówno przyczyny, jaki i skutki dobrostanu, zajmuje się uwarunkowaniami i konsekwencjami dobrostanu.
W przeciwieństwie do tradycyjnej psychologii, która diagnozuje i leczy, psychologia pozytywna koncentruje się na ludzkich możliwościach i potencjale. Choć to stosunkowo młoda dziedzina, cieszy się wciąż rosnącą popularnością oraz wiarygodnością naukową. Jej mocną stroną jest dorobek naukowy jej twórców (Martin Seligman, B. Fredrickson, C. Dweck, C. Peterson, M. Csikszentmihalyi itd.) oraz potężny materiał badawczy. Na gruncie psychologii pozytywnej powstają interesujące teorie naukowe mające praktyczne zastosowanie w obszarze edukacji, zdrowia, rozwoju, a nawet w biznesie.
Chcesz skorzystać z dofinansowania Bazy Usług Rozwojowych?
Sprawdź nasze usługi w BUR: Wyszukiwarka usług - Baza Usług Rozwojowych - PARP
Jeśli nie możesz znaleźć usługi, która Cię interesuje, skontaktuj się z nami, a wprowadzimy ją specjalnie dla Ciebie!
Napisz: rekrutacja-sp@poznan.merito.pl
W sprawach związanych z rekrutacją (np. ilości dostępnych miejsc czy terminy składania dokumentów) skontaktuj się z naszym biurem rekrutacji, do którego kontakt uzyskasz na dole strony.
Jeśli zainteresował Cię ten kierunek i chcesz dowiedzieć się więcej w kwestiach merytorycznych (np. planu zajęć czy programu studiów) skontaktuj się z nami bezpośrednio - dsp@poznan.merito.pl
Cel studiów?
Celem studiów jest zdobycie i poszerzenie wiedzy z obszaru psychologii pozytywnej oraz umiejętności jej praktycznego zastosowania w życiu osobistym i zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru biznesu, edukacji i zdrowia
Co zyskujesz?
- Poznasz aktualną teorię oraz wyniki najnowszych badań z obszaru psychologii pozytywnej.
- Dowiesz się, jak stosować narzędzia interwencji pozytywnych w życiu osobistym i zawodowym.
- W trakcie zajęć najlepsi specjaliści w dziedzinie przekażą nie tylko niezbędną wiedzę, ale także pokażą, jak przełożyć ją na praktyczne i skuteczne działanie, które będziesz mógł przekształcić w realną pomoc ludziom poszukującym kreatywnych sposobów na zwiększenie swojego potencjału i podniesienie jakości życia zawodowego i społecznego.
- Zajęcia mają charakter warsztatowy z elementami wykładu.
Dla kogo?
Studia skierowane są do osób z wykształceniem wyższym, nastawionych na rozwój osobisty i zawodowy. Zapraszamy osoby zajmujące się pracą z ludźmi oraz interwencjami psychologicznymi z obszaru zdrowia, edukacji, rodzicielstwa i biznesu.
Bezpłatne szkolenia
Uczestnikom naszych studiów podyplomowych dajemy możliwość uzyskania dodatkowych umiejętności przez uczestnictwo w bezpłatnych szkoleniach z różnych obszarów, np. psychologii, biznesu, marketingu i nowych technologii.
Szkolenia realizowane są w II semestrze. Szczegółowe informacje przekazywane są przez koordynatora kierunku.
Program studiów
Program studiów podyplomowych na kierunku Psychologia pozytywna stosowana w WSB w Poznaniu.
Wykładowcy
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych
W listopadzie Biuro Rekrutacji jest nieczynne w każdą sobotę.
Budynek RR, parter
ul. Ratajczaka 1-3
61-891 Poznań
- pn-wt: 09:00 - 16:00
- śr: 10:00 - 15:00
- cz-pt: 09:00 - 16:00
- so: 10:00 - 14:00