Radosław Świątkowski
Radosław Świątkowski

Absolwent filologii germańskiej oraz kursów z zakresu metodyki nauczania języków obcych dorosłych. Prowadzi lektorat na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz praktyczną naukę języka niemieckiego na studiach podyplomowych Język niemiecki w biznesie. Podczas treningów językowych wspiera klientów prywatnych oraz firmowych w nabywaniu sprawności komunikacyjnej w języku niemieckim. Na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu szkoli wykładowców i studentów z wykorzystania nowoczesnych technologii w dydaktyce.

Agnieszka Rosińska
Agnieszka Rosińska

Wykładowca Business English i Business Communication na studiach wyższych oraz podyplomowych,  life coach oraz coach transformacji zawodowej. Trener języka angielskiego z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy z osobami dorosłymi. W latach 2014-2021 dyrektor Centrum Językowego WSB w Toruniu. Twórca autorskich sprofilowanych językowych kontentów e-learningowych oraz egzaminator międzynarodowych certyfikatów językowych TOEIC oraz Pearson Test of English General. 

Marcin  Czyżuk
Marcin Czyżuk

Absolwent filologii angielskiej, zarządzania oraz ATD Master Instructional Designer® Program. Wieloletni trener oraz koordynator biznesowych kursów językowych, wykładowca akademicki na studiach pierwszego i drugiego stopnia z zakresu wykorzystania technologii w dydaktyce oraz na studiach podyplomowych Business English. Dyrektor Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania, gdzie wraz z zespołem szkoli i doradza, jak efektywnie wykorzystać technologię w kształceniu dorosłych. Uczestnik licznych warsztatów i konferencji z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji dydaktyce oraz projektowania aktywności na ścieżce rozwoju dorosłych.  

Magdalena Zawiszewska
Magdalena Zawiszewska

Absolwentka lingwistyki stosowanej oraz studiów podyplomowych zarządzanie projektami. Wieloletni trener języka angielskiego w biznesie, kierownik Centrum Języków Obcych Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu i wykładowca na studiach wyższych oraz podyplomowych Business English. Właścicielka MZ Training Project, gdzie prowadzi treningi językowe dla firm. Podczas zajęć kładzie nacisk na komunikację, różnorodność oraz rozwój kompetencji miękkich. W pracy dydaktycznej znajduje zastosowanie dla myślenia projektowego, nowoczesnych technologii oraz tworzenia innowacji według Design Thinking.  

Karolina Gołębiowska
dr Karolina Gołębiowska

Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, wykładowczyni akademicka na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz podyplomowych z zakresu dydaktyki oraz aktywizujących form pracy z grupą. Metodyczka w Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania, gdzie wspiera wykładowców w doborze oraz opracowaniu materiałów stanowiących kontent kursów online. Absolwentka Akademii trenera online Grupy SET, licznych szkoleń z gamifikacji w szkolnictwie wyższym oraz wykorzystania sztucznej inteligencji w pracy naukowo – dydaktycznej.

Monika Stawska

Pasjonatka pozytywnej i konstruktywnej pracy z ludźmi. Trenerka, coach, mentorka dobrostanu, lektorka i trenerka języka angielskiego, terapeutka pedagogiczna, konsultantka kryzysowa oraz koordynatorka projektów unijnych z wieloletnim doświadczeniem w edukacji i rozwoju osobistym. Od 2004 roku związana z edukacją jako lektorka i nauczycielka języka angielskiego, prowadziła zajęcia w szkołach językowych, projektach unijnych, gimnazjach, liceach oraz na uczelni wyższej. W latach 2011–2022 autorka i koordynatorka projektów edukacyjnych w ramach programów Comenius, Erasmus+ i POWER. Przez wiele lat pełniła również funkcję metodyka i trenera wewnętrznego w szkole językowej. Od 2016 roku realizuje warsztaty i szkolenia dla nauczycieli oraz uczniów w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w tematyce dobrostanu, psychologii pozytywnej, komunikacji, współpracy, integracji oraz nowoczesnej metodyki nauczania języków obcych. Wspiera innych w odkrywaniu zasobów, budowaniu pewności siebie i podejmowaniu działań zgodnych z ich marzeniami i potencjałem. Wierzy w siłę uczenia się przez całe życie.

Magdalena Kaleta-Kuzińska

Nauczycielka akademicka, tłumaczka i trenerka nauczycieli. Orędowniczka mądrego wykorzystania AI w pracy nauczyciela. Współprowadziła moduł praktyczny w pierwszej edycji kursu „SI jako Twój asystent dydaktyczny” w sieci Uniwersytetów WSB Merito. Szkoli nauczycieli akademickich z nowoczesnych technologii, między innymi przy współpracy z Edunation Poland oraz Edumaster. Interesuje się nowoczesnymi technologiami w kontekście nauczania i uczenia się. Śledzi najnowsze doniesienia z dziedziny neurodydaktyki.

Rafał Mikicki

Właściciel RM Lingua, tłumacz i trener językowy.

Doświadczony w handlu zagranicznym. Jako specjalista ds. importu i eksportu nadzorował proces sprzedażowy i zakupy w dużych hurtowniach o międzynarodowym zasięgu działania. Prowadził negocjacje na szczeblu menadżerskim z zagranicznymi kontrahentami ściśle współpracując z działami produkcji i logistyki. Wielokrotnie wyjeżdżał na międzynarodowe targi do Niemiec, Włoch oraz Wielkiej Brytanii. Obecnie prowadzi własną firmę aktywnie uprawiając zawód tłumacza i trenera. Specjalizuje się w tłumaczeniach biznesowych, marketingowych i technicznych.