Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu "Praktycznie mówiąc o Leanie", które odbędzie się 6 października 2023 r. w godz. 11:00 – 15:00 na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin (ul. Śniadeckich 3, sala 302).
Wydarzenie jest darmowe - obowiązują zapisy
To pierwsze spotkanie z cyklu "Praktycznie mówiąc", który ma na celu wzbogacanie wiedzy uczestników w oparciu o wymianę doświadczeń i rozbudowanie sieci kontaktów. Podczas każdego ze spotkań uczestnicy wezmą udział w inspirujących warsztatach z praktykami, ekspertami lokalnymi z danego tematu. W ten sposób chcemy budować społeczność i wspierać biznesową energię regionu.
Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Magdaleną Długońską - Baba na LEANie.
Harmonogram wydarzenia:
- 11:00 – 11:10 Rozpoczęcie spotkania
- 11:10 – 11:50 "GEMBA WALK jako zdrowa forma szukania MUDY" – Katarzyna Stankiewicz
- 11:50 – 12:05 Przerwa
- 12:05 – 12:45 "Osobiste zarządzanie zmianą" – Agnieszka Skibniewska
- 12:45 – 13:05 Przerwa
- 13:05 – 13:45 "O istocie przyczyny źródłowej" – Magdalena Długońska
- 13:45 – 14:00 Przerwa
- 14:00 – 14:40 "Moderowanie spotkań angażujących pracowników" – Krzysztof Kowalski
- 14:40 – 15:00 Panel dyskusyjny i zakończenie spotkania
Zakres tematyczny:
-
GEMBA WALK jako zdrowa forma szukania MUDY
Opis warsztatu:
Firma jest jak działający organizm, który może mieć punkty "zapalne" i potrzebuje zapobiegania chorobie, czyli profilaktyki oraz codziennych działań. Moim sposobem na "problemy zdrowotne" firmy jest spacer, czyli Gemba Walk. W prelekcji opowiem o tym, czym jest i czym nie jest Gemba Walk, jak się do niego przygotować oraz w jaki sposób go przeprowadzić, a także zaprezentuję checklistę. Następnie przypomnę, czego właściwie szukamy - 8 rodzajów marnotrawstw, czyli MUDY, jak prawidłowo udokumentować zebrany materiał oraz co z nim zrobić. Odpowiem również na pytanie “dlaczego trzeba wracać do tych samych miejsc?”.
Prowadząca:
Katarzyna Stankiewicz – entuzjastka i praktyk Lean z wykorzystaniem psychologii w zarządzaniu. Koncentruje się na innowacjach, doskonaleniu i skutecznych rozwiązaniach, które przynoszą mierzalne efekty. Swoją uwagę skupia na zwiększeniu efektywności pracy, redukcji kosztów, eliminacji marnotrawstw, zwiększeniu ergonomii pracy i bezpieczeństwa. Posiada doświadczenie na stanowiskach Dyrektora Zarządzającego, Managera Lean i Dyrektora Produkcji. Aktualnie freelancerka, mentorka biznesowa i kompetencji menadżerskich. Rozwija cechy lidera, mające wpływ na motywowanie pracowników i skuteczne zarządzanie. Dyplomowana Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jednocześnie w dalszym ciągu zajmuje się audytami, doradztwem i szkoleniami kultury i narzędzi Lean Management.
-
Osobiste zarządzanie zmianą
Opis warsztatu:
Podczas warsztatu zaprezentowany zostanie cykl przejścia przez zmianę w odniesieniu do ścieżki rozwoju zawodowego - case study.
Prowadząca:
Agnieszka Skibniewska – od ponad 5 lat pracuje w firmie Vestas, która jest światowym liderem w produkcji i serwisowaniu turbin wiatrowych. Przez te lata zdobyła umiejętności i wiedzę, które umożliwiły jej wewnętrzny rozwój oraz awans na pozycję Junior Team Leadera. Poza kierowaniem zespołem, jest aktywnie zaangażowana w prowadzenie projektu o charakterze prospołecznym, ekologicznym i edukacyjnym, który ma na celu integrowanie pracowników oraz kreowanie pozytywnego wpływu na społeczeństwo i otoczenie.
-
O istocie przyczyny źródłowej
Opis warsztatu:
Czy każda przyczyna to przyczyna źródłowa?
Co nam daje jej odkrycie?
Jak ją odkryć?
Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania i wspólnie poszukać przyczyn źródłowych, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie!
Razem poskaczemy po drzewie, porozmawiamy o chorobach i popytamy "dlaczego?". Weź udział w warsztacie i sprawdź jak to wszystko łączy się z Lean.
Prowadząca:
Magdalena Długońska - pasjonatka Lean i zarządzania. Posiada ponad 10-letnie doświadczenia w produkcji i usługach. Certyfikowana ekspertka zarządzania zmianą. Wykładowczyni Uniwersytetu WSB Merito Szczecin i trenerka Lean. Ciągle poszukuje nowych wyzwań i możliwości rozwoju. W swojej pracy najbardziej ceni możliwość poznawania nowych, inspirujących osób. Prywatnie zakochana w górach, czytelniczka kryminałów. Współtwórczyni inicjatywy Lady Lean Network i twórczyni bloga "Baba na LEANie".
-
Moderowanie spotkań angażujących pracowników
Opis warsztatu:
Podczas warsztatu dowiesz się jak tworzyć agendę i agendę do agendy rutynowych spotkań. Będzie możliwość przećwiczenia w praktyce roli moderatora spotkania i zdobycia praktycznych umiejętności pełnienia tej roli, takich jak: jednoczesne utrzymywania uwagi na poruszanych tematach i płynności komunikacji między uczestnikami oraz podsumowywanie statusów i kolejnych, poruszanych tematów. Zaprezentowane zostaną przykłady działań na rzecz utrzymywania płynności realizowanych procesów i rozwiązywania pojawiających się problemów.
Prowadzący:
Krzysztof Kowalski - wykładowca na studiach wyższych oraz podyplomowych na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin. Pełni funkcję menedżera kierunku psychologia w biznesie. Od 2017 roku prowadzi własną działalność doradczą i szkoleniową. Absolwent Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie. Następnie ukończył studia MBA oraz Strategic Leadership Academy ICAN Institute. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Stoczni Szczecińskiej (1992 – 1998), Sonion Polska (1998 – 2007) i DGS Poland (2007 – 2017). Pracował w obszarze Zarządzania Jakością, Zarządzania Operacyjnego i Zarządzania Organizacjami w Polsce oraz Danii.
Partnerzy wydarzenia:
Zapraszamy!