Najczęściej wybierana uczelnia niepubliczna w Polsce
W opublikowanej w dniu 31.10.2023 r. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki informacji o wynikach rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie, na rok akademicki 2023/2024 Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu wraz z Filiami w Chorzowie i Szczecinie, jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w zachodniej Polsce.
Zainteresowani pełną treścią informacji ministerstwa znajdą ją na www.gov.pl.
Do tej pory zaufało nam ponad 550 000 studentów i absolwentów.
Z dniem 3 kwietnia 2023 roku w wyniku wysokiej oceny ewaluacji działalności naukowej Federacji WSB-DSW Merito, do której należy nasza uczelnia, zostaliśmy Uniwersytetem WSB Merito Szczecin.
Historia naszej uczelni zaczęła się w roku 1998. To wtedy udało się przeprowadzić pierwsze zajęcia z finansów i bankowości. Od tego momentu, przez kolejne lata rozwijaliśmy i udoskonalaliśmy ofertę. Dziś możemy pochwalić się licznymi nagrodami, prestiżowymi certyfikatami i złotymi medalami, które wyróżniają nas na tle wielu prywatnych uczelni z całego kraju. W naszej ofercie znajdują się wszystkie rodzaje studiów, szkolenia oraz studia MBA. Jednak to, z czego jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące naszych Absolwentów doskonale radzących sobie na wymagającym rynku pracy. Do tej pory zaufało nam ponad 550 000 studentów i absolwentów.
Dokładamy wszelkich starań, byś jako student mógł:
- łączyć wiedzę z różnych dziedzin i wykorzystywać ją w pracy
- wybrać kierunek, dzięki któremu nauczysz się, jak przekuć wiedzę w praktykę, np. prowadzić własny biznes
- spotkać ekspertów - stawiamy na networking oraz wymianę doświadczeń pomiędzy studentami a wykładowcami
- mieć kontakt z przedstawicielami świata biznesu (np. dużymi firmami z regionu wielkopolskiego) - na ich wykładach poznasz know-how bezpośrednio z branży i ciekawe case studies
- znaleźć pracę dzięki wsparciu Biura Karier i Praktyk, oraz wziąć udział w praktykach i stażach w Polsce i za granicą oraz skorzystać z oferty szkoleń
- rozwijać swoje umiejętności planowania kariery zawodowej, komunikacji interpersonalnej, identyfikacji i analizy danych, koordynacji projektów oraz krytycznego i kreatywnego myślenia
- mieć wpływ na naszą ofertę, programy studiów i sposób obsługi - jesteśmy otwarci na Wasze opinie, każdego roku badamy poziom zadowolenia studentów i monitorujemy losy naszych absolwentów.
Innowacyjni, przyjaźni, praktyczni
- Kładziemy nacisk na praktyczne nauczanie oraz innowacyjność – zajęcia na specjalnościach logistyki i informatyki odbywają się w laboratoriach wyposażonych w nowoczesne oprogramowanie, wykorzystywane na co dzień w małych i dużych przedsiębiorstwach.
- Wszystkie przedmioty realizujemy, korzystając z manuali – są to dodatkowe, dostępne dla studentów pomoce dydaktyczne standaryzujące proces nauczania; dzięki nim nauka jest efektywniejsza.
- Sesja ma charakter ciągły – egzaminy i zaliczenia nie są skumulowane na koniec semestru, odbywają się przez cały rok akademicki, co pozwala na systematyczne przyswajanie wiedzy.
- Wiedzę i umiejętności z wielu przedmiotów weryfikujemy przy pomocy projektów w formie pracy grupowej, prezentacji i przedsięwzięć rozwijających kompetencje społeczne.
- Na wybranych przedmiotach jedną z form kształcenia stanowią symulacje biznesowe – ukierunkowane na sprawdzenie umiejętności studenta w warunkach odwzorowujących rzeczywistość gospodarczą.
- Mamy system jednej oceny – studenci nie muszą osobno zaliczać ćwiczeń i wykładu z tego samego przedmiotu – ocena jest wspólna, a składają się na nią oceny cząstkowe uzyskane podczas całego kursu.
- Dni i godziny otwarcia działów uczelni, takich jak Dziekanat, Biblioteka, Dział Obsługi Finansowej Studenta czy Biuro Karier i Praktyk, są dostosowane do terminów zajęć zarówno studentów studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, tak by wszystkie potrzebne sprawy można było załatwić podczas przerw w zajęciach.