Co zyskujesz, studiując turystykę i rekreację?

forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy, średnio co drugi weekend.

 

online lub trad

Studia na tym kierunku zrealizujesz w sposób hybrydowy:

  • wykłady realizowane są zdalnie przy użyciu aplikacji MS Teams, 
  • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty odbywają się w salach wykładowych.

Jak wygląda taki hybrydowy układ zajęć?
W jednym dniu odbywają się tylko wykłady albo tylko ćwiczenia np. w sobotę uczysz się online z domu, a na uczelnię przyjeżdżasz w niedzielę.

 

Jeżeli Twoim sposobem na życie są podróże, sport i rekreacja, to kierunek idealny dla Ciebie. Nauczymy Cię, jak łączyć tę pasję i zainteresowania z zawodem w sektorze, który stał się wielkim przemysłem o znaczeniu regionalnym i światowym.
Na studiach na kierunku turystyka i rekreacja oferujemy specjalności z dziedzin, które są najbardziej poszukiwane na rynku pracy, np. hotelarstwo, gastronomia, turystyka międzynarodowa czy ekoturystyka.

Stale monitorujemy trendy i aktualne kierunki biznesowe na lokalnym rynku turystycznym, aby optymalnie dopasować profil naszych absolwentów do wymagań pracodawców. Szczególną wagę przykładamy także do języków obcych, nowoczesnych aplikacji informacyjnych oraz rozwoju przedsiębiorczości.

 

Kierunek pozwala na rozwinięcie kompetencji takich jak przedsiębiorczość, budowanie relacji i skuteczna komunikacja. Zapewnia studentom wiedze o aktualnych trendach w turystyce, hotelarstwie, obsłudze ruchu lotniczego. Pozwala na znalezienie ciekawej pracy.

Wierzbowska

Na zajęciach poznasz takie programy, jak Ekoncept, MerlinX, Amadeus, BlueVendo, KWHotel, S4H, czyli profesjonalne oprogramowanie do zarządzania masowymi rezerwacjami biletów lotniczych, noclegów w hotelach itp. Na takich programach pracują tour operatorzy, biura podróży i agencje eventowe.

zajęcia ogólnouczelniane

Zintegruj się i poznaj nas lepiej - w pierwszych dniach studiowania zapraszamy studentów do udziału w zajęciach Studiowanie w WSB Merito. Program ten zapewni Ci wdrożenie się w życie uniwersytetu, poznanie zasad studiowania, a przede wszystkim sprawi, że szybko poznasz grupę, w której będziesz studiować.

zajęcia kierunkowe i spec

Zdobywaj umiejętności praktyczne podczas zajęć “projekt semestralny”, w trakcie których wraz z zespołem projektowym wspólnie rozwiążecie konkretne problemy zawodowe pod okiem prowadzącego – doświadczonego praktyka. Projekty realizowane są w oparciu o case’y zaczerpnięte z praktyki oraz we współpracy z firmami.

 

zajęcia rozwijające umiejętności przyszłości

Rozwijaj uniwersalne kompetencje przyszłości w trakcie zajęć, podczas których kluczowe jest nastawienie na relacje, umiejętności organizacyjne, kompetencje twórcze, ciągłe uczenie się oraz etyczność działania. Zajęcia realizowane są w dwóch blokach: kompetencje przedsiębiorcze (biznesowe) i wyzwania przyszłości.

zajęcia pozaprogramowe

Możesz rozwijać także unikalny zestaw kompetencji podczas zajęć pozaprogramowych indywidualizujących ścieżkę kształcenia. Otrzymasz m.in. dostęp do certyfikowanych warsztatów organizowanych przez Biuro Karier i Praktyk i weźmiesz udział w innowacyjnych projektach społecznych organizowanych przez Uniwersytet wzbogacających Twoje portfolio.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito możesz skorzystać z pomocy Biura Karier i Praktyk i już w trakcie studiów zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

W celu usprawnienia tego procesu, umożliwiliśmy naszym studentom dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni. To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Kierunek Turystyka i rekreacja kierowany jest do osób, które pasjonują się podróżami, sportem i aktywnym wypoczynkiem i chcą wiązać z tą pasją pracę zawodową.

Cechy kierunku:

Tryby
nauka z wykorzystaniem najnowszych systemów stosowanych w branży
Organizacja
zajęcia prowadzone przez praktyków
Laptop
stałe śledzenie trendów i uaktualnianie programów zajęć
możliwość odbycia praktyk w wiodących firmach z branży
możliwość połączenia studiów z pracą zawodowa

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Zarządzać przedsiębiorstwem turystycznym, zespołem, projektem.
Tworzyć strategie rozwoju firm i organizacji związanych z turystyką
Organizować eventy i wydarzenia oraz prowadzić zajęcia rekreacyjne.
telefon
Przygotowywać oferty turystyczne dla różnych grup odbiorców oraz obsługiwać ruch turystyczny w oparciu o najnowsze trendy i rozwiązania.
Wykorzystywać nowoczesne narzędzia marketingu społecznościowego do promowania produktów turystycznych.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Dietetyka i turystyka zdrowotna
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 400 zł
Ekoturystyka
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 400 zł
Hotelarstwo i gastronomia
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 400 zł
Obsługa ruchu lotniczego
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 400 zł
Organizacja eventów w turystyce
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 400 zł
Turystyka międzynarodowa i pilot wycieczek
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 400 zł
Zarządzanie biznesem turystycznym
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 400 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Marcin Budzewski
Edyta Dubois
Grześ
Mirosław Gumularz
Artur Kwasek
Marzena Mieczkowska
dr Renata Runiewicz WSB
dr Iwona Bąbiak
mgr Marcin Budzewski

Absolwent  Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz Rozwoju Regionalnego i Polityki Regionalnej w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych UW. Od 1994...

dr Edyta Dubois

Doktor nauk prawnych w zakresie prawa, prawa administracyjnego. Stopień naukowy został nadany uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 

 

Zainteresowania naukowe koncentruje przede wszystkim wokół problematyki samorządu...

Barbara Grześ

Wykładowca akademicki na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Doświadczony menedżer, certyfikowany Coach i Trener Biznesu, certyfikowany Mentor i Coach Kryzysowy, Trener szwajcarskiego systemu STRUCTOGRAM®, konsultant oraz przedsiębiorca – właściciel S.M.A.R.T. Business Coaching.

dr Mirosław Gumularz

Studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez The Catholic University of America, Columbus School of Law.

 

Ukończył także studia podyplomowe „Prawo Dowodowe” na Wydziale Prawa i Administracji UJ...

dr Artur Kwasek

Łowiczanin. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2008 obronił doktorat z ekonomii w zakresie z nauk o zarządzaniu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, pisząc dysertacje na temat „Efektywnościowych modeli zarządzania w warunkach gospodarki...

Marzena Mieczkowska

Ceniony ekspert w dziedzinie zarządzania personelem, wykładowca, praktyk i trener biznesu. Doświadczony manager. Coach.
Finalistka konkursu „Dyrektor Personalny Roku” w 2001r.  Zdobyła dwukrotnie prestiżowe Godło „Inwestor w Kapitał Ludzki (2001, 2002).

 

Od wielu lat...

dr Renata Runiewicz

Doktor Renata Runiewicz jest współpracownikiem badawczo dydaktycznym o zasięgu interdyscyplinarnym. Badania Pani Doktor są także umiędzynarodowione, ponieważ skoncentrowane są na regionie państw bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) i ich współpracą z Polską i Rosją, a to wynika z...

dr Iwona Bąbiak

Psycholog społeczny, wykładowca i adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Ekspertka ds. integracji cudzoziemców w Polsce. Z zamiłowania trenerka kompetencji międzykulturowych i glottodydaktyczka.

Absolwentka wydziału psychologii i socjologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie....

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów I stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF