Adam Michalczyk

Przez osiem lat swojej kariery zawodowej pracował w największej firmie e-commerce w Polsce - Allegro. Był tam programistą, administratorem systemów, menedżerem, Scrum Masterem, Product Ownerem, Executive Coachem. I, to co dla niego najważniejsze według niego, szefem dla 20 Scrum Masterów w organizacji. Mówi on o tym okresie, że jest bardzo wdzięczny Allegro, za różnorodne doświadczenie w pracy z zespołami, zwinnością organizacji, Scrumem, które zdobył kiedy Allegro odkrywało drogę zwinności w dużej skali.

 

Od 2015 roku współtworzy grupę Agile Rebels. Pomaga organizacjom być zwinnymi. Organizational Design Consultant i trener Scrum.

Od 2017 roku Professional Scrum Trainer organizacji Scrum.org.

 

Jako część społeczności Agile, Adam przywiózł do Polski anty konferencję Agile Coach Camp i jest dumny z bycia częścią społeczności skupionej wokół tego wydarzenia. Współorganizator grupy Scrumvival. Częścią jego działania jest występowanie na konferencjach w roli mówcy, opowiadając o różnych aspektach samoorganizacji, zwinności i przywództwa.

Andrzej Zińczuk

Entuzjasta i gorący zwolennik wykorzystywania metodyk zwinnych przy prowadzeniu projektów, szczególnie IT. W swojej karierze zawodowej pełnił role związane zarówno z procesem wytwarzania oprogramowania (deweloper i architekt), zarządzaniem rozwoju produktów (project manager i product owner) oraz zarządzaniem zespołami i organizacją (menedżer, współwłaściciel software house’u). Jego przygoda z agile rozpoczęła się w 2010 roku, podczas poszukiwań bardziej efektywnych sposobów realizacji projektów dla swoich Klientów. Od tamtej pory zawodowo zajmuje się usprawnianiem pracy zespołów deweloperskich. Przez ponad 4 lata jako Scrum Master i menedżer zajmował się poprawą efektywności wytwarzania oprogramowania w PayU. Był tam odpowiedzialny za rozwój Scrum Masterów i zespołów deweloperskich w stosowaniu Scruma.

 

Od 2015 roku współtworzy grupę Agile Rebels. Pomaga organizacjom być zwinnymi. Organizational Design Consultant i trener Scrum. Od 2017 roku Professional Scrum Trainer organizacji Scrum.org.

 

Współorganizator grup społeczności zwinnych Scrumvival, Agile Coach Camp Poland oraz Agile Poznań. Głęboko wierzy, że rolą Scrum Mastera jest uwalnianie kreatywności i inteligencji u innych osób.

 

Paweł Łopatka
dr Paweł Łopatka

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse. Z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu związany od 2016 roku. Poza pracą naukową i dydaktyczną, odbywał staże i pracował w agendach rządowych (m.in. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Skarbu Państwa). Pracował również w firmach zajmujących się realizacją projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej (e-usługi), doradztwem dla jednostek samorządu terytorialnego, a także projektowaniem gier komputerowych. Ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wydziale Prawa oraz Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie przygotowuje pracę doktorską związaną z funduszami strukturalnymi i ich wpływem na rozwój regionalny (z wykorzystaniem modelowania ekonometrycznego). W pracy naukowej zajmuje się problematyką rozwoju społeczno-gospodarczego, raportowaniem finansowym, zrównoważonym rozwojem i funduszami strukturalnymi. Realizuje się także na płaszczyźnie dydaktycznej prowadząc przedmioty ekonomiczne, finansowe oraz ilościowe. Przebywał na stypendium na Wydziale Nauk Przyrodniczych i Matematycznych Uniwersytetu w Oslo (Norwegia).

Joanna Oleśków-Szłap
Joanna Oleśków-Szłapka

Od ponad 20 lat wykładowca na Politechnice Poznańskiej i Uniwersytecie WSB Merito prowadząca zajęcia w języku polskim i angielskim z zakresu logistyki, zarządzania produkcją i projektami, zarządzania innowacjami i strategii rozwoju przedsiębiorstw. Autorka ponad 70 publikacji naukowych z dziedziny logistyki i zarządzania produkcją. Biorąca udział w projektach unijnych i biznesowych. W wolnym czasie mama dwójki dzieci, uprawiająca crossfit i lubiąca podróżować i uczyć się hiszpańskiego.

 Anna Scheibe
Anna Scheibe

Doktor Nauk Ekonomicznych w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Wykładowca uczelni wyższych z dwudziestoletnim doświadczeniem, prowadząca zajęcia na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Trener i konsultant biznesowy świadczący usługi doradcze i szkoleniowe w zakresie szeroko rozumianych metodyk zarządzania projektami, strategii konkurowania i marketingowych dla dużych i małych przedsiębiorstw. Uczestniczka wielu projektów współpracy nauki z biznesem. Obecnie także współwłaściciel przedsiębiorstwa realizującego projekty wdrażania rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji, Industry 4.0 i IoT. Autorka kilkudziesięciu polskich i zagranicznych publikacji naukowych.