Menedżer kierunku studiów dietetyka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca akademicki z zakresu technologii żywności na studiach pierwszego stopnia. Mgr inż. technologii żywności i żywienia człowieka, specjalista psychodietetyki. W ciągu ostatnich 20 lat teorię i praktykę łączył kierując przedsiębiorstwami z różnych branż przemysłu spożywczego m.in. ubojnią marki Duda, mroźnią marki Jarzyny Meyer oraz prowadząc własną działalność produkcyjną. Absolwent kierunków technologia żywności i żywienia człowieka oraz dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, studiów podyplomowych z dietetyki na Uniwersytecie SWPS, studiów podyplomowych rachunkowość i kontrola finansowa na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych poradnictwo i terapia osób uzależnionych w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej w Warszawie. Obecnie w trakcie uzyskiwania uprawnień z zakresu terapii uzależnień oraz coachingu/mentoringu.
Doradczyni żywieniowa, specjalistka psychodietetyki. Członkini Komitetu Nauk o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk, gdzie aktywnie uczestniczy w działaniach Komisji Żywienia Dzieci i Młodzieży. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego, na którym ukończyła studia na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Człowieka, studia farmaceutyczne na Wydziale Farmaceutycznym oraz obroniła doktorat i uzyskała tytuł doktora habilitowanego. Od kilkunastu lat kształci dietetyków i psychodietetyków prowadziła zajęcia dydaktyczne na uczelniach wyższych m.in. Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, Uniwersytecie Opolskim oraz od 2023 r. na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Prowadzi warsztaty i szkolenia z dietetyki i psychodietetyki zarówno dla dietetyków i psychodietetyków, jak i lekarzy oraz psychologów. Propaguje wiedzę żywieniową i psychodietetyczną prowadząc m.in. swoją stronę internetową www.zablocka-slowinska.com, nagrywając podcast pt. „Nawigacja – zdrowa relacja z jedzeniem” oraz uczestnicząc w mediach społecznościowych. Od kilkunastu lat łączy badania naukowe z obszaru dietetyki z praktyką dietetyczną i psychodietetyczną wspierając osoby z otyłością i zaburzeniami metabolicznymi m.in.: insulinoopornością, dyslipidemią, zaburzeniami hormonalnymi (Hashimoto, PCOS), a także z zaburzoną relacją z jedzeniem i zaburzeniami odżywiania, w tym anoreksją, bulimią, napadowym objadaniem się, jedzeniem emocjonalnym. Pracując z pacjentami stawia na wsparcie interdyscyplinarne, podkreślając rolę zespołu terapeutycznego: lekarza, dietetyka, psychodietetyka, psychologa i/lub psychoterapeuty.
Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biotechnologia, biotechnolog, technolog żywności, specjalistka psychodietetyki. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Dydaktyk z pasją, od kilkunastu lat kształci dietetyków i technologów żywności. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Opolskim oraz od 2023 r. na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, a wcześniej także na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Adiunkt na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Łączy pracę na uczelni z praktyką dietetyczną i psychodietetyczną wspierając osoby z zaburzeniami odżywiania, otyłością i zaburzeniami metabolicznymi.
Menedżer kierunku zdrowie publiczne. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego, pielęgniarz. Certyfikowany doradca okołotestowy HIV/AIDS. Doświadczony menedżer opieki zdrowotnej, ekspert w dziedzinie zarządzania ochroną zdrowia, etyki zarządzania i organizacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz związaną z ochroną zdrowia. Prowadzi badania naukowe z dziedziny zarządzania w ochronie zdrowia, zdrowia publicznego, nauk o zdrowiu, zarządzania w pielęgniarstwa i epidemiologii. Absolwent studiów Executive MBA w Ochronie Zdrowia (Porto Business School), MST - Gestion et Management de la Sante (Universite Paris 13 Sorbonne - Cite), DESS Manager de la Distribution en Milieu National et International (Universite du Litoral Cote d’Opale, Dunkerque).
Doktor nauk farmaceutycznych, technolog żywności i doradca żywieniowy, specjalista psychodietetyki, posiada kilkunastoletnie praktyczne doświadczenie w pracy z pacjentami. Wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dietetyki oddziału wrocławsko-opolskiego. Członek Towarzystwa Psychodietetyki. Prowadzi badania naukowe z zakresu żywienia w przewlekłym zapaleniu zatok przynosowych oraz stanu odżywienia dzieci po transplantacji krwiotwórczych komórek macierzystych. Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Dietetyki i Bromatologii na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów kierunków farmacja i dietetyka. Od 2023 r. wykładowca kierunku dietetyka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Tytuł doktora nauk farmaceutycznych w specjalności Bromatologia (analiza żywności i żywienie człowieka) uzyskała na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Ponadto ukończyła kursy z zakresu żywienia w bariatrii oraz psychodietetyki.
Doktor w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki farmaceutyczne. Prowadzi badania naukowe z obszaru ostrej białaczki limfoblastycznej u dzieci i młodzieży oraz odległych następstw leczenia onkologicznego. Współpracuje naukowo z Katedrą i Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Wykładowca akademicki z wieloletnim stażem. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu z zakresu marketingu strategicznego na rynku farmaceutycznym. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika aptek, hurtowni farmaceutycznej zajmującej się obrotem radiofarmaceutyków stosowanych do diagnostyki onkologicznej pozytonowej tomografii emisyjnej oraz w dziale farmacji w zakładzie opiekuńczo–leczniczym.
Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biotechnologia. Działalność naukową koncentruje na problematyce biotechnologicznego wykorzystania niekonwencjonalnych drożdży Yarrowia lipolytica oraz jakości mikrobiologicznej surowców i gotowych produktów spożywczych. Dydaktyk z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych. Współautor podręcznika „Mikrobiologia żywności – teoria i ćwiczenia” przeznaczonego dla studentów uczelni rolniczych, technicznych oraz pracowników przemysłu żywnościowego. Autor licznych publikacji naukowych w specjalności biotechnologia. Popularyzator działań promujących naukę. Wieloletni członek zarządu Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności oddział Wrocław.
Fizyk teoretyczny, biolog, psycholog kliniczny, pedagog, filozof, teolog i kompozytor muzyki poważnej. Absolwentka m. in. Uniwersytetu Wrocławskiego, Nelson Mandela University, Apsley Business School, Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej oraz licznych kursów specjalistycznych i studiów podyplomowych realizowanych na polskich oraz zagranicznych uczelniach, w tym Stanford University, Icahn School of Medicine at Mount Sinai, Duke University, The University of Edinburgh. Jako naukowiec specjalizuje się w badaniach interdyscyplinarnych z pogranicza nauk szczegółowych i humanistycznych, a do najbardziej interesujących ją obszarów badawczych należą metody matematyczne relatywistycznej mechaniki kwantowej i kwantowej teorii pola, teoria kategorii, epigenetyczne i neurobiologiczne czynniki starzenia się organizmów, filozofia umysłu, teologia analityczna oraz neuropsychologia. Jej największymi fascynacjami naukowymi są czas i świadomość. Z Uniwersytetem WSB Merito we Wrocławiu związana jest od 2018 roku. Posiada też doświadczenie jako wykładowca na innych uczelniach, nauczyciel w liceum oraz laborantka w Katedrze i Zakładzie Biofizyki i Neurobiologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Aktualnie bierze udział w międzynarodowym projekcie badawczym dotyczącym zastosowań rachunku fraktalnego w naukach fizycznych, chemicznych, biologicznych i medycznych. Bezustannie podnosi swoje kwalifikacje realizując kolejne kierunki studiów, studia podyplomowe, kursy specjalistyczne i doktoraty eksternistyczne. Pasjonuje się także malarstwem olejnym, żeglarstwem morskim i akrobatyką sportową.