dr Anna Orzeł
dr Anna Orzeł

Prawnik, ekspert z dziedziny logistyki, specjalizuje się w transporcie drogowym. Prodziekan ds. organizacyjnych i rozwoju na Wydziale Finansów i Zarządzania we Wrocławiu. Kierownik merytoryczny studiów podyplomowych z zakresu logistyki i transportu, prowadzi zajęcia ze studentami na studiach I i II stopnia oraz podyplomowych. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Absolwentka kierunków prawo oraz administracja na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada certyfikat European Senior Logistician ESLog. Biznesowo szkoleniowiec i doradca w zakresie prawa w transporcie. Od 2006 r. sędzia arbitrażowy w sprawach gospodarczych. Z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito) związana od 2010 r. Autorka wielu artykułów w tematyce TSL. Interesuje się zastosowaniem nowych technologii w branży logistycznej ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień transportowych i smart city. Prywatnie pasjonatka gór i podróży z plecakiem.

 

Dr Anna Orzeł jest również ekspertem WSB w mediach. Wywiady i komentarze medialne przez nią udzielane dostępne są w Centrum Prasowym WSB.

dr hab. inż. Andrzej Bujak, prof. UWSB Merito

Logistyk i specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa i problemów militarnych. Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Wcześniej Rektor Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz Prorektor Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Uczestnik międzynarodowych misji stabilizacyjnych w Iraku. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny. Autor i współautor ponad 200 publikacji, w tym kilku monografii. Posiada bogatą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Członek wielu prestiżowych organizacji w tym Komitetu Transportu PAN (w latach 2007-2010, 2013 i obecnie) oraz zdobywca wielu nagród. Posiada certyfikat „European Senior Logistician” Europejskiego Towarzystwa Logistycznego.

mgr inż. Mariusz Bukowski

Specjalista w zakresie szkoleń managerów, spedytorów, pracowników kadr i kierowców zawodowych. Szkolenia najczęściej poprzedza wywiadem i analizą posiadanej dokumentacji, tak by dopasować program szkolenia do indywidualnych potrzeb klienta. Przygotowuje i prowadzi szkolenia dotyczące całego obszaru zainteresowania a treningi dostosowuje do specyfiki pracy szkolonej grupy oraz potrzeb klienta - opracowuje także standardy obiegu dokumentacji oraz procedury nadzoru i kontroli wewnętrznej. Ma doświadczenie praktyczne w kierowaniu zespołem oraz w kontroli. Przez sześć lat tworzył a później kierował terenowymi strukturami Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Doświadczenie w kierowaniu zespołem ludzi zdobywał również podczas przeszło dziesięcioletniej pracy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Wałbrzychu na stanowisku Egzaminatora Nadzorującego i Kierownika Działu Egzaminowania i Obsługi Klienta. Rzetelne przygotowanie merytoryczne połączone z dużym praktycznym doświadczeniem i otwartą postawą gwarantuje wysoki poziom prowadzonych przez niego szkoleń oraz bardzo wysoką ich skuteczność.

dr Anna Brdulak

Doktor w dziedzinie nauk ekonomicznych, dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Specjalistka w obszarze inteligentnych miast (smart cities), zrównoważonego rozwoju i komunikacji interpersonalnej. Certyfikowana trenerka biznesu z zakresu umiejętności miękkich. Prowadziła warsztaty dla firm z zakresu m.in.: relacji przełożony-podwładny, asertywności, rozwiązywania konfliktów, zarządzania czasem oraz motywowania pracowników. Dwukrotna laureatka grantu UM Wrocław na realizację rocznych projektów z biznesem (ARAW Sp. z o.o., Nokia). Ekspertka programu Climate Leadership UNEP/ Grid Warszawa pod egidą ONZ. Wspólnie z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych współtworzyła Krajowy Plan Sprawiedliwej Transformacji. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i podyplomowych studiów psychologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładowczyni Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu

Tomasz Smal
płk (rez.) dr hab. inż. Tomasz Smal, prof. UWSB Merito

Ekspert z zakresu kreowania kompetencji przywódczych i budowania zespołów oraz zrównoważonego rozwoju w obszarze funkcjonowania systemów logistycznych i bezpieczeństwa. Kierownik merytoryczny studiów podyplmowych neurolider - przywództwo ekstremalne. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie pracy w siłach zbrojnych na stanowiskach kierowniczych, szkoleniowych i logistycznych. Uczestniczył w operacjach międzynarodowych poza granicami kraju oraz w strukturach NATO. Pełnił funkcje menedżerskie na uczelni wojskowej jako Dyrektor Instytutu i Dziekan. Obecnie trener liderów i wykładowca akademicki przedmiotów m.in.: systemy logistyczne i transport, utrzymanie systemów technicznych, zarządzanie zespołem, przywództwo. Angażuje się w międzynarodowe projekty naukowe z zakresu logistyki, bezpieczeństwa i edukacji liderów w tym projekty edukacyjne wzmacniające kompetencje przywódcze kandydatów na oficerów i oficerów młodszych.


Tomasz Smal jest również ekspertem WSB Merito w mediach. Wywiady i komentarze medialne przez niego udzielane dostępne są w Centrum Prasowym WSB.

Alicja Gębczyńska
dr hab. inż. Alicja Gębczyńska

Specjalista w zakresie zarządzania procesami w sektorze biznesowym i publicznym, posiada doktorat z ekonomii z zakresu zarządzania procesami i zarządzania jakością. Menedżer kierunku studiów inżynieria zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca kierunku logistyka na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich, gdzie prowadzi zajęcia m.in.: Projektowanie strategii w ujęciu procesowym, Projektowanie procesów logistycznych, Normalizacja i zarządzanie jakością oraz Inżynieria jakości. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy akademickiej zdobyte w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito), na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Politechnice Śląskiej, w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu oraz w Międzynawowym Instytucie Zarządzania Logistyką (IML) w Paryżu. Autor i współautor licznych artykułów naukowych oraz monografii wydawanych w Polsce i za granicą, laureat konkursów grantowych i staży badawczych. Członek Federacji Naukowej WSB-DSW. Przez wiele lat prowadziła własną firmę szkoleniową, dziś aktywnie współpracuje z biznesem i sektorem publicznym. Jest certyfikowanym wykładowcą programu ADONIS wykorzystywanego do zarządzania i optymalizacji procesów biznesowych, biegle posługuje się programem ADOscore umożliwiającym implementację strategicznej karty wyników. W wolnych chwilach uprawia sport - pilates, narciarstwo oraz jogę. 

Agata Kobyłt

Asystentka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, w Instytucie Logistyki od roku 2011, przewód doktorski otworzyła w 2014 r. Koordynator w projekcie finansowanym a Erasmus +. Pracowała jako dyrektor ds. finansów i logistyki w firmie usługowej w branży budowlanej. Autorka książek i publikacji. Realizowała projekty i szkolenia dla czołowych przedsiębiorstw polskich i zagranicznych w zakresie optymalizacji zarządzania zapasami, usprawnianiu procesów i procedur oraz systemach controllingu logistycznego. Trener biznesu i konsultant wielu firm polskich i międzynarodowych. Posiada międzynarodowy certyfikat ESLog – European Senior Logistician – certyfikat na poziomie doradczym. Specjalizuje się w tematach: podstawy logistyki, logistyka zaopatrzenia, controlling logistyczny, zarządzanie produktem w logistyce.

mgr inż. Adam Lepak

Pracownik Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu. Wykładowca i instruktor zagadnień związanych z transportem drogowym. Posiada certyfikat uczestniczenia w specjalistycznym 6-miesięcznym kursie dla kandydatów na stanowisko inspektora Inspekcji Transportu Drogowego zorganizowanym przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego oraz projekt PHARE PL9908.01 pn. ”Przygotowanie bazy prawnej i utworzenie Inspekcji Transportu Drogowego w Polsce”. Współautor broszury : Praktyczne uwagi na temat: Prawidłowego Mocowania ładunków wydanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu.

Marek Dąbrowski

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, doświadczony menedżer w zakresie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy, doradca, trener. Przez 8 lat Dyrektor Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych „Dolny Śląsk”. Uczestnik wielu Komisji Międzynarodowych jako reprezentant polskiego ministerstwa ds. transportu, dotyczących bilateralnych kontaktów w międzynarodowym transporcie drogowym rzeczy i osób. Obecnie trener i doradca transportowy.

dr inż. Aleksander Szlachta

Doktorat w specjalności logistyka obronił na Akademii Obrony Narodowej. Praktyk, zawodowo związany z logistyką, przez wiele lat pracował na stanowiskach kierowniczych w logistyce wojska.  Posiada świadectwo kwalifikacyjne Ministerstwa Finansów dla osób prowadzących usługowo księgi rachunkowe. Autor i współautor opracowań i artykułów z zakresu kosztów i efektywności procesów logistycznych, infrastruktury logistycznej i logistyki wojska.

prof. dr hab. Sabina Kauf

Dyrektor Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości na Uniwersytecie Opolskim. Swoje zainteresowania naukowe skupia przede wszystkim na badaniach rynkowych w logistyce, logistyce miasta, zarządzaniu logistyczno-marketingowemu jednostek terytorialnych oraz wykorzystaniu założeń logistyki w realizacji zadań publicznych. Pracę doktorską napisała w ramach stypendium DAAD w Uniwersytecie w Poczdamie, habilitację uzyskała w 2011 r. na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na podstawie rozprawy pt. „Orientacja marketingowa i logistyczna w zarządzaniu regionem”, tytuł profesora nauk społecznych otrzymała w 2020 r.  Autorka ponad 130 publikacji, w tym 11 książek. Swoje prace prezentowała na wielu konferencjach krajowych i zagranicznych.

dr hab. inż. Adam Sadowski

Zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Zakładzie Logistyki na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z dziedziny ekonomii, logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na takich obszarach badawczych, jak logistyka zwrotna, strategiczne zarządzanie łańcuchami dostaw, zielona logistyka. Aktualnie jest Członkiem Prezydium Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Łodzi. Jest również Członkiem Rady Programowej czasopisma Logistyka Odzysku poświęconego problematyce logistyki i zrównoważonego zarządzania łańcuchami dostaw.

Jarosław Kłosowski
Jarosław Kłosowski

Prowadzi zajęcia z zakresu dobrych praktyk w logistyce, logistyki w gospodarce światowej i nowoczesnych systemów magazynowania. Przez wiele lat pełnił kluczowe role przy realizacji nowatorskich projektów w zakresie logistyki. Wdrażał unikalne rozwiązania w rozległych systemach dystrybucji, zajmował się optymalizacją łańcucha dostaw i gospodarką magazynowa. Kierował największymi operacjami i firmami logistycznymi w Polsce. Kierował operacjami magazynowymi w Szwecji i na Węgrzech, w Anglii wdrażał projekt zaopatrzenia dla Nissan i Rover, pracował przy dużych projektach logistycznych w Holandii. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.