Wygodne zapisy na studia - krok po kroku

Studia podyplomowe możesz podjąć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Sprawdź konieczne nową możliwość przejścia procesu rekrutacji z Kontem Kandydata. Zaprojektowaliśmy je tak, by maksymalnie ułatwić Ci zostanie studentem Uniwersytetu WSB Merito. 

 

Co zyskujesz, zakładając konto: 

  • cały proces rekrutacji przejdziesz online 
  • dostarczysz dokumenty, podpiszesz umowę i dokonasz płatności rekrutacyjnych z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu 
  • sprawdzisz status swoich rekrutacji oraz historię zapisów 
  • w każdej chwili dokończysz przerwany proces uzupełniania formularza rejestracyjnego.  

Rekrutacja z Kontem Kandydata

KROK 1.

Spośród kierunków studiów podyplomowych wybierz jeden dla siebie - lista kierunków, przejdź do

zapisów online i wybierz opcję “Załóż konto” w prawym, górnym rogu.

KROK 2.

Zaloguj się do Konta Kandydata, w którym będziesz mógł wypełnić zapis na studia. Znajdziesz tu również listę wszystkich niezbędnych dokumentów, które trzeba dostarczyć, by spełnić wymogi rekrutacyjne i zostać uczestnikiem studiów podyplomowych Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu.

 

Po zapisie online wgraj na konto:

  • skan dyplomu ukończenia studiów wyższych -oryginał lub odpis do wglądu okaż w Biurze rekrutacji,
  • dowód wniesienia opłaty wpisowej, którą można dokonać przelewem (nie dotyczy w okresie promocji 0 zł wpisowego).

Kandydat zobowiązany jest przedłożyć powiązany z dyplomem dokument wywołujący skutki prawne na terytorium RP, tj. klauzulę apostille lub kopię konsularną niewymagającą klauzuli apostille, jeżeli chce powoływać się na swój dyplom w celu uzyskania okreslonych uprawnień na terytorium RP.

 

Jeśli posiadasz dyplom studiów wyższych wydany przez zagraniczną uczelnię, dodatkowo skompletuj:

  • dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych oraz dodatku/suplementu - zalegalizowanym lub zaopatrzonym w klauzulę apostille (oryginał do wglądu),
  • tłumaczenia powyższych dokumentów na język polski, sporządzonych lub poświadczonych przez tłumacza przysięgłego.
  • apostille lub legalizację należy dostarczyć maksymalnie do końca rekrutacji. Po dostarczeniu kompletu wymaganych dokumentów kandyat/ka zostaje przyjety/a na studia podyplomowe. 

Cudzoziemcy dodatkowo zobowiązani są przedstawić:

  • do wglądu paszport/dowód osobisty, strona ze zdjęciem; w przypadku podwójnego obywatelstwa i dwóch paszportów prosimy o wybranie i posługiwanie się jednym.
  • oświadczenie o znajomości języka polskiego na poziomie pozwalającym na podjęcie studiów podyplomowych w j. polskim na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. 
KROK 4.

Po weryfikacji kompletności wszystkich otrzymanych od Ciebie dokumentów, przekażemy Ci informację o przyjęciu na studia. Jeśli zdiagnozujemy jakieś błędy lub braki, będziemy Cię o tym na bieżąco informować.

 

Zapoznaj się z informacja nt. organizacji roku akademickiego czy zasadami wystawiania faktury.

KROK 5.

To wszystko! Zostałeś przyjęty na studia podyplomowe na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu!

 

W październiku będziesz mógł:

  • zalogować się do Extranetu
  • sprawdzić harmonogram pierwszego zjazdu. Informacje dotyczące pierwszego zjazdu (termin, godziny oraz plan zajęć) zostaną przesłane przez Dział Studiów Podyplomowych na wskazany w formularzu adres e-mail na około 2 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem zajęć.
KROK 3.

Po założeniu konta i wypełnieniu formularza złóż komplet dokumentów, dostarcz wymagane oryginały oraz podpisz umowę o świadczenie usług edukacyjnych. Wykaz dokumentów oraz terminy ich dostarczenia wskazane zostaną przez Uniwersytet w Koncie Kandydata lub korespondencji e-mail. Tylko dzięki Kontu Kandydata możesz to zrobić online, szybko i wygodnie!

 

Pamiętaj, aby dostarczyć nam do wglądu oryginał dyplomu ukończenia studiów wyższych lub inne wymagane dokumenty.
Możesz to zrobić osobiście, przesłać listem, kurierem lub do Paczkomatu WRO109M (nr tel. do nadania paczki: 532 541 134).

Rekrutacja bez zakładania konta

KROK 1.

Wybierz kierunek studiów odpowiedni dla siebie, przejdź do zapisów online i rozpocznij wypełnianie formularza rejestracyjnego.

KROK 2.

Po wypełnieniu formularza i zakończeniu rejestracji wyślemy na Twój adres e-mail automatycznie wygenerowane i wypełnione dokumenty.  

Spokojnie, poprowadzimy Cię przez proces zapisu oraz przypomnimy o wszystkich wymaganych dokumentach, które musisz jeszcze zgromadzić.

KROK 3.

Dostarcz do nas komplet dokumentów wraz z podpisaną i zaparafowaną na każdej stronie umową. Wykaz dokumentów oraz terminy ich dostarczenia otrzymasz w korespondencji e-mail. Aby proces rekrutacji na studia nie sprawił Ci kłopotu, możesz to zrobić na kilka sposobów:

  • przychodząc osobiście do Biura Rekrutacji
  • korzystając z wrzutni na dokumenty rekrutacyjne (bud.A)
  • wysyłając je do nas pocztą tradycyjną lub kurierem
  • wysyłając je do paczkomatu Inpost znajdującego się przy uczelni - podaj numer paczkomatu WRO109M oraz numer telefonu +48 532 541 134.
KROK 4.

Po weryfikacji kompletności wszystkich otrzymanych od Ciebie dokumentów, przekażemy Ci informację o przyjęciu na studia. Jeśli zdiagnozujemy jakieś błędy lub braki, będziemy Cię o tym na bieżąco informować.

 

Bądź spokojny, w razie pytań, pracownicy Biura Rekrutacji pomogą Ci i przekażą wszelkie niezbędne informacje. Cały czas jesteśmy z Tobą w kontakcie telefonicznym i e-mailowym!  

 

Zapoznaj się z informacja nt. organizacji roku akademickiego czy zasadami wystawiania faktury.

KROK 5.

To wszystko! Zostałeś przyjęty na studia podyplomowe na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu!

 

W październiku będziesz mógł:

  • zalogować się do Extranetu
  • sprawdzić harmonogram pierwszego zjazdu. Informacje dotyczące pierwszego zjazdu (termin, godziny oraz plan zajęć) zostaną przesłane przez Dział Studiów Podyplomowych na wskazany w formularzu adres e-mail na około 2 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem zajęć.

Listy rezerwowe:

  1. Każdy kierunek studiów podyplomowych posiada ustalony limit minimalnej i maksymalnej liczby kandydatów/tek, 
  2. Po osiągnięciu maksymalnego limitu, kandydat/ka otrzymuje komunikaty, że zapis/rekrutacja trafił na listę rezerwową, 
  3. Aby przyspieszyć proces rekrutacji już dziś dostarcz nam skan dyplomu oraz okaż jego oryginał w biurze rekrutacji. Po zwolnieniu się miejsca na liście głównej wystarczy, że podpiszesz umowę. 

Dodatkowe zasady:

  • W przypadku Cudzoziemców - oświadczenie o znajomości języka polskiego na poziomie co najmniej B2 wg ESOKJ pozwalającym na podjęcie studiów podyplomowych w j. polskim.
  •          Cloud DevOps Engineer Administrator – przeznaczone są dla osób, które posiadają biegłość w obsłudze komputera pozwalającą na samodzielne rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem wyszukiwarki i dokumentacji lub posiadają profil zawodowy: specjalista helpdesk.

  • Cloud DevOps Engineer Expert - oświadczenie o zatrudnieniu jako programista lub administrator systemów/sieci lub tester lub posiadanie podstawowej wiedzy z sieci i systemów komputerowych pozwalającej na zdobywanie wiedzy specjalistycznej. Przeznaczone dla osób, które posiadają znajomość podstaw sieci komputerowych i systemów operacyjnych lub posiadają profil zawodowy: programisty, administratora systemów i sieci, testera.
  • Cloud Solution Architect – przeznaczone są dla osób, które posiadają co najmniej roczne doświadczenie w IT oraz podstawową znajomość systemów operacyjnych Linux/Windows.
  • Język niemiecki w przedsiębiorstwie – oświadczenie o znajomości języka niemieckiego na poziomie co najmniej B1 wg ESOKJ.
  • Język angielski w przedsiębiorstwie – oświadczenie o znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 wg ESOKJ.
  • Kolegium doktorskie – przeznaczone są dla absolwentów studiów magisterskich z dziedziny nauk społecznych zbieżnych z dyscyplinami, w ramach których Uniwersytet posiada uprawnienia do doktoryzowania. W dziedzinie nauk społecznych są to dyscypliny: ekonomia, zarządzanie, pedagogika, nauki o komunikacji społecznej i mediach, psychologia, ekonomia, zarządzanie, nauki o komunikacji społecznej i mediach, psychologia, nauki o bezpieczeństwie. 
  • Professional Management dla początkujących - przeznaczone dla osób z co najmniej dwuletnim doświadczeniem zawodowym, niekoniecznie na stanowisku menedżerskim, które po dokonaniu zapisu pozytywnie przejdą rozmowę kwalifikacyjną (online lub w formie tradycyjnej - do wyboru przez Kandydata). Rozmowa kwalifikacyjna na studiach podyplomowych pod kątem motywacji do podjęcia studiów podyplomowych ma na celu weryfikację predyspozycji do podjęcia studiów podyplomowych oraz aktualnego doświadczenia zawodowego. Rozmowę kwalifikacyjną przeprowadza osoba wskazana przez Dyrektora Działu Studiów Podyplomowych w terminie maksymalnie 10 dni od dokonania zapisu przez Kandydata.  
  • Psychodietetyka pediatryczna – przeznaczone są dla osób posiadających wykształcenie wyższe na poziomie co najmniej licencjata (udokumentowane dyplomem), w jednym z kierunków: psychologia, dietetyka, pedagogika, nauki o zdrowiu, medycyna, terapia zajęciowa lub fizjoterapia oraz następującym specjalistom: dietetykom, psychologom, psychoterapeutom i psychiatrom dziecięcym, logopedom, neurologopedom i terapeutom karmienia oraz terapeutom integracji sensorycznej, fizjoterapeutom dziecięcym, osteopatom dziecięcym, pediatrom, gastroenterologom i innym lekarzom chcącym rozwijać się w diagnozowaniu i leczeniu problemów związanych z odżywianiem u dzieci oraz współpracować w interdyscyplinarnym zespole terapeutycznym.
  • Psychologia transportu z elementami psychodiagnostyki – przeznaczone są dla osób, które posiadają dyplom ukończenia studiów magisterskich na kierunku psychologia.
  • SAP S/4 HANA – nowoczesny system ERP - dla osób, które ukończyły studia podyplomowe na kierunku „Zintegrowane systemy informatyczne SAP ERP” lub  posiadają podstawową znajomość systemu SAP ERP lub S/4 HANA.
  • Nutripsychiatria oraz Psychoneuroimmunologia (PNI) – przeznaczone są dla osób, które posiadają wykształcenie wyższego na poziomie co najmniej licencjata (udokumentowane dyplomem) w jednym z kierunków: psychologia, dietetyka, medycyna, farmacja, nauki o zdrowiu, fizjoterapia, biotechnologia medyczna, neurobiologia, immunologia, nauki o żywieniu, pielęgniarstwo, terapia zajęciowa, rehabilitacja, pedagogika specjalna, lub są zatrudnione jako specjalista: dietetyk, psycholog, psychoterapeuta, psychiatra, lekarz dowolnej specjalizacji zainteresowany integracyjnym podejściem do zdrowia, neurolog, endokrynolog, immunolog, reumatolog, gastroenterolog, osteopata, terapeuta zajęciowy, terapeuta integracji sensorycznej, fizjoterapeuta, trener medyczny, a także dla innych osób pragnących rozwijać się w diagnozowaniu i terapii zaburzeń psychicznych, metabolicznych i immunologicznych poprzez interdyscyplinarne podejście.
    W przypadku braku podstawowego wykształcenia kierunkowego, Kandydaci na studia podyplomowe Nutripsychiatria oraz Psychoneuroimmunologia (PNI) są zobowiązani przedstawić udokumentowane bogate kształcenie podyplomowe oraz kursy eksperckie w obszarach tematycznych kierunku, takich jak: nutripsychiatria, psychoneuro-immunologia, neurobiologia, mikrobiota i oś mózgowo-jelitowa, dietoterapia w psychiatrii, psychodietetyka, nutrigenomika, psychofarmakologia, medycyna mitochondrialna, immunologia kliniczna, terapia zaburzeń odżywiania, terapia stresu i regulacja autonomicznego układu nerwowego (nazewnictwo nie  stanowi o wymaganym przygotowaniu, istotne są obszar i tematyka ukończonego kształcenia). Decyzję o przyjęciu Kandydata na studia podyplomowe podejmuje osoba wskazana przez Dyrektora Działu Studiów Podyplomowych w terminie maksymalnie do 10 dni od daty złożenia dokumentów przez Kandydata z zastrzeżeniem §2 ust.12.
  • Na studiach podyplomowych Nutripsychiatria oraz Psychoneuroimmunologia (PNI) część zajęć może być prowadzonych w j. angielskim dlatego wymagane jest oświadczenie o znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 wg ESOKJ.
  • Terapia zaburzeń odżywiania - przeznaczone dla osób, które ukończyły studia pierwszego lub drugiego stopnia bądź jednolite studia magisterskie lub lekarskie. 

Kontakt:

Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

W dniach 18–22 kwietnia oraz 1–4 maja 2025 roku biuro jest nieczynne.

ul. Fabryczna 29-31

53-609 Wrocław

bud. A, pok. 100

Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia


poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek: 08:00 - 16:00
środa: 08:00 - 16:00
czwartek: 08:00 - 16:00
piątek: 08:00 - 16:00

Studia 1200 zł taniej. Nie czekaj, zapisz się już teraz!

do 24 kwietnia
czesne już od
380 zł
291 zł
miesięcznie

Zapisując się do 24 kwietnia, zyskujesz 1200 zł, dzięki:

  • 800 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego,
  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej 1400  zł:

  • 1000 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego,
  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 380 zł/mies.