Czego nauczysz się wybierając tą specjalność?

  • Poznasz, jak planować diety lecznicze, uwzględniając potrzeby pacjentów w różnym wieku, co wspiera leczenie chorób dietozależnych i poprawia zdrowie. 

  • Nauczysz się analizować przyczyny i mechanizmy chorób, dzięki czemu zaprojektujesz indywidualne wsparcie żywieniowe, dostosowane do potrzeb każdego pacjenta. 

  • Odkryjesz, jak wykorzystywać case study do analizy medycznych przypadków. Zajęcia prowadzone przez lekarzy i praktyków pomogą Ci zrozumieć codzienną pracę dietetyka. 

studia dietetyka
  • Zdobędziesz umiejętność tworzenia indywidualnych diet, używając profesjonalnych programów dietetycznych, co pozwoli Ci szybko reagować na potrzeby pacjentów. 

  • Nauczysz się wspierać pacjentów z chorobami metabolicznymi i gastroenterologicznymi, tworząc skuteczne diety wspierające terapię i poprawę jakości życia. 

  • Poznasz tajniki poradnictwa żywieniowego w chorobach nowotworowych, co pozwoli Ci wspierać pacjentów w walce o zdrowie poprzez odpowiednie odżywianie. 

studia online

Specjalność dostępna również w formule hybrydowej!

Studia hybrydowe na tej specjalności możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na formułę stacjonarną hybrydową, to około 63% zajęć będziesz realizować online (w czasie całego toku studiów). Pozostała część to zajęcia na terenie uczelni. Zarówno zajęcia online jak i w siedzibie uczelni będą realizowane zawsze w te same, z góry ustalone dni w tygodniu w danym semestrze.

 

Zdjęcie trójki studentów w tym dwóch kobiet. Znajdują się oni w przestrzeni Europejskiego Centrum Solidarności. Siedzą i rozmawiają

Jeśli zdecydujesz się na formułę niestacjonarną hybrydową, to około 64% zajęć będziesz realizować online (w czasie całego toku studiów). W semestrze będziesz mieć nie więcej niż 10 zjazdów, z czego maksymalnie 5 z nich na terenie uczelni. Zjazdy online będą organizowane w piątki (od 16.30), w soboty i niedziele, a zjazdy organizowane na terenie uczelni w soboty i niedziele. Wyjątkiem od reguły będzie pierwszy zjazd, który odbędzie się w całości na terenie uczelni oraz spotkanie z promotorem w ramach seminarium, które odbędzie się w piątek.
 

O szczegółach harmonogramu zajęć będziesz informowany przez Biuro Rekrutacji.

dietetyka.

Praca dla Ciebie:

  • Pracuj jako dietetyk w poradniach dietetycznych. Wspieraj pacjentów, tworząc spersonalizowane diety dostosowane do ich jednostek chorobowych i potrzeb zdrowotnych. 

  • Zostań edukatorem żywieniowym w szkołach rodzenia. Przekazuj wiedzę o zdrowym odżywianiu kobiet w ciąży i karmiących, wspierając je w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. 

  • Bądź specjalistą ds. dokumentacji żywieniowej. Zadbaj o prawidłowe prowadzenie dokumentacji w placówkach służby zdrowia i instytucjach żywienia zbiorowego. 

  • Zatrudnij się jako ekspert ds. poradnictwa żywieniowego. Pracuj w jednostkach upowszechniających wiedzę o żywieniu, edukując społeczeństwo w zakresie zdrowego stylu życia i diety. 

  • Prowadź własną działalność gospodarczą. Oferuj kompleksowe usługi doradcze w zakresie dietetyki, pomagając klientom poprawić zdrowie dzięki zbilansowanej diecie. 

  • Zostań dietetykiem w sanatorium lub przychodni. Pomagaj pacjentom w regeneracji i terapii, planując diety wspierające leczenie chorób i poprawiające samopoczucie. 

Praca

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Już od pierwszego roku studiów roku będziesz mieć możliwość praktycznej nauki komponowania jadłospisów na wielu profesjonalnych programach do układania diet - to pozwoli Ci sprawdzić, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zdobędziesz umiejętność opracowywania zbilansowanych i indywidualnych diet dostosowanych do danej jednostki chorobowej - dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych.

Zajęcia prowadzone są w formie „case study” czyli aktywnego omawianie i dyskusji o medycznych przypadkach z którymi spotkasz się w gabinecie dietetyka. Będziesz uczyć się od praktyków: lekarzy, dietetyków prowadzących swoje gabinety i specjalizujących się w pracy z pacjentami z określonymi jednostkami chorobowymi, psychologów. 

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 24 kwietnia
czesne już od
430 zł
363 zł
miesięcznie!

Zapisując się do 24 kwietnia zyskujesz: 

  • 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która jest rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

  • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 430 zł

  • jeśli jesteś naszym absolwentem(-tką), zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 
  • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł

Program studiów

Przedmioty specjalnościowe:

  • Żywienie kobiet ciężarnych i karmiących,
  • Projektowanie diet w chorobach autoimmunologicznych,
  • Żywienie w chorobach metabolicznych i gastroenterologii,
  • Dietetyka w geriatrii i gerontologii,
  • Poradnictwo żywieniowe w chorobach nowotworowych.
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Aleksandra Nowicka Jasztal
dr n. med. Aleksandra Nowicka-Jasztal

Doktor nauk medycznych, dietetyk medyczny, psychodietetyk, członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Rozprawę doktorską obroniła na Wydziale Lekarskim z zakresu nadwrażliwości pokarmowej IgG-zależnej....

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Budynek C - pokój 003
Aleja Grunwaldzka 238A
80-266 Gdańsk

E-mail:
Telefon: 58 350 20 75
Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF