Absolwentka Politechniki Łódzkiej. Obecnie pracuje nad ukończeniem rozprawy doktorskiej z zakresu, małych i średnich firm rodzinnych w Polsce. W 2018 roku ukończyła studia podyplomowe z Pedagogiki. Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem. Autorka i współautorka kilkunastu recenzowanych publikacji, a także współorganizatorka ponad 15 konferencji naukowych.
Absolwentka kierunku stosunki międzynarodowe, specjalizacja handel zagraniczny, obecnie pracuje nad ukończeniem rozprawy doktorskiej.
Autorka i współautorka wielu publikacji w czasopismach naukowych i monografiach,
Doktor, dziedzina nauk społecznych, dyscyplina: nauki socjologiczne. Aktywność naukowa oraz publikacyjna mieści się w dziedzinie nauk społecznych oraz nauk o zarządzaniu zasobami ludzkimi. Tematyka prowadzonych badań empirycznych jak i literaturowych koncentruje się na problematyce: socjologii Internetu, zagadnień dotyczących komunikacji i autoprezentacji, metodach badań społecznych oraz zagadnień dotyczących
problemów społecznych, w tym nowych form patologii społecznej: ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska agresji i przemocy cyfrowej, kradzieży tożsamości czy psychospołecznych konsekwencji nadbudowywania alter ego (oszustwa i kradzieże tożsamości). Obszar zainteresowań naukowych koncentruje się również na zjawisku ekskluzji społecznej wynikającej z niedostosowania społecznego oraz wsparciu grup marginalizowanych, dotkniętych
uzależnieniem i wykluczonych społecznie. Aktywność naukowa i publikacyjna z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oscyluje wokół zagadnień związanych z miękkim zarządzaniem w tym przede wszystkim obiektem zainteresowań są elementy związane z funkcjonowaniem człowieka w organizacji, motywacją pracowniczą, budowaniem wizerunku, zjawiskiem przewodzenia i rozwijania potencjału pracowniczego oraz przemianami sposobu wykonywania pracy, ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii.
doktor ekonomii. Na dorobek naukowy składa się kilkadziesiąt recenzowanych pozycji. Zainteresowania naukowe obejmują m.in. ekonomię i biznes międzynarodowy, w tym umiędzynarodowienie i finansowanie przedsiębiorstw. Kierowała i była wykonawcą wielu projektów krajowych i międzynarodowych o charakterze dydaktycznym i naukowym. Otrzymała nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego za przygotowanie i wdrożenie interdyscyplinarnych programów kształcenia dla studentów zagranicznych pt. „International Business” oraz „Business and the Environment” w Uniwersytecie Łódzkim wraz z kompletem podręczników w języku angielskim. Była ekspertem i konsultantem w kilku projektach międzynarodowych (np. COSME, Program ramowy na rzecz konkurencyjności i innowacji, Erasmus), w grantach NBP oraz programie norweskim (EEA / Norway Grant). Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami europejskimi np. Urząd Marszałkowski WŁ oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
wykładowczyni na Uniwersytecie Merito WSB w Toruniu, Bydgoszczy i Łodzi na kierunku Psychologia, kognitywistka, certyfikowana psychoterapeutka, mediatorka, coachka i specjalistka w dziedzinie psychologii biznesu. Jej aktualne badania koncentrują się na zagadnieniach synchronizacji neuronalnej w kontekście procesu komunikacji i procesów poznawczych.
Obecnie pracuje nad rozprawą habilitacyjną, skupiając się na złożonych mechanizmach synchronizacji neuronalnej podczas interakcji międzyludzkich.
dr hab. nauk ekonomicznych, prof. UWSB, Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów na Wydziale Zarządzania i Finansów na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych uzyskała na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse uzyskała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Specjalizuje się w problematyce finansów publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem długu publicznego i deficytu budżetowego, bezpieczeństwa finansów publicznych, bankructw państw i samorządów, a także audytu wewnętrznego w sektorze publicznym.
Autorka i współautorka ponad 130 publikacji naukowych z w/w zakresu (w tym książek, rozdziałów w monografiach oraz artykułów naukowych w języku polskim, angielskim i rosyjskim). Recenzentka w wielu krajowych, jak i międzynarodowych czasopismach naukowych.
Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości w Łodzi, Stowarzyszenia Centrum Informacji Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej w Białymstoku oraz The Risk, Banking and Finance Society.
ekonomistka, menedżer, przedsiębiorca branży usług rozwojowych, wykładowca, trener, coach, społecznik i samorządowiec
Ukończyła z wyróżnieniem kierunek handel zagraniczny na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia doktoranckie w Studium Doktoranckim Nauk Ekonomicznych UŁ. Ma uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Jest absolwentką programu dyplomatycznego Akademii Spraw Zagranicznych.
Jest praktykiem NLP z dyplomem Richarda Bandlera i coachem akredytowanym przez Noble Manhattan Coaching Institute.
Od 1993 prowadzi (jako prezes Zarządu i dyrektor generalny) BRITISH CENTRE – firmę szkoleniową wielokrotnie nagradzaną za swoje osiągnięcia.
Radna wojewódzka IV, V i VI kadencji w Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Społecznie działa na rzecz samorządu gospodarczego w Krajowej Izbie Gospodarczej (przewodnicząca Komitetu Edukacji Zawodowej), Łódzkiej Izbie Przemysłowo-Handlowej (wiceprezes Zarządu), Klubie 500-Łódź Stowarzyszenie Właścicieli, Prezesów i Dyrektorów Firm (wiceprezes Zarządu), Regionalnym Związku Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej - Członka Konfederacji Lewiatan, a na rzecz samorządu branżowego w Radzie Kompetencji ds. Sektora Usług Rozwojowych, Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych (była wiceprezesem, przewodniczącą i wiceprzewodniczącą, a obecnie członkinią Rady) i Stowarzyszeniu Lifelong Learning (prezes Zarządu).
specjalistka ds. marketingu i zarządzania marką, doktor nauk o zarządzaniu i jakości Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK w Toruniu, absolwentka dwóch kierunków Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Zarządzania (studia magisterskie) oraz Wydział Prawa i Administracji (studia podyplomowe prawa własności intelektualnej). Aktualnie ekspertka z zakresu marketingu Izby Przemysłowo – Handlowej w Toruniu oraz biegły sądowy Sądu Okręgowego w Toruniu, w obszarze zarządzania i marketingu (zarządzanie przedsiębiorstwem, strategie: produktowe, cenowe, promocji oraz kultura organizacyjna i wycena marki). Przedsiębiorca i praktyk biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Szkoleniowiec z zakresu marketingu, budowania marki i badań rynkowych oraz adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu oraz w Bydgoszczy i w Łodzi.
Opiekun merytoryczny kierunku.
Absolwent filologii germańskiej oraz kursów z zakresu metodyki nauczania języków obcych dorosłych. Prowadzi lektorat na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz praktyczną naukę języka niemieckiego na studiach podyplomowych Język niemiecki w biznesie. Podczas treningów językowych wspiera klientów prywatnych oraz firmowych w nabywaniu sprawności komunikacyjnej w języku niemieckim. Na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu szkoli wykładowców i studentów z wykorzystania nowoczesnych technologii w dydaktyce.