katarzyna staniszewska
Katarzyna Staniszewska

Absolwentka Politechniki Łódzkiej. Obecnie pracuje nad ukończeniem rozprawy doktorskiej z zakresu, małych i średnich firm rodzinnych w Polsce. W 2018 roku ukończyła studia podyplomowe z Pedagogiki. Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem. Autorka i współautorka kilkunastu recenzowanych publikacji, a także współorganizatorka ponad 15 konferencji naukowych. W swoich badaniach i pracy dydaktycznej podejmuje tematy związane m.in. z organizacją i zarządzaniem, społeczną odpowiedzialnością biznesu, zarządzaniem procesami i strategicznym, empoyer brandingiem, logistyką produkcji czy planowaniem nowych przedsięwzięć. Prywatnie miłośniczka kulinariów.

 
Justyna Marjanska
mgr Justyna Marjańska-Potakowska

Absolwentka kierunku stosunki międzynarodowe, specjalizacja handel zagraniczny, obecnie pracuje nad ukończeniem rozprawy doktorskiej.

Autorka i współautorka wielu publikacji w czasopismach naukowych i monografiach, a także współorganizatorka kilkunastu konferencji naukowych. W pracy naukowej podejmuje tematykę funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw, wyzwań, jakie stoją przed współczesnymi firmami rodzinnymi, kultury organizacji i rozwoju zawodowego. Jako menedżer odpowiada także za rozwój działań dydaktycznych oraz organizację studiów. Wieloletni nauczyciel akademicki, który uwielbia pracę ze studentami. Opiekun samorządu studenckiego.

 

Małgorzata Nowastowska
dr Małgorzata Nowastowska

Doktor, dziedzina nauk społecznych, dyscyplina: nauki socjologiczne. Aktywność naukowa oraz publikacyjna mieści się w dziedzinie nauk społecznych oraz nauk o zarządzaniu zasobami ludzkimi. Tematyka prowadzonych badań empirycznych jak i literaturowych koncentruje się na problematyce: socjologii Internetu, zagadnień dotyczących komunikacji i autoprezentacji, metodach badań społecznych oraz zagadnień dotyczących

problemów społecznych, w tym nowych form patologii społecznej: ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska agresji i przemocy cyfrowej, kradzieży tożsamości czy psychospołecznych konsekwencji nadbudowywania alter ego (oszustwa i kradzieże tożsamości). Obszar zainteresowań naukowych koncentruje się również na zjawisku ekskluzji społecznej wynikającej z niedostosowania społecznego oraz wsparciu grup marginalizowanych, dotkniętych

uzależnieniem i wykluczonych społecznie. Aktywność naukowa i publikacyjna z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oscyluje wokół zagadnień związanych z miękkim zarządzaniem w tym przede wszystkim obiektem zainteresowań są elementy związane z funkcjonowaniem człowieka w organizacji, motywacją pracowniczą, budowaniem wizerunku, zjawiskiem przewodzenia i rozwijania potencjału pracowniczego oraz przemianami sposobu wykonywania pracy, ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii.

Agnieszka Dorożyńska

doktor ekonomii. Na dorobek naukowy składa się kilkadziesiąt recenzowanych pozycji. Zainteresowania naukowe obejmują m.in. ekonomię i biznes międzynarodowy, w tym umiędzynarodowienie i finansowanie przedsiębiorstw. Kierowała i była wykonawcą wielu projektów krajowych i międzynarodowych o charakterze dydaktycznym i naukowym. Otrzymała nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego za przygotowanie i wdrożenie interdyscyplinarnych programów kształcenia dla studentów zagranicznych pt. „International Business” oraz „Business and the Environment” w Uniwersytecie Łódzkim wraz z kompletem podręczników w języku angielskim. Była ekspertem i konsultantem w kilku projektach międzynarodowych (np. COSME, Program ramowy na rzecz konkurencyjności i innowacji, Erasmus), w grantach NBP oraz programie norweskim (EEA / Norway Grant). Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami europejskimi np. Urząd Marszałkowski WŁ oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Magdalena Zubiel
dr Magdalena Zubiel

wykładowczyni na Uniwersytecie Merito WSB w Toruniu, Bydgoszczy i Łodzi na kierunku Psychologia, kognitywistka, certyfikowana psychoterapeutka, mediatorka, coachka i specjalistka w dziedzinie psychologii biznesu. Jej aktualne badania koncentrują się na zagadnieniach synchronizacji neuronalnej w kontekście procesu komunikacji i procesów poznawczych.

 

Obecnie pracuje nad rozprawą habilitacyjną, skupiając się na złożonych mechanizmach synchronizacji neuronalnej podczas interakcji międzyludzkich.

dr Jolanta Maria Ciak

dr hab. nauk ekonomicznych, prof. UWSB, Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów na Wydziale Zarządzania i Finansów na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych uzyskała na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse uzyskała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 

Specjalizuje się w problematyce finansów publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem długu publicznego i deficytu budżetowego, bezpieczeństwa finansów publicznych, bankructw państw i samorządów, a także audytu wewnętrznego w sektorze publicznym.

 

Autorka i współautorka ponad 130 publikacji naukowych z w/w zakresu (w tym książek, rozdziałów w monografiach oraz artykułów naukowych w języku polskim, angielskim i rosyjskim). Recenzentka w wielu krajowych, jak i międzynarodowych czasopismach naukowych.

 

Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości w Łodzi, Stowarzyszenia Centrum Informacji Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej w Białymstoku oraz The Risk, Banking and Finance Society.

ziemniewicz
Bożena Ziemniewicz

ekonomistka, menedżer, przedsiębiorca branży usług rozwojowych, wykładowca, trener, coach, społecznik i samorządowiec 

Ukończyła z wyróżnieniem kierunek handel zagraniczny na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia doktoranckie w Studium Doktoranckim Nauk Ekonomicznych UŁ. Ma uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Jest absolwentką programu dyplomatycznego Akademii Spraw Zagranicznych. 

 

Jest praktykiem NLP z dyplomem Richarda Bandlera i coachem akredytowanym przez Noble Manhattan Coaching Institute. 

Od 1993 prowadzi (jako prezes Zarządu i dyrektor generalny) BRITISH CENTRE – firmę szkoleniową wielokrotnie nagradzaną za swoje osiągnięcia. 

 

Radna wojewódzka IV, V i VI kadencji w Sejmiku Województwa Łódzkiego. 

 

Społecznie działa na rzecz samorządu gospodarczego w Krajowej Izbie Gospodarczej (przewodnicząca Komitetu Edukacji Zawodowej), Łódzkiej Izbie Przemysłowo-Handlowej (wiceprezes Zarządu), Klubie 500-Łódź Stowarzyszenie Właścicieli, Prezesów i Dyrektorów Firm (wiceprezes Zarządu), Regionalnym Związku Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej - Członka Konfederacji Lewiatan, a na rzecz samorządu branżowego w Radzie Kompetencji ds. Sektora Usług Rozwojowych, Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych (była wiceprezesem, przewodniczącą i wiceprzewodniczącą, a obecnie członkinią Rady) i Stowarzyszeniu Lifelong Learning (prezes Zarządu). 

lipka
dr Aldona Lipka

specjalistka ds. marketingu i zarządzania marką, doktor nauk o zarządzaniu i jakości Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK w Toruniu, absolwentka dwóch kierunków Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Zarządzania (studia magisterskie) oraz Wydział Prawa i Administracji (studia podyplomowe prawa własności intelektualnej). Aktualnie ekspertka z zakresu marketingu Izby Przemysłowo – Handlowej w Toruniu oraz biegły sądowy Sądu Okręgowego w Toruniu, w obszarze zarządzania i marketingu (zarządzanie przedsiębiorstwem, strategie: produktowe, cenowe, promocji oraz kultura organizacyjna i wycena marki). Przedsiębiorca i praktyk biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Szkoleniowiec z zakresu marketingu, budowania marki i badań rynkowych oraz adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu oraz w Bydgoszczy i w Łodzi.

Radosław Świątkowski
Radosław Świątkowski

Opiekun merytoryczny kierunku. 
Absolwent filologii germańskiej oraz kursów z zakresu metodyki nauczania języków obcych dorosłych. Prowadzi lektorat na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz praktyczną naukę języka niemieckiego na studiach podyplomowych Język niemiecki w biznesie. Podczas treningów językowych wspiera klientów prywatnych oraz firmowych w nabywaniu sprawności komunikacyjnej w języku niemieckim. Na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu szkoli wykładowców i studentów z wykorzystania nowoczesnych technologii w dydaktyce.