Co zyskujesz, studiując dietetykę na Uniwersytecie WSB Merito Opole?

forma studiów

Rekrutacja zakończona! Jeżeli interesuje Cię ten kierunek, zapisz się na listę rezerwową.

 

Studia na tym kierunku możesz realizować w jednej z dwóch form: niestacjonarnej lub stacjonarnej.

  • Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, Twój plan zajęć będzie zorganizowany w weekendowe zjazdy, średnio raz na dwa tygodnie.
  • Na studiach stacjonarnych będziesz miał zajęcia w dni powszednie. Staramy się tak ułożyć plany zajęć, abyś mógł wszystkie obowiązkowe zajęcia odbyć w 3 dni w tygodniu.
sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

  • tradycyjny - zajęcia na studiach tradycyjnych zrealizujesz spotykając się z wykładowcami i pozostałymi uczestnikami z grupy w salach wykładowych,
  • hybrydowy - studia realizowane w formie niestacjonarnej. Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz zarówno na zajęciach odbywających się online, jak i tych w murach uczelni. Jak wygląda taki hybrydowy układ zajęć? Przykładowo, w sobotę uczysz się online z domu, a na uczelnię przyjeżdżasz w niedzielę.
Dietetyka

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie żywienia człowieka zdrowego i chorego, oceny sposobu żywienia i stanu odżywienia, poradnictwa żywieniowego i dietetycznego oraz profilaktyki chorób dietozależnych.

Dietetyka

Będziesz specjalistą w zakresie planowania i wdrażania odpowiedniego sposobu żywienia indywidualnego, zbiorowego, szpitalnego dla osób w różnych stanach fizjologicznych oraz prowadzenia edukacji z zakresu żywienia i dietetyki, a także organizowania procesu produkcji potraw dietetycznych i prowadzenia oceny jakości żywności zgodnie z obowiązującym prawem.

dietetyka

Będziesz przygotowany do podjęcia pracy w: zakładach opieki zdrowotnej, poradniach żywieniowych, placówkach świadczących usługi żywieniowo-dietetyczne, zakładach żywienia zbiorowego, placówkach sportowych, instytutach naukowo-badawczych, oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

dietetyka opole

Będziesz specjalistą organizowania procesu produkcji potraw dietetycznych i prowadzenia oceny jakości żywności zgodnie z obowiązującym prawem.

Waga
zajęcia realizowane w nowoczesnych pracowniach
Uścisk dłoni
profesjonalna kadra z doświadczeniem praktycznym
Laptop
dostęp do programów komputerowych i aplikacji dietetycznych
Pinezka
praktyki zawodowe w placówkach ochrony zdrowia, poradniach specjalistycznych

Opinia wykładowcy

Maciej Pieczyński

Dietetyka to interdyscyplinarny kierunek studiów przygotowujący specjalistów potrafiących ocenić sposób żywienia i stan odżywienia oraz zaproponować właściwe działania profilaktyczne lub wspomagające w zakresie leczenia dietetycznego, zarówno w skali populacji, jak i w pracy z indywidualnymi pacjentami. Program studiów dietetyka spełnia międzynarodowe standardy kształcenia i uwzględnia aktualne trendy dietetyczne oraz potrzeby rynku w zakresie poradnictwa żywieniowego i profilaktyki chorób cywilizacyjnych oraz przewlekłych chorób niezakaźnych. Zajęcia prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów z doświadczeniem zawodowym z zakresu dietetyki, szeroko pojętych nauk medycznych, technologii żywności, farmakologii, żywienia klinicznego, treningu personalnego, psychodietetyki, komunikacji społecznej, psychologii, diagnostyki laboratoryjnej i ratownictwa medycznego.

Marcin Pieczyński

wykładowca na kierunku dietetyka

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Dziewczyna trzymająca jabłko
Nauczysz się, w jaki sposób oceniać sposób żywienia i stan odżywienia pacjentów w różnych stanach fizjologicznych.
dietetyka
Dowiesz się, jak planować właściwe działania profilaktyczne, odpowiednie postępowania dietetyczne oraz opracowywać plany żywieniowe i wdrażać metody wspomagające w zakresie leczenia dietetycznego.
Nauczysz się, jak oceniać skład i jakość żywności, organizować żywienie indywidualne i zbiorowe oraz przygotowywać potrawy wchodzące w skład poszczególnych diet i jadłospisów.
dietetyka opole
Zdobędziesz wiedzę z zakresu poradnictwa żywieniowego, trendów żywieniowych i diet alternatywnych, psychodietetyki, żywienia sportowców oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie dietetyki.
Dietetyka

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Dietetyka kliniczna
Niestacjonarne Tradycyjne Hybrydowe Od marca
od 428 zł
Dietetyka w sporcie
Niestacjonarne Tradycyjne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 428 zł
Psychodietetyka
Niestacjonarne Tradycyjne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 428 zł

Program studiów

Program studiów spełnia międzynarodowe standardy kształcenia i uwzględnia aktualne trendy dietetyczne oraz potrzeby rynku w zakresie poradnictwa żywieniowego. Zajęcia prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów z doświadczeniem zawodowym z zakresu: dietetyki, szeroko pojętych nauk medycznych, technologii żywności, farmakologii, żywienia klinicznego, treningu personalnego, psychodietetyki, komunikacji społecznej, psychologii, diagnostyki laboratoryjnej i ratownictwa medycznego.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Na zdjęciu wykładowczyni - dr Zabłocka-Słowińska. Kobieta ubrana w jasną koszulę, pozuje do zdjęcia na tle jasnej ściany. Ma blond włosy do ramion oraz ciemne oczy. Uśmiecha się.
Na zdjęciu wykładowca dr Piotr Karniej. Zdjęcie biznesowe. Mężczyzna z ciemną brodą, w średnim wieku stoi na tle ciemnego tła. Ubrany jest w stalowy garnitur. Ma skrzyżowane ręce na piersiach.
Na zdjęciu wykładowca Joanna Pieczyńska. Zdjęcie biznesowe. Kobieta ma krótkie, czarne włosy. W tle czarne tło.
Menedżer kierunku dietetyka. Mężczyzna stojący na tle książek. Jest ubrany w ciemną kurtkę. Na nosie ma okulary, twarz w mocnym zaroście.
 dr inż. Dorota Masłowiec
dr hab. Katarzyna Zabłocka-Słowińska, prof. UWSB Merito

Doradca żywieniowy, specjalista psychodietetyki. Ukończyła studia na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studia farmaceutyczne na Wydziale Farmaceutycznym, gdzie następnie obroniła doktorat i uzyskała tytuł doktora...

dr Piotr Karniej

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego, pielęgniarz. Absolwent studiów Executive MBA w Ochronie Zdrowia (Porto Business School), MST - Gestion et Management de la Sante (Universite Paris 13 Sorbonne - Cite), DESS Manager de la...

dr inż. Joanna Pieczyńska

Doktor nauk farm. inż. technolog żywności i doradca żywieniowy, specjalista psychodietetyki. Absolwentka Wydziału Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Swoje zainteresowania z zakresu żywienia człowieka poszerzała na Uniwersytecie Medycznym we...

Marcin Pieczyński

Wykładowca akademicki z zakresu technologii żywności na studiach pierwszego stopnia. Mgr inż. technologii żywności i żywienia człowieka, specjalista psychodietetyki. W ciągu ostatnich 20 lat teorię i praktykę łączył kierując przedsiębiorstwami z różnych branż przemysłu...

dr inż. Dorota Masłowiec

Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biotechnologia, biotechnolog, technolog żywności, specjalistka psychodietetyki. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Dydaktyk z pasją, od kilkunastu lat kształci dietetyków i technologów żywności. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Od dietetycznej strony | Podcasty

Zapraszamy do wysłuchania rozmów z dietetykami - wykładowcami kierunku studiów dietetyka na naszej uczelni, którzy zdradzą kulisy swojej pracy, ciekawe przypadki i podpowiedzą, jak zostać dietetykiem.

Podcasty "Od dietetycznej strony" to idealne wprowadzenie do zawodu dietetyka.

SZCZEGÓŁY

dietetyka_podcast

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

ul. Augustyna Kośnego 72
45-372 Opole

Infolinia: 77 401 94 03 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 16:00 do 18:00
Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00 - 17:00
  • so: 10:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF