Na zdjęciu wykładowczyni - dr Zabłocka-Słowińska. Kobieta ubrana w jasną koszulę, pozuje do zdjęcia na tle jasnej ściany. Ma blond włosy do ramion oraz ciemne oczy. Uśmiecha się.
dr hab. Katarzyna Zabłocka-Słowińska, prof. UWSB Merito

Doradca żywieniowy, specjalista psychodietetyki. Ukończyła studia na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studia farmaceutyczne na Wydziale Farmaceutycznym, gdzie następnie obroniła doktorat i uzyskała tytuł doktora habilitowanego. Jest członkinią Komitetu Nauk o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk, gdzie aktywnie uczestniczy w działaniach Komisji Żywienia Dzieci i Młodzieży. Od kilkunastu lat kształci dietetyków, a także psychodietetyków prowadząc zajęcia dydaktyczne na uczelniach wyższych, m.in. Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu czy Uniwersytecie Opolskim.

Prowadzi warsztaty i szkolenia z dietetyki i psychodietetyki zarówno dla dietetyków i psychodietetyków, jak i lekarzy oraz psychologów. Propaguje wiedzę żywieniową i psychodietetyczną prowadząc m.in. swoją stronę internetową www.zablocka-slowinska.com, nagrywając podcast: Nawigacja – zdrowa relacja z jedzeniem oraz uczestnicząc w mediach społecznościowych.

Od kilkunastu lat łączy badania naukowe z obszaru dietetyki z praktyką dietetyczną i psychodietetyczną wspierając osoby z otyłością, zaburzeniami metabolicznymi: insulinoopornością, dyslipidemią, zaburzeniami hormonalnymi (Hashimoto, PCOS), a także z zaburzoną relacją z jedzeniem i zaburzeniami odżywiania, w tym anoreksją, bulimią, napadowym objadaniem się, jedzeniem emocjonalnym. Pracując z pacjentami stawia na wsparcie interdyscyplinarne, podkreślając rolę zespołu terapeutycznego: lekarza, dietetyka, psychodietetyka, psychologa i/lub psychoterapeuty.

Na zdjęciu wykładowca dr Piotr Karniej. Zdjęcie biznesowe. Mężczyzna z ciemną brodą, w średnim wieku stoi na tle ciemnego tła. Ubrany jest w stalowy garnitur. Ma skrzyżowane ręce na piersiach.
dr Piotr Karniej

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego, pielęgniarz. Absolwent studiów Executive MBA w Ochronie Zdrowia (Porto Business School), MST - Gestion et Management de la Sante (Universite Paris 13 Sorbonne - Cite), DESS Manager de la Distribution en Milieu National et International (Universite du Litoral Cote d’Opale, Dunkerque). Certyfikowany doradca okołotestowy HIV/AIDS.

Doświadczony menedżer opieki zdrowotnej, ekspert w dziedzinie zarządzania ochroną zdrowia, etyki zarządzania i organizacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz związaną z ochroną zdrowia.

Prowadzi badania naukowe z dziedziny zarządzania w ochronie zdrowia, zdrowia publicznego, nauk o zdrowiu, zarządzania w pielęgniarstwa i epidemiologii.

Na zdjęciu wykładowca Joanna Pieczyńska. Zdjęcie biznesowe. Kobieta ma krótkie, czarne włosy. W tle czarne tło.
dr inż. Joanna Pieczyńska

Doktor nauk farm. inż. technolog żywności i doradca żywieniowy, specjalista psychodietetyki. Absolwentka Wydziału Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Swoje zainteresowania z zakresu żywienia człowieka poszerzała na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, gdzie w ramach studiów doktoranckich uzyskała tytuł doktora nauk farmaceutycznych w specjalności Bromatologia (analiza żywności i żywienie człowieka). Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Dietetyki i Bromatologii na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Realizuje zajęcia dydaktyczne dla studentów kierunków: Farmacja i Dietetyka. Aktualnie prowadzi badania naukowe z zakresu żywienia w przewlekłym zapaleniu zatok przynosowych oraz stanu odżywienia dzieci po transplantacji krwiotwórczych komórek macierzystych.

 

Ukończyła kursy z zakresu żywienia w bariatrii oraz psychodietetyki. Jest v-ce przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oddziału wrocławsko-opolskiego. Członek Towarzystwa Psychodietetyki. Posiada kilkunastoletnie praktyczne doświadczenie w pracy z pacjentami.

Menedżer kierunku dietetyka. Mężczyzna stojący na tle książek. Jest ubrany w ciemną kurtkę. Na nosie ma okulary, twarz w mocnym zaroście.
Marcin Pieczyński

Wykładowca akademicki z zakresu technologii żywności na studiach pierwszego stopnia. Mgr inż. technologii żywności i żywienia człowieka, specjalista psychodietetyki. W ciągu ostatnich 20 lat teorię i praktykę łączył kierując przedsiębiorstwami z różnych branż przemysłu spożywczego m.in. ubojnią marki Duda, mroźnią marki Jarzyny Meyer oraz prowadząc własną działalność produkcyjną. Absolwent kierunków technologia żywności i żywienia człowieka oraz dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, studiów podyplomowych z dietetyki na Uniwersytecie SWPS, studiów podyplomowych rachunkowość i kontrola finansowa na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych poradnictwo i terapia osób uzależnionych w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej w Warszawie. Obecnie w trakcie uzyskiwania uprawnień z zakresu terapii uzależnień oraz coachingu/mentoringu.

dr inż. Dorota Masłowiec

Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biotechnologia, biotechnolog, technolog żywności, specjalistka psychodietetyki. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Dydaktyk z pasją, od kilkunastu lat kształci dietetyków i technologów żywności. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Opolskim oraz od 2023 r. na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, a wcześniej także na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Adiunkt na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Łączy pracę na uczelni z praktyką dietetyczną i psychodietetyczną wspierając osoby z zaburzeniami odżywiania, otyłością i zaburzeniami metabolicznymi.