Opis kierunku

Rekrutacja zakończona! Interesuje Cię ten kierunek? Zapisz się na listę rezerwową.
 

Studia przygotowują profesjonalistów do pracy z seniorami w zakresie aktywizacji, opieki i wsparcia – zarówno w domach opieki, jak i w środowisku lokalnym i organizacjach NGO – dostarczając wiedzy na temat specyfiki starości, możliwości rozwojowych i edukacyjnych seniorów oraz umiejętności kształtowania ich kondycji fizycznej i psychicznej. Uczą aktywnych metod pracy - innowacyjnych, opartych na najnowszej wiedzy psychologicznej, pedagogicznej i metodycznej.

 

Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.

sposób realizacji studiów: hybrydowy

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw do siebie kontakt!


Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

skontaktuj się z nami

Co zyskujesz?

  • Zawód przyszłości – profesjonalne przygotowanie do pracy z seniorem w oparciu o wiedzę teoretyczną z zakresu psychologii i gerontologii, a także umiejętności organizowania i realizacji profesjonalnych zajęć warsztatowych dla osób starszych.
  • Absolwent posiadał będzie kompetencje społeczne i kwalifikacje do pracy animacyjnej z seniorami, do aktywizowania ich w codziennym funkcjonowaniu oraz do wpierania ich twórczego myślenia, pracy nad sobą, rozwoju poznawczego z wykorzystaniem literatury, muzyki, ruchu.
  • Dzięki zajęciom z profesjonalistami będziesz przygotowany do efektywnego rozwijania zasobów indywidualnych i społecznych osób starszych, zarówno w radzeniu sobie z trudnościami, jak i wspieraniu ich w ciągłym rozwoju i budowaniu sprawności społecznej i bio-psychicznej.

Dla kogo?

Studia skierowane są do absolwentów studiów wyższych (I stopnia lub II stopnia lub jednolitych magisterskich), szczególnie do osób pracujących lub planujących pracę z osobami starszymi zarówno w obszarze kultury, pracy socjalnej/opieki/polityki społecznej, jak i w organizacjach pożytku publicznego, NGO oraz w obszarze działalności gospodarczej.

Jak się zapisać?

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Fundacja Via Salutis
Stowarzyszenie Praktyków Dramy

Program studiów

Program kierunku studiów podyplomowych na kierunku psychogerontologia i aktywizacja seniorów w Uniwersytecie WSB Merito Opole.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

prof. Sikorski
dr Joanna Wawrzyniak
mgr Alicja Przepiórska-Ułaszewska
Agnieszka Buśk
dr hab. Wiesław Sikorski, prof. Uniwersytetu WSB Merito

Profesor uczelni, doktor habilitowany nauk humanistycznych, pedagog społeczny, praktykujący terapeuta rodzinny, specjalista HR Business Partner. Twórca nowatorskiego programu „Edukacja na planecie Mózg”, opartego na najnowszej wiedzy o funkcjonowaniu mózgu w procesie nauczania i uczenia...

dr Joanna K. Wawrzyniak

Menedżer kierunku pedagogika w Uniwersytecie WSB Merito Opole. Andragog i gerontolog społeczny, specjalizująca się w pracy edukacyjnej i aktywizacji osób starszych, autorka podręczników z gerontologii oraz ponad pięćdziesięciu publikacji naukowych z zakresu pedagogiki dorosłych oraz...

mgr Alicja Przepiórska-Ułaszewska

Doradczyni zawodowa, trenerka, coachka, certyfikowana mentorka, mediatorka i psychogerontolożka a także trenerka jogi śmiechu.


Od ponad 20 lat zajmuje się edukacją, planowaniem kariery zawodowej, wspiera osoby dorosłe w wytyczaniu celów i podejmowaniu kolejnych kroków do ich...

Agnieszka Buśk

Agnieszka Buśk - absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej oraz trenerka i superwizorka dramy stosowanej, realizatorka projektów społecznych, w tym skierowanych do seniorów. Od 2007 r. związana ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA, gdzie praktykuje dramę w różnych obszarach...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

ul. Augustyna Kośnego 72
45-372 Opole

Infolinia: 77 401 94 03 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 16:00 do 18:00
Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00 - 17:00
  • so: 10:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF