Profesor uczelni, doktor habilitowany nauk humanistycznych, pedagog społeczny, praktykujący terapeuta rodzinny, specjalista HR Business Partner. Twórca nowatorskiego programu „Edukacja na planecie Mózg”, opartego na najnowszej wiedzy o funkcjonowaniu mózgu w procesie nauczania i uczenia się. Badacz i znawca wykorzystania komunikacji interpersonalnej (zwłaszcza niewerbalnej) w edukacji, doradztwie zawodowym, psychoterapii i biznesie. Aktualnie zajmuje się wykorzystaniem najnowszej wiedzy o pracy mózgu w marketingu, sprzedaży i reklamie. Autor szeregu prac z zakresu komunikacji społecznej i psychoterapii, m.in. Gesty zamiast słów. Psychologia i trening komunikacji niewerbalnej; Komunikacja terapeutyczna. Relacja pozasłowna; Werbalne i niewerbalne oddziaływania w psychoterapii; Niewerbalna komunikacja interpersonalna. Doskonalenie przez trening; Psychoterapia sprzyjająca mózgowi; Psychologia relacji wewnątrzrodzinnych. Komunikowanie się i psychoterapia. Współpracuje z magazynem psychologicznym Charaktery.
Menedżer kierunku pedagogika w Uniwersytecie WSB Merito Opole. Andragog i gerontolog społeczny, specjalizująca się w pracy edukacyjnej i aktywizacji osób starszych, autorka podręczników z gerontologii oraz ponad pięćdziesięciu publikacji naukowych z zakresu pedagogiki dorosłych oraz badań biograficznych, uczestniczka projektów aktywizacji seniorów, autorka podręcznika metodycznego z zakresu warsztatów biograficznych dla osób dorosłych.
Doradczyni zawodowa, trenerka, coachka, certyfikowana mentorka, mediatorka i psychogerontolożka a także trenerka jogi śmiechu.
Od ponad 20 lat zajmuje się edukacją, planowaniem kariery zawodowej, wspiera osoby dorosłe w wytyczaniu celów i podejmowaniu kolejnych kroków do ich realizacji. Prowadzi procesy mentorskie, wprowadza w tajniki pracy rozwojowej z klientem.
Pracuje z osobami dorosłymi, realizując projekty aktywizujące i integrujące, warsztaty bezpieczeństwa emocjonalnego, rozwojowe i liderskie. Realizuje też projekty skierowane do edukatorów, trenerów, pracowników instytucji i organizacji społecznych. Jest autorką międzynarodowego projektu „DraBiNA- drama, biografia, narracja. Innowacyjna metoda aktywizacji osób starszych”, skierowanego do edukatorów senioralnych.
Pracuje różnymi aktywnymi metodami, w szczególności biografią, narracją i dramą. Jest praktyczką konstruktywistycznego poradnictwa kariery. Interesuje się także wielokulturowością, jej wpływem na naszą samoświadomość, różnorodność, moc.
Współprowadzi Fundację Via Salutis, której celem jest aktywizacji, edukacja i integracja osób w wieku senioralnym i działania międzypokoleniowe.
Agnieszka Buśk - absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej oraz trenerka i superwizorka dramy stosowanej, realizatorka projektów społecznych, w tym skierowanych do seniorów. Od 2007 r. związana ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA, gdzie praktykuje dramę w różnych obszarach życia społecznego. W ramach projektów edukacyjnych i kulturalnych pracuje z seniorami oraz grupami międzypokoleniowymi zarówno z mniejszych miejscowości, jak i z aglomeracji. Na sali warsztatowej (stacjonarnej i wirtualnej) spędziła ponad 15 000 godzin, a w działaniach projektowych wzięło udział blisko 700 seniorów i seniorek.