dr inż. Maria Łuszczkiewicz-Piątek

Doktor nauk technicznych. Specjalizuje się w tematyce cyfrowego przetwarzania obrazów. Autorka i współautorka artykułów naukowych z dziedzin analizy danych biologicznych oraz analizy obrazów barwnych, opublikowanych w wydawnictwach o zasięgu międzynarodowym.  Od kilkunastu lat wykładowca akademicki. Absolwentka Politechniki Śląskiej na kierunku Automatyka i Robotyka.

dr inż. Piotr Szafer

Prowadzi zajęcia z technologia informacyjnej, narzędzi informatyki, arkusz kalkulacyjnego w finansach oraz towaroznawstwa. Prowadził własną działalność w zakresie usług informatycznych. Kierunkami zainteresowań są praktyczne aplikacje w zakresie budowy podstaw społeczeństwa informacyjnego dla nowocześnie funkcjonujących organizacji gospodarczych i instytucji oraz e-learning. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 2001 roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie towaroznawstwa w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

wykładowca
dr Marek Gałązka

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki. Prowadzi badania w zakresie informatyki teoretycznej (algorytmika). Od 2011 roku konsultant SAP ABAP z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych projektach. Adiunkt na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Zakładzie Teorii Algorytmów i Bezpieczeństwa Danych.

Joanna Pomianowska

Związana z Uniwersytetem WSB Merito od niemal początku istnienia szkoły.  W sferze zainteresowań w tym okresie działalności pojawiła się fascynacja nauczaniem matematyki. Przez wiele lat prowadziła Rozgrzewkę Matematyczną dla maturzystów a także przygotowywała uczniów do matury international baccalaureate. Koordynator przedmiotów matematycznych na Uniwersytecie WSB Merito.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Absolwentka matematyki teoretycznej na Wydziale Matematyczno - Fizycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez początkowy okres pracy zawodowej związana z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu publikując prace naukowe ze statystyki matematycznej oraz uczestnicząc w wielu konferencjach naukowych.

Krzysztof Grupka

Jest praktykiem, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie administrowania sieciami komputerowymi, projektowania i zarządzania systemami komputerowymi w firmach produkcyjnych, uczelniach i instytucjach edukacyjnych. Zajmował się także serwisem sprzętu komputerowego oraz projektowaniem i produkcją urządzeń elektronicznych. Kierował oddziałem firmy produkcyjnej, a później instytucjami samorządowymi w Mieście Poznaniu i Województwie Wielkopolskim. Równocześnie dzieli się doświadczeniem pracując jako nauczyciel akademicki i nauczyciel przedmiotów elektronicznych i informatycznych. Posiada formalne wykształcenie w trzech zawodach.

Piotr Pudelski
Piotr Pudelski

Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania oraz podyplomowych studiów na Wydziale Informatyki. Od 2002 roku związany z rynkiem usług informatycznych, od 2006 roku związany z branżą usług doradczych w obszarze SAP. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał występując w roli konsultanta, architekta rozwiązań oraz project managera zarządzającego złożonymi projektami wdrożeniowymi w Polsce i za granicą. Specjalista w zakresie rozwiązań produkcyjnych oraz logistyki magazynowej. Od 2022 współzałożyciel firmy SYNTAVIO wdrażającej oprogramowanie SAP.  

Michał Mazurek

Obecnie pracuje jako Inżynier Oprogramowania w firmie Sii Sp. z o.o. Jego zainteresowania skupiają się głównie wokół obiektowych języków programowania oraz systemów operacyjnych. Nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia związane z programowaniem w języku Python. Absolwent Informatyki na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej.

dr Krzysztof Jankiewicz

Jego kierunkami zainteresowań są zagadnienia związane z ogólnie rozumianym przetwarzaniem danych. Prowadzi działalność szkoleniową od ponad 20 lat zarówno na uczelniach wyższych jak i we współpracy z firmami szkoleniowymi. Absolwent Politechniki Poznańskiej, gdzie w 2007 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie Informatyka. Jego kursy nastawione są przede wszystkim na aspekty praktyczne, a ich tematyka obejmuje takie zagadnienia jak: systemy baz danych zarówno relacyjne jak i te z nurtu NoSQL, systemy i narzędzia przetwarzania danych klasy Big Data, przetwarzanie danych o złożonym charakterze ze szczególnym uwzględnieniem danych przestrzennych i semistrukturalnych, tworzenie aplikacji mobilnych ze szczególnym uwzględnieniem platformy Android.

Mail: krzysztof.jankiewicz@poznan.merito.pl

 

Jacek Mielnik

Administrator i inżynier sieci komputerowych. Certyfikowany specjalista Microsoft (MCP, MCTS, MTA, MS), certyfikowany Instructor Cisco Networking Academy (CCNA, CCNA Security, CCNP), certyfikowany specjalista MikroTik (MTCNA, MTCRE). Autor specjalistycznych kursów video w wydawnictwie Helion. Na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu prowadzi zajęcia min. z bezpieczeństwa w sieciach teleinformatycznych, konfiguracji i administracji sieci, administrowania systemami informatycznymi, bezpieczeństwa systemów rozproszonych, sieci komputerowych, systemów operacyjnych, wykrywania i analizy zagrożeń. Lubi pracę ze studentami, podróże i jazdę na rowerze. Zainteresowany szeroko pojętą informatyką.